Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

sposoby barwienia juty


Recommended Posts

Witam

Myśle, że dobrym pomysłem było by stworzenie takiego poradnika, czym i w jaki sposób barwić jute. Chodzi mi o to jakich farb używacie, w jaki sposób barwicie, jak otrzymujecie konkretne kolory itp. itd. wszelkie sposoby mile widziane.

Bardzo ładnie i przejrzyście TUTAJ opisuje to PA tylko, że tą farbe Koloron ciężko dostać

Link to post
Share on other sites

ja farbuje wedlug wzoru podanego przez PA, wyglada elegancko :) btw w warszawie z zakupem tych barwnikow nie ma zadnego problemu. Polecam zadzwonic do dystrybutora i wypytac sie o adresy hurtownikow/sprzedawcow sprowadzajacych od nich farbki w twoim miescie :D

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Jest jeszcze mnostwo praktycznie identycznych barwnikow jak te ktorych uzywa PA, sposob farbowania tez jest podobny. Cena okolo 1,50 zl za paczuszke, starczy wedlug producenta na 0,5 kg materialu. Mozna kupic kolor khaki, oliw do tego jeszcze brazowy i mamy juz wszystko co trzeba wystarczy tylko pokombinowac z proporciami, aby uzyskac interesujace nas odcienie wystepujace w przyrodzie nas otaczajacej :wink:. Sprawdzanie koloru moze jak najbardziej odbywac sie przy uzyciu bialego papierka bo to dobry sposob.

Ja uzywalem tych barwnikow: mini_1150032023.jpg

Mozna je kupic najczesciej w sklepach z farbami i chemia gospodarcza.

 

Pozdrawiam i zycze uzyskania niepowtarzalnych odcieni.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...