Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Problemy z Mp5a5 od WELL


Recommended Posts

Witam.

Jeśli się powtarzam, serdecznie pszepraszam- wyszukiwarka niestety mi nie pomogła.

 

Otóż ma kłopoty z moim Mp5 A5 od Wella... Wczoraj przyszedł paczką, a dziś już mam kłopoty.

 

Wyszedłem z kumplem postrzelać. P

I zaczynało się świetnie, ale pojawiły się dwa smutne fakty, które popsuły mi rozgrywkę...

 

1. Juz za pierwszym naładowaniem magazynka- nie za każdym naciśnięciem spustu wylatywały kulki:( Potrafiłem i 10 razy nacisnąć pust, mechanizm działał, ale ze 3 razy wyleciała kulka

 

CO CIEKAWE- wylatują jak już to po dwie. Zauważyłem że po prostu za duzo ich z magazynka 'wlatuje'- przy wyciaganiu magazynka kilka wylatywało luzem.

 

Raz było lepiej (strzelał czesciej) a raz gorzej.

Pod koniec kulki prawie w ogóle przestały lecieć i lecą bardzo rzadko.

 

Pocieszam sie ze to przez KULKI (zamowione Excell 0.20 dopiero idą) mieliśmy w paczce woreczek żółtych kuleczek (kij wie co to) i białe powlekane, lecz 0.12mg, może to przez to?

 

 

Myslałem, ze się pochlastam, lecz to nie wszystko- po godzinie zabawy, i może z 500 kulkach wystrzelonych (a już na pewno spuście naciskanym tak, że gdyby za kazdym razem leciała kulka to i nawet 2000 by poszło)

bateria zaczeła umierac:( Karabin przestał w ogóle wydalać kulki:(

Ale mechanizm chodził wolnoi

 

Poszedłem na wykłady z kumplem, wracamy za 5 godzin a mój gun juz totalnie umarł... Mechanizm bardzo wolno pracuje, kulki nie leca nic a nic:(

 

Bateria jest świeżo z paczki, Wyjąłem ją wczoraj wieczorem i podpiąłem pod stockową ładowarkę, ładując wg. wzoru, wyszło mi 4,9 godziny.

 

No i co dziwne:

kumpla bateria (ma identyczny gun, zamowilismy razem zestaw) dała rade i daje nadal.

 

Z kulkami tez miał problemy jak ja, ale w O WIELE mniejszym stopniu.

 

Gun to oczywiscie WELL Mp5 A5 z Gearbox v.2

Bateria Ni-Mh 8.4V

1050 mAh

ładowarka 220V 50/60Hz

8.4V 300 ma

Prosze o pomoc, rady

 

Chodzi o diagnoze- moze po prostu musze podladowac porzadnie baterie (nie 4,9 godzin które wychodzi ze wzoru) i kupic ciezsze kulki ( w ogole sie tez nimi nie da strzleac- leca w gooore) a nie odsłyłać gwarancyjnie guna i znów czekać

 

Dzieki!

Kubs

Link to post
Share on other sites

ja mysle ,ze to wina qulek i hup-upa.Napisałeś ,że qulki lecą w góre a to spowodowane jest zbyt mocnym skręceniem hup-upa :roll: i też z tego powodu kulki blokują się w lufie (i czasem lecą po pare naraz) a co do bateri to nie mam pojęcia ,ale chyba 4,5h to trońke mało??ja swoją ładuje 8h a mam 8,4 600mah :wink:

 

PS:Wymień hup-upa na silikonowy bo stockowe zamarzają i to może powodować ,że kulki nie przechodzą przez lufe

Link to post
Share on other sites

Zakupiłem niedawno r-6 wella czyli m4a1. Bez wystrzelenia jednej kulki wziałem się do wyczyszczenia lufy z bardzo gęstego smaru :? (w ogóle całe wnętrze repliki było nim dość syto wysmarowane) Twoje mp5 też jest tej firmy więc myśle że lufa również zapaćkana jest tym paskudztwem :P Po 15 minutach strzelania w temperaturze około 3 stopnie celsjusza gumka HU zaczeła twardnieć i kulki coraz bardziej podkręcało aż zasięg znacznie zmalał. Używałem kulek STTI 0,25g. Guny te mają chyba identyczną baterię - u mnie w pudełku była instrukcja i pisało w niej wyraźnie że baterię 8,4V 1050mAh należy ładować 6 godzin więc ją tyle ładowałem. Wystrzeliłem około 500 kulek a szybkostrzelność się nie smniejszyła 8) Zobacz też czy w magazynku sprężyna jest prawidlowo zwinięta. Posty ze zdjęciami są w temacie o m4a1 Wella. :D

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites
Myslałem, ze się pochlastam, lecz to nie wszystko- po godzinie zabawy, i może z 500 kulkach wystrzelonych (a już na pewno spuście naciskanym tak, że gdyby za kazdym razem leciała kulka to i nawet 2000 by poszło)

bateria zaczeła umierac

Nie znam się za bardzo na elektrykach, ale wydaje mi się że w niskiej temperaturze 2000 strzałów to normalny wynik jak na baterię 1050 mAh. Poprawcie, jeśli się mylę.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję kolegom za pomoc, pomogliście mi. PRzynajmniej się uspokoiłem.

