Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Star SL-9


Recommended Posts

Na 400 fps na pewno chodzą (L85A2 Stara ma tyle w stocku).

 

Ale inne części mogą tego nie wytrzymać (to było zaraz po wprowadzeniu do sprzedaży L85' date=' ciekawe jak na dłuższą metę to wygląda):

 

Znów przywołam Padra - wrócił już jeden egzemplarz' date=' z rozpieprzoną głowicą tłoka. Winimy za to sprężynę, która stockowo daje 400 fps. Ja od razu zmniejszyłem do 330. [/quote']

 

W SL-9 zastanawia mnie rozbieżność w pomiarach prędkości wylotowej między tym co podajesz Ty, a co podają sklepy. Ale cóż, po zakupie porządnego "chrono" u nas również okazało się, że niektóre "dane sklepowe" to czyste mity.

 

Co do tak chwalonego HU w rodzinie G36 - wcześniej TM tak samo rozwiązało regulację HU w AUGu oraz zdaje się, że w Thompsonie (w AUGu również jest blokada otwartego "okna wyrzutnika", nie wiem jak w Thompsonie).

Oczywiście - dobre rozwiązania należy powielać :)

 

-

Link to post
Share on other sites

Rycerzu - pokłócimy się? :)

Przecież pisałem wyłącznie o zębatkach. A 400 fps dotyczyło L85 a nie SL-9. W nim (SL) nie spodziewam się specjalnie wielu awarii z powodu "niewytrzymywania" części.

 

Co do różnic w pomiarach - jest zdjęcie z wyświetlaczem chrono. Zdjęcie jest "real" - nie mam powodu manipulować "opinią publiczną". Pomiar na kulkach 0,2 g, HU na zero (zawsze tak mierzę, bo tylko tak jest szansa na powtarzalność ustawienia HU w różnych replikach). I faktycznie - co sklep to inna prędkość. Ale to nie moja wina. Moje chrono: Guarder Speeder 2000.

 

I jeszcze HU - nie napisałem przecież, że w G36 jest odkrywcze rozwiązanie. Przed G36 (i AUG-iem) TM zastosowało go już w G3 (i potem w MC51). Chodziło mi o to, że regulacja pierścieniem z mimośrodem obracanym wokół osi wzdłużnej lufy jest baaardzo sensownym pomysłem.

 

Koza:

W komentarzu do recencji napisałeś, że SL-9 to karabinek cywilny, a nie snajperski. Nie czuję się na siłach bronić użytego przeze mnie określenia "snajperski", chociaż zastosowałem je wyłącznie w odniesieniu do repliki. Wg mojej skromnej wiedzy (nie kokietuję - nie znam się na ostrej broni - nie śledzę nowości) cywilną sportową wersją na rynek amerykański (z wyciętym ogniem ciągłym) jest SL-8. Na stronie HKPro znalazłem SL-9 SD - ale na oko on wygląda lekko inaczej niż replika Stara (np. łoże z 4 otworami). Nie znalazłem tam natomiast w ogóle SL-9. Ktoś wie jak jest naprawdę z SL-9? Remov?

 

Ściskam,

Czoper

Link to post
Share on other sites

Czoper: ja też nie zamierzam się kłócić. Gdzieś w którym kościele dzwonili, ale w którym to sie mnie nie pytaj...

Też ine uważam się za speca w kwestiach broni palnej (wprost przeciwnie ;)), więc mój komentaż traktuj jako zaczepkę mającą ostatecznie wyjaśnić przeznaczenie SL-9.

A Remov chyba tu nie zagląda, nie? Może mu PW wyśle ;).

Link to post
Share on other sites
Rycerzu - pokłócimy się? :)

Przecież pisałem wyłącznie o zębatkach. A 400 fps dotyczyło L85 a nie SL-9. W nim (SL) nie spodziewam się specjalnie wielu awarii z powodu "niewytrzymywania" części.

 

E, no spoko. Nie pisałem tego wszystkiego w charakterze jakiejś tam polemiki, tylko" tytułem uzupełnienia ciekawostek" - nie tylko o SL-9... :wink:

 

Co do chrono - cuda się dzieją, jak się zacznie mierzyć...

Pirat powinien tu opisać trochę co ciekawszych przypadków (albo w jakimś innym wątku).

Jakie szczęście, że ja nigdy z linijką na strzelanki nie chodzę... 8)

 

Osobiście nie uważam silnej snajpy za coś szczególnie przydatnego w ajersofcie. Ale muszę przyznać, że gdyby mi się takiej zabawki zachciało, to pewnie wziąłbym na tapetę właśnie tego STARA.

