Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sig 552 Tuning - rozwiązanie problemów


Recommended Posts

Witam. Przygotowywuję się do gruntownego tuningu mojego siga 552 seals TM. Jak wiadomo problemem jest w tym wypadku bateria. 600 jeżeli nawet zipnie to niewiele pociągnie.I tu wpadłem na pomysł. Kolbę w sigu składam baaardzo rzadko ...właściwie tylko do transportu więc zastanawiam się czy da się bez zbytniego kombinowania założyć stałą kobę od MP5 ???

Zmieści tam się spora bateria. Wymiarem powinna mniej wiecej odpowiadać tej składanej z siga, ale wywalić 175 PLN (MG) żeby się przekonać za bardzo mi się nie uśmiecha. Może jakiś posiadacz mp5 ze stałą kolbą mógłby mi podać wymiary i wewntualnie zdjęcie mocowania do body żebym wiedział czy to całkowita utopia czy może ma szansę realizacji.

 

Wiem wiem można wkładać baterie do puszek na risa , bak na kolbę ale to nie są moim zdaniem dostateczne rozwiązania a to może się udać 8)

 

Pozdro

żylet

 

PS przedew wszystkim zależy mi na wymiarach :

1) wysokość wew i zew kolby w miejscu mocowania do body

2) szerokość wewnątrz ( pomiędzy tymi dwoma wypustami) w miejscu mocowania do body

Link to post
Share on other sites

Zewnętrzna wysokość (ten element łączący z body) - 8cm (suwmiarką)

Wewnętrzna - 6,8 cm

Zewnętrzna szerokość 5,2cm

Wewnętrzna szerokość (między tymi "wypustkami" [niewiem o które ci dokładniej chodzi, tak czy siak podam wymiary) 2,95 cm.

 

Niestety niejestem w stanie dokładnie powiedzieć jak mierzyłem itp, niestety starszy zabral aparat do pracy, jak wróci zrobie zdjątka, oznacze w których miejscach mierzyłem, i ogólnie zrobie fotki mocowania itp :)

 

Pozdrawiam!

 

PS - podałem wymiary stałej kolby od modelu MP5 TM, być może wymiary kolby CA różnią się jakoś minimalnie - niewiem.

Link to post
Share on other sites

Hmm z pierwszych pomiarów wynika że przy "odrobinie" pracy pilnikiem przy kolbie powinno dać się dopasować ale efekt wizualny i tak jest wielką niewiadomą. Jeżeli się zdecyduję na to rozwiązanie to napewno przedstawie wyniki. Wielkie dzięki za pomoc.

 

Pozdro

żylet

Link to post
Share on other sites

@ Żylet: Co ty.. W domu photoshopa nie masz? Zmontuj sobie prowizoryczną fotkę w 2 minety i będziesz miał mniej więcej obraz takiej przeróbki :)

rysunek12za.th.jpg

Moim zdaniem wygląda ok... Nawet bardzo fajnie :)

Edit: Proporcje mogą być nieco z kosmosu (tzn. nie ma ich wcale), ale nie chciało mi się dokładnie liczyć wszystkiego. Ogólny obraz jednak masz, nie?

Link to post
Share on other sites

Na All...pojawił się BARRRRDZO tani MP5SD6 - tyle, że ze stałą kolbą (SD6 ze stałą kllbą ?)za 17,70. http://www.allegro.pl/show_item.php?item=87178426 Nie miałem i nie będę miał tego w ręku, ale jeśli się nie brzydzisz, to proponuję kupić to jajco. Ma co prawda kolbę jakoś skręcaną z dwóch połówek, więc bożna by ją wzmocnić na żywicę i matę szklaną, później skleić na stałe i pomalować bo jest (tak wynika ze zdjęć) tandetnie brązowa. Ale to tylko taki pomysł. Nie miałem zamiaru nikogo obrażać :lol: .

