Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Sprezyna z VSR-10 do Sig'a?


Recommended Posts

Kto szuka ten znajdzie.

Jest tego od zajebania na forum. O ile pamiętam to widziałem kilkanaście tematów mówiących o S9 lub porównujących z innymi replikami.

Szukaj w dziale sprężynowe.

 

Od zajebania to jest jak stąd to tamtego drzewa i jeszcze w pizdu. :wink:

Link to post
Share on other sites

Przeszukalem cale forum: Sig, Sig Sauer 90, Super 9 i inne nazwy... jest sporo informacji o tuningu, ale po Angielsku, a ja nie znam go w takim stopniu, zeby to zrozumiec. W tematach o Sig'u nie ma nic konkretnego, a mi chodzi o konkrety;).

 

Pozdro

Link to post
Share on other sites

Zwracam honor. Właśnie przeleciałem po tematach i forum zostało lekko przeczyszczone. Co wiem o S9. Pierwsza sprawa jest taka że nigdy go nie miałem więc to co napiszę opiera się na opiniach innych które wyczytałem.

S9 jest chyba najsłabszą repliką karabinu snajperskiego jaka jest. Wadą konstrukcji jest to że jest wykonana ze słabego materiału co wpływa na możliwości tuningu. Jeżeli chodzi o sprężynę 130 SP mam ją w swoim karabinie. VSR-10 z TM i HFC nie wytrzymuje zbyt długo bez wymiany innych części. Jeziorowi TM padła po czterech miesiącach. Są też opinie że można z S9 zrobić 500 fps-owego potwora. Są podobno tacy którzy tego dokonali. Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem to odpuść, jeżeli kupiłes to popełniłeś błąd (moim zdaniem). 200 PLN więcej i miałbyś VSR-10 z HFC.

Zdań na temat każdej repliki jest tyle ilu użytkowników.

 

Pozdrawiam

 

Miedza

 

EDIT: http://wmasg.one.pl/forum/viewtopic.php?t=...ighlight=super9

Link to post
Share on other sites

Kupilem za 269zł z Military - moim zdaniem to nie duzo. Tylko wlasnie osiagi nie sa imponujace i chailbym cos z tym zrobic, ale niestety nigdzie nei moge znalesc konkretnych inf. po Polsku... Co do sprezyny 130 to co trzeba wymienic zeby pasowala?

Link to post
Share on other sites

Możesz mieć problem z włożeniem sprężyny od vsr-10 na prowadnicę s9.

Sprężyna vsr-10 jest delikatnie węższa. Co do mocy 130sp to nie wiem nic.

Stokowa sprężyna s9 jest dużo mocniejsza od stokowej vsr-10. Reasumując podejżewam że 130sp vsr-10 jest wykonana z tej samej grubości drutu co stokowa s9 tak myślę :idea:

Przez jakiś czas miałem s9 i vsr-10 Różnica w osiągach wynika z konstrukcji a nie z mocy samej sprężyny.

Nawet chciałem zapakować do vsr-10 sprężynę z s9, ale jej średnica zewnętrzna jest na tyle duża że nie weszła do tłoka a szkoda :(

 

[ Dodano: Czw 02 Mar, 2006 ]

Miedza wstawiłeś mocniejszą sprężyne do swojej vsr-10

 

[ Dodano: Czw 02 Mar, 2006 ]

Miedza wstawiłeś mocniejszą sprężyne do swojej vsr-10

Link to post
Share on other sites

Prosze zebyscie pisali tu konkretne informacje o tuningu S9. Bardzo mi na tym zalezy. Strasznie chcialbym byc snajperem, ale z Rugerem to ciezka sprawa, a pieniedzy na replike lepsza od Sig'a nie bylo :( ...

 

Wiem, ze trzeba cos w srodku uszczelnic silikonem, ale konkretnie co i gdzie? Co jeszcze mozna z robic?

 

Z gory dzieki i pozdro

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Chcialbym kupic tego Siga na Military.pl ale nie wiem czy sie oplaca.Z drugiej strony nie mam kasy na cos drozszego a ruger nie bedzie za dobry w zimie.Nie wiem co mam zrobic.Myslalem nad opcja tuningu Sig Sauera ale nie wiem co by z tego wyszlo.Prosilbym o jasna odpowiedz.

