Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Plastikowa część do maga Socom'a Mk23


Recommended Posts

Witam chciałem się zapytać czy niewiecie czy mozna dostać gdzieś metalowa taką część do magazynka jak w opisie, bo juz 2 raz mi się ta część ułamała, a dałem za nią 25 zł, i nie widzi mi się co chwile 25 zł wydawać, dlatego szukam metalowej takiej części, jeśli wiecie dajcie znać plis !!!

 

 

Z góry dzięki Marcin Kiszka 'Gnom'

Link to post
Share on other sites

rozumiem wiec, ze pytales sie taiwangunow czy nie maja takiej, tyle ze metalowej ? Moze zapytaj na machinegunie?

 

gwoli scislosci. Mowimy o cienkim, plastikowym "patyczku", laczacym skrzydelka podajace kulki ? (w sensie, ze to sie psuje, bo mowa o calym mechanizmie)

Link to post
Share on other sites

Mnie tez ta czesc padla - poddalem maga reklamacji na MG, zobaczymy co odpisza (wracaja do pracy 1 marca)... Oczywisty jest fakt ze czesc jest w takim miejscu ze lamie ja sila wystrzeliwanych kulek, a nie sila moich rak. Jesli mi nie uznaja gwarancji to strace resztki szacunku dla tego sklepu...

Link to post
Share on other sites

a nie da sie tego jakos zabezpieczyc inaczej, np wzmocnic poxylina i kawalkiem jakiegos metalu ?

poki co, u mnie sie ta czesc trzyma, ale widze, ze predzej czy pozniej padnie, wiec wole pytac zawczasu.

I jeszcze jedno pytanie. Czy odlamanie sie tego elementu UNIEMOZLIWIA CALKOWICIE strzelanie, czy objawia sie np w pustych strzalach co jakis czas ?

Link to post
Share on other sites
Oczywisty jest fakt ze czesc jest w takim miejscu ze lamie ja sila wystrzeliwanych kulek

Jeśli strzelasz na propanie to zapomnij o gwarancji. Mi się połamał cały podajnik (odpadł mostek i jedno skrzydełko) i nie uznali.

Pozdro

 

Strzelam na GreenGasie, notabene kupionym u nich razem z replika. Mam nadzieje ze uznaja, choc jak pisza niektorzy "MG zszedl na psy". Ja jednak mam nadzieje ze obronia swoj honor!

Link to post
Share on other sites

Oto kilka makrozdjec wykonanych porzadnym aparatem - na pierwszym zdjeciu zaznaczone nefralgiczne pekniecie (ktore pewnie niedlugo ewoluuje w zlamanie). Sa to zdjecia wykonane przez mojego kolege celem poslania ich do machinegun.pl aby przemysleli czy ta gwarancja zostanie uznana - dla mnie diagnoza jest jasna...

 

0018sp.th.jpg0020vv.th.jpg0031nm.th.jpg0040ys.th.jpg0059sy.th.jpg0061by.th.jpg0077kw.th.jpg0081yj.th.jpg0093ev.th.jpg

Link to post
Share on other sites

no czyli dobrze myslalem, ze to o to chodzi.

O tyle dobrze, ze gdy ta czesc odpadnie i nie uznaja gwarancji (ba watpie zeby uznali szczerze mowiac - musieliby wymieniac magazynki wszystkim, a to widac jest poprostu wada fabryczna tego pistoletu) bedzie mozna dosc latwo cos w to miejsce dosztukowac... Chocby kawalek blachy jakiejs i pozniej podkleic poxylina...

 

W kazdym razie zamiar inwestowania w ten pistolet minal mi zupelnie, jesli juz cos kupie to tylko jesli to bedzie pasowac do berrety full metal, ktora zamierzam za jakis czas w taiwangunie nabyc.

Link to post
Share on other sites

Niniejszym informuję, iż prace na d rozwiązaniem problemu trwają.