Link to post
Share on other sites

Hehe dzięki CyberKozA :wink: Rzeczywiście wygląda zachęcająco. No ale właśnie z proporcjami może być różnie. Byłem dzisiaj w ASGshop. Umówiłem się na przyszły tydzień na oficjalne przymierzanie wszelkich możliwych stałych kolb. A takie zdjęcie poskładałem tylko że też mi się nie chciało proporcji liczyć :mrgreen: Tak czy inaczej sprawdze to na żywo. Jeżeli nic z tego nie wyjdzie zostanie mi wsadzenie Pakietu LiPo w nnormalne miejsce nad czym też kombinuję 8)

Pozdro

żylet

Link to post
Share on other sites

Co do większej baterii to moze sie w tym przednim chwycie zmieści, po wymontowaniu koszyczka na smalla.... jak przymierzałem to pi razy drzwi jakiś niby v - shape (customowy) powinien wejść... a no i oczywiście po wywaleniu bezpiecznika (żeby się konektory zmieściły).

 

EDIT poprawiłem w miarę możliwości literówki

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam

 

Rozwiązanie się znalazło :wink:

 

Pozwoliłem sobie zmienić temat bo nie dotyczy on już dołączania do SG552 kolby MP5, ale ogólnego rozwiązania problemu zasilania owej repliki, podczas silnego Upgrade'u 8)

 

Wiele myślałem i kombinowałem, jak nie szpecąc swojej giwery, wicisnąć z niej siódme poty. Rozwiązanie przyszło a jak się przedstawia - oceńcie sami.

 

Wybrałem nowatorskie i przyznam trochę ryzykowne rozwiązania :wink: :

1) Po pierwsze przerobilem chwyt przedni, aby pomieścił baterię (także nietypową, bo mowa a pakiecie LiPoly 11,1V 1800mAh)

- chciałem zrobić to tak aby po całej operacji wyglądało to możliwie najlepiej (w czym nie pomagały otwory w jego górnej części :roll: )

Cięcie przez srodek ich górnego rzędu odpadało bo wynik byłby żałosny więc zdecydowałem się na szlaczki . Górna część została podwyższona wstawkami z wyrzymałego elastycznego polimeru , a następnie wzmocniona od wewnątrz klejem epoksydowym (wytrzymałość ok 300kg) ,a z zewnątrz pokryta kilkoma warstwami czarnej matowej farby (Humbrol)

 

2) Usunięta została instalacja bezpiecznika. Teraz konektor łączący baterię znajduje się pod metalowymi wzmocnieniami utrzymującymi lufę.

 

3) W dolnym chwycie zamocowany został układ kontrojujący napięcie pakietu i informujący (diodą fotobłyskową ) o konieczności ładowania. Wymagało to usunięcia pierwszej przegrody w dolnym chwycie i zrobienia otworu w drugiej na zamontowanie kabli. Z przodu dioda wystaje pod lufą zewnętrzną , przy czym jest na tyle chroniona że praktycznie uniemożliwia to jej uszkodzenie podczas postrzału w broń a na tyle widoczna że bez problemu raz na jakiś czas można kontrolować stan rozładowania. Przy 3,3 V na ogniwo zaczyna mrugać ,zaś kiedy osiągnie 3V na ogniwo świeci ciagłym światłem. Daje to spory margines bezpieczeństwa i pozwala w porę zaobserwować potrzebę naładowania pakietu przed jego nadmiernym rozładowaniem (uszkodzeniem)

 

4) Sama bateria to LiPoly pakiet modelarski wysokoprądowy 11,1V 1800mAh dający prad ciągły 36A i chwilowy (do 30 s ) 54A co oznacza, że pociągnie on najsilniejszy możliwy do zastosowania w AEG upgrade .

 

Chwyt jest podniesiony na tyle, że w żadnym stopniu nie zasłania klasycznych przyrządów celowniczych.

Koszty adaptacji to głównie koszty zasilania ( Pakiet LiPoly , specjalna ładowarka , kontroler napięcia itp) , jednak posiadając tylko standardową ładowarkę do małych baterii są one porównywalne z kosztami zakupu nowej baterii large na ogniwach RC i ładowarki mikroprocesorowej :)

 

Poniżej zamieszczam zdjęcia końcowego efektu i pozostawiam całość do waszej oceny :

 

http://img162.imageshack.us/img162/7698/sg...sg5520030ra.jpg

 

http://img99.imageshack.us/img99/3791/sg5520043zo.jpg

 

http://img75.imageshack.us/img75/5061/sg5520050wu.jpg

 

http://img75.imageshack.us/img75/9241/sg5520064eu.jpg

 

http://img139.imageshack.us/img139/2793/sg...sg5520071fi.jpg

 

http://img139.imageshack.us/img139/4954/sg...sg5520082em.jpg

 

Pozdrawiam

żylet

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...