Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pomysł na wykorzystanie siatki maskującej


Recommended Posts

Witam !! Poszukuje linków do ciekawych stron ze sposobami kamuflażu. Posiadam spory kawałek polskiej siatki maskującej i chciałbym zrobić z niej maskowanie dla siebie. Szukam pomysłów na niezbyt skomplikowane maskowanie z wykożystaniem siatki :twisted:

 

Proszę o radę :)

Link to post
Share on other sites

ja z siatki zrobilem cos typu gili. Mianowicie dowiazalem pelno paskow pluciennych w kolorach zielony, brazowy, czarny. Paski maja dlugosc okolo 15 cm i szerokosci jakies 2-3 cm Powiem ze to swietnie maskuje. Ilosc kolorow musisz dopasowac do konkretnego terenu. Jest z tym duzo roboty ale im wiecej paskow dowiazesz tym lepiej sie zamaskujesz.

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jakbyś mi podpowiedział jak skroic siatke, bo zastanawiałem sie czy nie wyciąć kwadratu 2x2 m i na środku otór na głowę. Tylko jak wpadne w jakieś krzaki to siatka się wpląta w gałęzie i jestem ugotowany.

Może dowiązać ją w jakiś sposób do munduru ?

Link to post
Share on other sites

Ja stosuję polskie "glony" mam zrobione coś w rodzaju poncho, wycięty jest otwór na głowę i dwa otwory na ręce. Maskuje dobrze, ale czepia się o krzaki, ja zazwyczaj noszę to w zadupniku i zakładam dopiero na zasadzce, do dzałań bardziej ruchomych raczej chowam.

 

Na czepianie o krzaki najlepsza rada to nóż - z tym że nie tniemy siatki która się wplątała, lecz obcinamy krzak który się wplątał, spory kawałek zostanie na siatce, wiszący na nas kawałek gałęzi stanowi dodatkowe maskowanie, czyli kamuflarz sam nam się uzupełnia podczas chodzenia :)

 

Pamiętaj tylko że na większych zlotach wyjmowanie noża podczas bitwy jest zakazane :) ale bez przesady, chyba nikt nie będzie robił problemu z powodu wyplątywania się z krzaka. I staraj się nie niszczyć drzew za bardzo.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...