Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak działa selektor ognia??


Recommended Posts

Mam pytanie jak w temacie.W jaki sposób działa selektor ognia?? Wiem przestawiam to "pokrętełko" wtedy przesuwa sie plytka selektora a co przesówa ta płytka że strzelam semi/auto ?? Bo jak blokuje spust to blokuje sie spust(co ty Hajdi nie powiesz :roll: ) albo przerywa sie obwód.

 

Wytłumaczy mi to ktoś?? Najlepiej z rysunkami/zdjęciami

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

pltyka przesowa taki cyndzelek ktory utrzymuje rowniez cyndzelek(tym razem inny) ze jak strzelasz to sie nie blokuje tylko nawala full auto, a jak sie tego nie trzyma, to po strzale to sie odchacza i musisz puscic spust by dalo sie oddac kolejny strzal

Link to post
Share on other sites

Sector Gear (ta zębatka z niepełnym uzębieniem - naciągająca tłok) od spodu (od strony płytki selektora ognia) ma taki mimośród który po wykonaniu obrotu przez tą zębatke uderza w malutką dzwignie (to czy ta dzwignia jest opuszczona czy podniesiona zależy od ustawienia płytki selektora ognia, jak sie przyjrzysz to zobaczysz taką mała sprężynke wchodzącą do GB z płytki selektora) i ją przesuwa, przesunięcie tej dzwigni cofa styk spustu (przerywa obwód) niezależnie od pozycji języka spustowego. A dzięki w/w spreżynce dzwignia wraca do dolnej (opuszczonej) pozycji i cykl sie powtarza.

 

Przy ustawieniu auto dzwignia ta jest cały czas w górnej (podniesionej) pozycji, i obrót sector gear'a nie powoduje rozłączenia obwodu.

 

W pozycji safe płytka jest przesunięta najbardziej w strone przodu GB (w strone dyszy), styki na spodniej stronie płytki selektora ognia nie stykają się ze stykami styku spustowego (chyba za dużo słowa styk :P) co trwale rozłącza obwód (niezależnie od pracy styku spustowego). Ponadto płytka cofając się podnosi specjalny klin który blokuje górną częsc języka spustowego. (Efekt jak z wersji real steel).

 

Mam nadzieje iż opis jest zrozumiałęy, jeżeli potrzebne ci będa jakieś dodatkowe wyjaśnienia pisz na PW

 

Pozdro!

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...