( to mój pierwszy elektryk, 3 lata jechałem na mp5 uhc sprężyna)

 

Jak pisałem na kulki 0,2 czekam.

 

Tak to chyba była wina hop upu- był zaciągniety max w moją stronę (tak był w paczce dopiero teraz to zauważyłem) i na mrozie mógł blokować

 

 

odl sie zebys sobie przez ten czas ktory probowales strzelac na scisnietym hop siupie nie zmielil zebatek.

 

 

Cholernie się modlę!

Tym bardziej, zę gun w ogóle już nie strzlea (słychać mechanizm wystrzeliwania, jakby pracował z wysiłkiem i nie kończy operacji) kulki nie leca

 

Mam nadzieje, ze to bateria i za godzinke bede mogl sobie sprawdzic i wszystko bedzie ok

Link to post
Share on other sites

1. Magazynek typu hi-cap trzeba podkręcać ( tj. nakręcać sprężynę )

2. Hop-up w tym gunie nie jest sylikonowy ( jak pisano wcześniej )

3. Hop-up "wyłączony" jest w pozycji zwróconej ku końcowi lufy ( tak jak lecą kulki ), maxymalnie ściśnięty jest w stronę strzelającego.

4. Jeśli mechanizm ciągnie słabo, być może masz źle wyregulowaną śrube silnika. Powinieneś mieć coś o tym w instrukcji napisane ;)

5. Skoro to Twój pierwszy AEG to pewnie jeszcze nie rozkęcany, wnioski - serwis

6. Co do smaru wewnątrz karabinku to nie zależy od firmy produkującej tylko od dystrybutora ( www.taiwanguns.com i machinegun.pl ) robią tzw przegląd zerowy ( nie wiem jak w innych sklepach )

 

Pozdrawiam

chapi

Link to post
Share on other sites

oj chapi co do 6tego punktu to bym się nie zgodził... nie wierze że zarąbali by lufe smarem, to napewno sprawka chinoli , a taiwangun raczej nie zrobił tego przeglądu. Zresztą guny nie przychodziły by wadliwe do ludzi gdyby były sprawdzane jak należy.

Link to post
Share on other sites

Już wszystko działa.

 

Okazało się, że Hop-Up zamarzł.

 

Już sobie zamówiłem rozładowywarke- zeby porządnie sformatować baterie.

 

 

Bo naładowaniu (12) i w cieple gun dfziała jak nalez,y kulki mimo ze 0.12 leca bez zaciec.

Na mrozie bez hop upu to samo- działa wszystko.

 

 

 

Dziękuje serdecznie za wskazówki, rozwiały wątpliwości i pomogły zdiagnozować problem

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Kiwi, ale to w takim razie jak może w twoje ręce trafić wadliwy egzemplarz jeżeli przechodzi on przegląd zerowy ? sam sobie przeczysz. Tak samo gdyby zrobili ten przegląd to wykryli by ten smar w lufie i coś z nim zrobili.

 

A koobsoon- mam nadzieje że nie waliłeś na sucho non stop serią, części karabinu się strasznie zuużywają przy strzelaniu na sucho.

Link to post
Share on other sites
A koobsoon- mam nadzieje że nie waliłeś na sucho non stop serią, części karabinu się strasznie zuużywają przy strzelaniu na sucho.

 

No niestety- waliłem i to mocno (cały czas żęby sprawdzić czy wreszcie polecą kulki- z magazynkiem zapiętym)

 

Mozna powiedzieć, że kilkatysięcy strzałów zapodałem w ten sposób :x

Link to post
Share on other sites
Hehe to możliwe że niedlugo coś ci w nim pójdzie Wink I dobra rada ostani strzał dawaj na semi bo jak dajesz na auto to sie moze sprezyna nie rozprezyc po ostanim strzale i sie zbija i slabszy zasieg przez to

 

miejmy nadzieje że nie, zresztą większosc tych strzalow oddałem na semi a kulki byłyb przyblokowoane przez hop up.

 

Koniec koncow gwarancje mam jeszcze rok

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...