 

-

Link to post
Share on other sites

Od pół roku jestem posiadaczem SL9-SD. Broń jest przerobiona z G36 TM zestawem STARA a wewnętrznie HURICANE. Tak właściwie to z TM pozostało jedynie gniazdo magazynka, wajcha do odciągania HU i cyngiel (He he). Jeśli chodzi o ABS to w porównaniu z TM struktura materiału jest dużo ładniejsza jednak dopasowanie części składowych pozostawia dużo do życzenia. Karabin "skrzeczy" gdy go mocno "wykręcamy". Wada ta dotyczy zwłaszcza przedniego gripu, który na wcisk mocowany jest pinem. Jakość odlewu też nie jest na 10. Widać miejsca odcinania plastiku w miejscach tłoczenia formy (drobne). Karabin jest ciężki!!. Co do dalszych opisów postaram się napisać recenzję ze zdjęciami na WMSG.

 

[ Dodano: 16 Cze 2006 12:24 ]

Mogę umieścić zdjęcia na forum tylko nie bardzo wiem jak

Link to post
Share on other sites
Dyskusja jest o replice a nie o konwersji. Trzymajcie się tematu' date=' proszę...[/color']

 

Przepraszam. Chciałem jedynie dodać moje uwagi na temat wykonania produktów STARA serii SL9. To druga strona tego tematu a większość osób nawet nie widziało żadnego z tych karabinów, nie mówiąc o trzymaniu w rękach. Jeśli uważasz, że mój post nic nie wnosi do tematu po przepraszam...

Paromiesięczny użytkownik SL9 w wersji SD firmy STAR

PS.Jeśli uważasz, że konwersje są wykonane z innych form niż model proszę wyprowadź mnie z błędu.

Link to post
Share on other sites

Konwersja a kompletna replika to dwie inne rzeczy.

1) W replice są zawsze te same bebchy, w konwersji każdy wsadza to co ma- jeden stocka, drugi ma FTK.

2) Dodatkowo ty posiadasz wersje SD - czyli tłumioną - jest to kolejna istotna różnica.

3) Z tego co pisał Czoper - spasowanie części jest rewelacyjne i nic nie skrzypi. Więc śmiem przypuszczać że są wykonywane z innych form.

 

Dalej nie chce mi sie udowadniać bo w pracy siedze i mam co innego do roboty. Zastanów się raz jeszcze zanim się przyczepisz...

Link to post
Share on other sites

Cud!

Tuż po poście Colonela zedytowałem recencję SL-9 o moje uwagi dotyczące konwersji (w oparciu o karabin Colonela właśnie). Cudem udało się przed postami Britty (Britta? - sorry!), ale wrażenia mamy podobne.

 

Ściskam,

Czoper

 

ps

Britta - czy Twoje SD wygląda tak jak to z HKPro? Łoże czterootworowe? Takie jak w G36K? Jeśli tak to na pewno nie jest to to samo łoże co w gotowym SL-9. On ma sześciootworowe.

Link to post
Share on other sites

Tak - łoże przednie jest czteroorworowe,gdyż karabin ma lufę przedłużoną o tłumik. Bardzo możliwe, że to przegni grip jest innym elementem w porównaniu z resztę karabinu. Zrobię zdjęci i napiszę recenzję ale dopiero za tydzień bo zawalony jestem robotą.

Co do polemiki z Cyberkozą to przeprzaszam może napisałem za ostro i nie zupełnie na temat. Chciałem się podzielić moimi wąrpliwościami co do wykonania części zewnętrznych - bo tak po prawdzie karabin w całości prawie jest STARA. Co do bebechów nic nie wspominałem, choć w w przyszłym opisie zrecenzyje zestawy częsci Huricana. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Witam

 

Ponieważ nastał moment kiedy to chcę się przesiąść na inną replikę i niestety ale mam z tym mega kosmiczny problem, a mianowicie:

 

Upatrzyłem sobie dwie... M14 G&G BLACK oraz SL9 i tutaj jest klops..co lepsze??.

Jak wypadają te repliki wobec siebie??

Która jest lepsza, chodzi mi o zasięg, nie o wykonanie??

Jak jest z podciągnięciem np. SL9 do mocy 400 FPs zakładając np, mocniejszą spręzynę??

 

Czy ktoś kto posiada taką replikę mógłby coś o niej napisać, ponieważ jest bardzo mało danych w necie na temat SL9 czego nie można powiedzieć o M14 :)

 

Może Panowie z redakcji coś mi powiedzą, bo mieli kontakt z tą repliką.

 

Czekam na odpowiedzi i z góry bardzo dziękuję :)

 

[ Dodano: 16 Wrz 2006 11:47 ]

Hmmmm...

 

Nikt nic nie wie??

Nasunęła mnie się taka myśl.... skoro nikt nic nie wie o tej replice, to skąd taka fascynacja??

Wygląd oczywiśćie bajkowy, mało co dorówna, ale co z osiągami?? jeżeli to strzela jak zykłe G36 to w czym tu zachwyt?....

 

Może ktoś rozwiać moje wątpliwości ??