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...
  • 2 months later...
Tak ale czy Sig wytrzymałby taką sprężynę??

 

Fabryczny Sig nie wytrzyma mocniejszej sprężyny niż stockowa. Nawet w fabrycznej konfiguracji po jakimś czasie wyrabia się zaczep spustowy na tłoku (plastikowym). Chcąc wsadzać mocniejszą sprężynę dwie podstawowe rzeczy do wymiany to tłok i prowadnica sprężyny.

 

Nie wiem czy sprężyna z VSR podejdzie bo nie znam jej rozmiarów ale na pewno wejdą sprężyny z APS/M24 dostępne na ASG Shopie. Możesz tam dostać nawet 380% jak będziesz chciał :) Oczywiście kosztują też odpowiednio... (niestety) :cry:

Link to post
Share on other sites

To są wymiary sprężyny stokowej od VSR Real Shock.

 

Lo (długość sprężyny nieobciążonej) - 200 mm

Dw (średnica wewnętrzna)- 8,1 mm

Dz (średnica zewnętrzna) - 10,3 mm

d (średnica drutu) - 1,1 mm

Całkowita liczba zwojów - 54

Maksymalne ugięcie - 80 mm

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

No to problem rozwiązany.

 

Wymiary sprężyny stockowej z Sig Sauer 90

 

Lo (długość sprężyny nieobciążonej) - 220 mm

Dw (średnica wewnętrzna)- 9,7 mm

Dz (średnica zewnętrzna) - 12,3 mm

d (średnica drutu) - 1,3 mm

Całkowita liczba zwojów - 38

 

Długość tłoka umożliwia wsadzenie sprężyny, która po ściśnięciu będzie miała 89 mm.

 

Zatem jakkolwiek na długość sprężyna z VSR dałaby jeszcze radę (w Sigu sprężyna jest po złożeniu nieco ściśnieta - minimalna długość do działania to 185 mm) to średnica wewnętrzna uniemożliwia wsadzenie jej na stockową prowadnicę. Nie ma to jednak większego znaczenia bowiem chcąc wsadzać mocniejszą sprężynę i tak trzeba zmienić prowadnicę na metalową i dobrać ją sobie do średnicy sprężyny.

 

Nie wiem jak też średnice sprężyn i ilości zwojów wpływają na siłę, ale główny parametr jak dla mnie czyli grubość drutu, w Sigu jest większy co (według mnie) teoretycznie sprawia tą sprężynę mocniejszą.

Link to post
Share on other sites

Wbrew pozorom liczba zwojów ma znaczenie (choć sam nie wiem do końca jakie, nie jestem specjalistą), ale firma, która zaoferowała się dorobieniem mocniejszej sprężyny zwiększyła jej liczbę zwojów o 10. (nie licząc zwiększenia grubości drutu, bo to wiadome.)

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Tak podejrzewałem, że pewnie ilość zwojów jakiś wpływ na siłę ma, a z pewnością na szybkość :) Ja zazwyczaj przy poszukiwaniach sprężyn w pierwszej kolejności patrzę na grubość drutu.

 

Swoją droją ciekawe, że w VSR sprężyna krótsza niż w Sigu ma wyrażnie większą liczbę zwojów. Może to być przez to, że ma mniejszą średnicę. A mówisz, że firma dorabiająca jeszcze zwiększyła ich liczbę? Hmmm, może teraz poszukiwania i eksperymenty spróbuję w innym kierunku prowadzić :)

Link to post
Share on other sites

Średnica drutu d=1,6 mm

Średnica wewnętrzna - Dw = 8,1 mm

Długość swobodna sprężyn - l0 = 200 mm

Liczba zwojów czynnych - zc = 64

Całkowita liczba zwojów - z = 66

Ugięcie sprężyny - f = 80 mm

Siła przy ugięciu f - P = 9,0kG

 

Takie parametry napisała mi firma (przy sprężynie 3 razy mocniejszej od stokowej tj. 300%).

 

Dodam jeszcze, że 120 lylaxa miała nieregularne ułożenie zwoi, była troszkę krótsza, ale miała grubszy drut. (doskonale to widać na zdjęciach naprzykład w Machinegun). Jeśli potrzeba, to mogę wrzucić pare fotek porównania 120sp ze stokową.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...