Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Brakujące zdjęcia Walthera


Recommended Posts

Bardzo ciekawy tekst :D

 

Z całego poradnika najbardziej zainteresowało mnie „grafitowanie” :twisted:

 

Możesz troszkę szczegółowiej opisać ten proces? Skąd wziąć grafit(zeskrobujesz z ołówka :) ?)? Co oznacza „niedoschnięta” farba? Jest to moment kilkanaście minut po natrysku gdy całość jest jeszcze wilgotna czy może po kilku godzinach lecz przed całkowitym stwardnieniem/wyschnięciem.

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

"Grafitowanie" - nie wiem, czy w słowniku istnieje, ale polega na wcieraniu, a raczej wklepywaniu delikatnym, później mocniejszym grafitu z ołówka miękkiego. Im wyższe B, tym lepiej. Ja użyłem B8. Grafitowanie robiłem ok. 1,5 godziny po natrysku farby. Niestety można to robić tylko po natrysku. Próbowałem pod pędzel, ale nie wychodziło ze względu na nierówną powłokę farby (duże zgrubienia). I niech mi nie pisze ktoś, że jest w stanie równo pomalować pędzlem - każdy modelarz powie (g...), że jest to nie możliwe. A grafit? :D .Bierzesz ołówek miękki, ostrzysz go, a właściwie odsłaniasz grafit i ścierasz na papierze ściernym 60 - 80max. Póżniej na płatek kosmetyczny i heya - wcieraniusio śliczniusie. Powodzeniusia.

 

[ Dodano: Pią 17 Lut, 2006 ]

Wybaczciel, że nie od razu, ale ograniczenia mojego czasu wolnego nie pozwoliły na zamieszczenie całości zdjęć. Oto reszta + rysunki.

 

foto78sd.th.jpg

 

foto82xf.th.jpg

 

foto97qr.th.jpg

 

foto108yo.th.jpg

 

foto119ny.th.jpg

 

rys10cz.th.jpg

 

rys20jz.th.jpg

 

rys37nf.th.jpg

 

rys44oh.th.jpg

 

I to by było na tyle. Przepraszam za zdjęcia, niestety robione komórką. Ładniejsze malowanych Waltherów są w Pokaż swój sprzęt.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...