 

[ Dodano: 23 Wrz 2006 14:53 ]

Ciągle nic ??

 

Czy naprawdę nikt nie może nic napisać na temat tej repliki??

Nikt w polsce z dostępem do neta jej nie posiada??

 

O wiele nie prosze mała recenzja ze strzelania tym gunem i jeśli dość długo ja posiadasz o słabych punktach..czytaj najczęstsze awarie.

 

Pozdrawiam i ciągle czekam :)

Link to post
Share on other sites
"NeOcRoN"]"NeOcRoN"]
Skoro nikt nie pisze' date=' to znaczy' date=' że nikt nie ma. Proste.[/quote'']

 

domyslam się :(...ale jak będę odświeżał co jakiś czas temat to może w końcu trafię na posiadacza..zawsze to jakiś sposób :)

.. na zarobienie bana

 

To żeś mnie nastraszył......

Jeszcze mnie w dyby zakuj.....

Poprostu pytam, a nóż widelec jakiś koles kiedyś trafi na ten temat i mi odpowie, bo raczej wątpię żeby mi na niego odpowiedział jak będzie 6 stron do tyłu

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Tak więc po wielu namysłach zakupiłem SL9 na ASGshop.

 

Wrażenia wizualne.... co tu opisywać prezentuje sie wybornie, bardzo dobrze leży, świetna pozycja do strzelania, broń bardzo stabilna i dobra do celowania, słuszna waga i bardzo dobry materiał wykonania.

 

Wrażenia techniczne.....tutaj się lekko zszokowałem, dlaczego?? replika jak do mnie przyjechała nie miała skupienia strzału nawet na 4m :wink: ...dlaczego??

Lufa zewnętrzna nie była położona osiowo do lufy wewnetrznej i kulki wychodzące z lufy wew. trafiały w krawędz lufy zew. co powodowało ich uszkodzenia i zmienny tor lotu kulki...myslałem że z siebie wyjdę, tyle kasy i taki głupi bubel.

Dopiero po roztoczeniu < specjalnym nożem tokarskim> lufy zew. do wymiaru 8.6mm < a było 6.5> kulka przestała trafiać w lufę zew.Jednak straciłem na zasięgu, gdyż skróciło mi to lufę. tzn gazy szybciej się rozprężały i nie miały odpowiedzniego ciągu do końca lufy.

Powiem tylko że lufa wew. kończy się jakieś 50 mm przed końcem lufy zew.

 

Dokonałem kilku zmian, wstawiłem dłuższą precyzyjną lufę 590mm od PSG1 < stock 490> i zabudowałem ją tłumikiem własnej roboty.

 

Nastapiła znaczna zmian osiągów, w wersji ze skopaną lufa zasięg był jakies 45- może 55m, po przeróbkach zasięg skuteczny około 60m < kartka A4, 50m, po ustawieniach, 3/5 w celu> zasięg całkowity 70m, może więcej, nie miezyłem tak daleko :)

 

Dodam tylko że mam wstawiony zestaw tuningowy Huricane, spręzyna M120, stalowe łozyska, wzmocniony tłok, głowica tłoka i cylindra, uszczelniona dysza.

 

Wczoraj na strzelance, pobiłem taki swój nie pisany rekordzik, zdjąłem gościa z około 70m jednym strzałem, co mnie bardzo uszczęśiwiło :)

 

Ogólnie jeśli ktoś chce się pobawić w strzelca wyborowego broń jest naprawdę godna polecenia, poza ta małą kupą z lufą zewnetrzną replika nie stworzyła mi jeszcze żadnego problemu.

Fakt mam ja krótko bo nie całe dwa miechy, ale na razie moge tyle powiedzieć.

 

Co do samej pracy GB... wedłóg mnie zębatki mogły by być troszke lepiej ustawione bo za bardzo je słychać jak pracują ;), ale poczekam az gwarancja sie skończy i podziałam sam w temacie.

 

Co do fps... nie długo kupujemy chronometr, więc będe mógł podać dokładne pomiary, na ten moment powiem że jest coś około 430 fps :) może więcej.

 

Jeżeli tylko zostanie podjęta decyzja u nas w Olsztynie co do podniesienia fps < teraz mamy 400, ale chcemy dla snajp wprowadzić 500> pdkręcę jeszcze roszkę moją SL-ke :) ;) .

 

Fotki wkleję wieczorem.

Link to post
Share on other sites
  • 5 months later...

Witam.

Może to głupie ale chce zbudować własną replikę sl9 z laminatu i matelu.

Czy mogłby ktoś podać mi jak najdokładniejsze wymiary tej broni?

 

P.S

Oglądzłem zdjęcia i nie wiem gdzie jest uchwyt odciągający zamek?

 

po stronie wyrzutnika łusek jest jakiś coś ale to się nie rusza :evil:

czy to jest to pod szyną montarzową?

 

Bardzo proszę o odp

pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites
  • 2 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...