O wynikach będę informował na bieżąco

 

03/03/2006

Próbowałem coś wykombinować, ale będzie z tym problem( nie ma tam miejsca, aby wstawić wzmocnienie). Generalnie trzeba obserwować ten element i najlepiej w porę podkleić jakimś klejem szybkoschnącym

Link to post
Share on other sites

witam, wątpie żeby dało sie kupić taką część metalową gdziekolwiek, zato mam takie pytanie: czy dałoby sie toto dorobić z metalu u rusznikarza (wsumie czy byłby wogule sens bo ponoć dorobienie czegokolwiek u rusznikarza jest ponoć kosztowne i pewnie niektórzy by woleli dokupić nowy mag a starego sie pozbyć), ale myśle że jak by sie już ktoś na to skusił to przynajmniej miałby tą część na lata, (oile jeszcze chce sie komuś dokładać do tej klamki).........ps: jeśli pomysł wydaje sie wam lipny to usuńcie posta bez zbędnego gadania :P ....

Link to post
Share on other sites

btw zachowanie taiwanguna bardzo mile i profesjonalne

wyslalem im maila odnosnie wzmocnienia tej czesci samemu i oto co mi odpisali:

 

witam,

 

niestety mamy tylko z plastiku jeśli chodzi o wzmocnienie to proszę

sobie wzmocnić co do zużycia tego elementu to faktycznie po wystrzeleniu

ponad stu magazynków nam sie też wyłamał, tyle że nie ma to wpływu

przynajmniej u nas na dalsze strzelanie

 

pozdr

krakman

 

Bardzo milo z ich strony ze zainteresowali sioe problemem. Odemnie duzy plus!

 

Jak znajde chwile wolnego to zaczne cos kombinowac, moze sie uda..

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...
a nie da sie tego jakos zabezpieczyc inaczej' date=' np wzmocnic poxylina i kawalkiem jakiegos metalu ?

poki co, u mnie sie ta czesc trzyma, ale widze, ze predzej czy pozniej padnie, wiec wole pytac zawczasu.

I jeszcze jedno pytanie. Czy odlamanie sie tego elementu UNIEMOZLIWIA CALKOWICIE strzelanie, czy objawia sie np w pustych strzalach co jakis czas ?[/quote']

 

U mnie owa część pękła po 2 miesiącach więc oddałem maga na gwarancje do taiwangun.com gdzie Panowie szybko i bezboleśnie i za darmo naprawili usterke. Po kolejnym miesiącu zauważyłem iż tego elementu niema (rozpórki). Niechciało mi się tracić kasy na przesyłce w obie strony (przeszło 16 zł). Broń bez rozpórki strzela identycznie jak z nią więc niema się czym przejmować :) Ona tylko usztywnia /_ Niezauważycie kiedy wam się to ułamie :) a jak się ułamie to nic złego z repliką dziać się nie będzie.

Pozdro i do zobaczenia na celowniku :D

Link to post
Share on other sites
Mnie zaczelo nie podawac kulek. Mam jeszcze nadzieje ze to srpezyna sie zacina i kapka oleju zalatwi sprawe.

 

wyczyść magazynek (wewnętrzne ścianki) patyczkami do uszy i psiknij ścianki oraz /_ olejkiem silikonowym. Powinno momóc. Jeśli macie jeszcze jakieś problemy to piszcie.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Moja opinia co do zacinających się tam kulek jest następująca, zawsze sie zacinają dopuki sami nie zadziałamy, kilka rad żeby się na zacinało

 

1. Problem dotyczy sprężyny, poniważ jest ona za mocna i pod jej naciskiem kulki się zakleszczają, powinna ona być dużo mocniejsza lub trochę słabsza, bo jak była by mocniejsza to kulki pod jej naciskiem poddały by się, a jak była by słabsza to niebyło by takiej siły żeby one się zakleszczały

2. Abt temu zapobiec powinno się wyjąć sprężynę i ścianki (wewnątrz maga, tam gdzie kilki się ocierają) wygładzić drobnym papierem ściernym lub małym pilnikiem do metalu, potem przedmuchać pozbyć się opiłków, przetrzeć pałeczką do uszu (mokrą) żeby zebrała drobne opiłki psyknąć olejem silnikowym, smarem (ja wd40).

 

Jeśli to nie pomoże to jeszcze jest sposób

 

3. Załadować pełen magazynek kulek i zostawić go na noc, przetestować i zobaczyć czy kulki się zacinają (2-3magi), jeśli problem się powtarza to znów załadować magazynek do pełna i zostawić na kolejną noc (niekonieczne noc można na cały dzień:))

 

Mi pomogło po 1 nocy a kolega trzymał ok. 24h

 

i wszystko jest ok

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...