Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Proszę o radę maniaków doświadczonych w temacie upgrejdów.

 

Straciłem już 3 tłoki w ten sam sposób. Wyłamuje się ostatni ząb - tzn. ten najbliższy sprężynie.

Pierwszy tłok - czarny systemy - działał jakieś pół roku w P90, stockowe zębatki, spężyna 130%

 

Drugi - niebieski guardera o zwężonych zębach, w M15 ze sprężyną PDI190%, zębatki helikalne hurricane ultra torque ze zwęzonymi zębami - chyba 500 kulek

mini_1141045216.jpg

mini_1141045217.jpg

 

Trzeci - czerwony systemy ze zwężonymi zębami+ te same zębatki hurricane = 2000 kulek.

mini_1141045220.jpg

mini_1141045222.jpg

 

Inne zęby nie są wogóle wyrobione, pęka tylko ostatni.

Tak wygląda zębatka silnikowa: Pierwszy ząb jest minimalnie wyrobiony (pół milimetra) - czy mam ją dalej używać ?

 

mini_1141045223.jpg

 

Jakie Wy stosujecie tłoki w mocniejszych upgrejdach i jaką mają żywotność?

Link to post
Share on other sites

Ja u siebie nie mam jakiegoś wielkiego tuningu mocowego, ale powiem co i jak:

AEG - MP5A4 ICS

- Sprężyna - 130PDI

- Tłok - stockowy ICS

- Zębatki - helikalne Systema (o standardowym przełożeniu)

Tłok pierwszy rok śmigał na stockowej sprężynie, drugi na 130PDI. Zębatki helikalne mam od ok. 0.5 roku.

Po 2 latach takiego użytkowania na tłoku nie było widać zbyt wielkiego zużycia... do czasu az zacząłem eksperymentować z bateriami o większym woltarzu (9,6V). Od tylnej krawędzi tłoka pojawiło się pęknięcie (ok. 5-6mm) biegnące wzdłuż tłoka lekko skręcające do środka (w stronę zębów). Odtłuściłem jak się dało, zalałem pęknięcie kropelką i jak do tej pory pęknięcie się nie powiększa :roll: Jednak bez wymiany się nie obędzie...

Link to post
Share on other sites

Ja na 210 PDI stosowalem alumioniowy systemy. Jest nie do zajezdzenia ale jest ciezki i dosc szybko rozwala GB z przodu ;) Z kolei jak mialem PDI 190 uzywalem nowego typu wzmocnionego tloka CA. Polecam, jest tani a jakosciowo odpowiada systemie. Dzialal bez zarzutu. Zebatki super torque up systemy na bacie 10.8.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...