Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Zakrzywiony tor lotu kulki


Recommended Posts

Witam
Kilka dni temu postanowiłem przestrzelać replikę nad którą dłubałem sobie w wolnym czasie. Jest to AK w bullpupie na korpusie Boyi (prawdopodobnie ak 74).
Spotkałem się z pewnym problemem, kulki po przebyciu 20/30m zaczynają skręcać w różne strony, raz w lewo, raz w prawo. Nie wiem co może być tego przyczyną, na dniach rozbiorę ją ponownie ale od czego polecacie zacząć?
Testy robione na kulkach BLS 0.3 i 0.32
Replika wydmuchała od 2 do 2.17J
W środku siedzi:
-Lufa KMhead 550mm zakupiona ok 4 lat temu, przebieg nie więcej niż 500 kulek
-Komora stock, trzyma szczelność.
-Gumka MAPLE LEAF 70 oraz dystanser ML omega
-Sprężyna guarder 130, zmieniam na 120 aby zmniejszyć moc
-Boreup od SHS
-zębatki 100:300 od shs
- Cymowski silnik na neodymowych magnesach
-lipo 11.1 + mosfet + niskooporówki 

Robiłem test szczelności dla zestawu boreup, gdy zatykam palcem dyszę to mam problem dopchnąć tłok ponieważ robi się efekt strzykawki. W drugą stronę powietrze jest nabierane bez najmniejszego problemu. 
Dysza dobrze przylega do gumki w komorze, robiłem test na rozebranym gb i po przyłożeniu komory do dyszy (zamocowanej na popychaczu) cofa się ona o 1/2mm.
Test "karteczki" polegający na obróceniu repliki o 180stopni, włożeniu jednej kulki do komory, położeniu kawałka papieru na kołnierzu komory przez który są pobierane kulki i oddaniu jednego strzału nic nie wykazało. Papierek czasami spadał ale jest to wywołane raczej przez wstrząsy. Gdy w komorze nie było kulki potrafił zostać wyrzucony na wysokość ok 5 cm.
Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

To że trzymając w rękach penumatyka ma szczelność jeszcze o niczym nie świadczy, ale jak trzyma w miarę równe fpsy to bym się szczelności nie czepiał.
Jak kulka leci raz w lewo, raz w prawo bez żadnej powtarzalności to może wskazywać na za dużą dawkę powietrza.
Ja bym na początku zmienił boreup na standardowe części.

Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem to do takich luf borek jest nawet wskazany. Pierw wymienię sprężynę, zobaczę ponownie do komory i zdejmę tłumik dźwięku. Jeżeli to nie pomoże zrobię tak jak mówisz i wstawię zwykły cylinder typu 0. Dzięki za pomysł. 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...