Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Spadek fps


Recommended Posts

Cześć,

Niedawno byłem na strzelance asg gdzie było chronowanie. Posiadam replike na green gas i tego dnia nabilem magazynki black gas'em. Na chronowaniu wyszlo 1.7j na 0.46g co mnie mocno zdziwilo bo przewaznie mam ~2.4j. W pierwszej chwili pomyslalem ze musialem sie pomylic i wsadzic do repliki magazynek od pistoletu gdzie pakuje green gas, stad spadek fps. Postanowilem sprawdzic to w domu i faktycznie na czarnym gazie pokazuje mi 1.7. Naladowalem drugi magazynek lecz czerwonym i chrono pokazalo 2.2j. Porownalem butelki czarnego i czerwonego. Czarna butla jest duzo lzejsza ale czuc ze jeszcze plyn jest. Pytanie brzmi, czy to mozliwe ze spowodu znaczacej roznicy w zapasie w butli czarnej? Troche jej juz uzywalem jakis czas temu ale nie spodziewalem sie az takiej roznicy. Wyczyc moge ze plyn siega 1/5 lub 1/6 wysokosci butli, czerwony jest niemal pelny bo malo uzywany. Uzywam nuprola 

Link to post
Share on other sites
  • 4 months later...

Jest to typowy objaw zbyt słabej sprężyny zbijaka zaworu magazynka.

Sprężyna napędzająca zbijak zaworu wylotowego w magazynku dobierana jest z reguły dla "zwykłego" gazu - tak by zbić zawór, a jednocześnie nie powodować nadmiernego zużycia zbijaka i/lub ryzyka jego uszkodzenia.
W związku z powyższym znaczne zwiększenie ciśnienia w magazynku powoduje że pomimo wyższej dynamiki przepływu, zawór wylotowy nie jest otwierany w stopniu wystarczającym by wypuścić dostateczną ilość gazu co przekłada się na niższą końcową energię.

Powoduje to też znaczne zwiększenie obciążenia zbijaka zaworu magazynka, który najprawdopodobniej nie wykonuje w tym przypadku pełnego cyklu.

Innymi słowy Twoja replika krzyczała o pomoc ale jej nie rozumiałeś : )
Długie strzelanie na czarnym gazie spowoduje w tej replice szybkie uszkodzenie/zużycie zbijaka zaworu.

Edited by Infiriel
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...