Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Colt przy pełnym nabiciu green gazem strzela 2 kulkami na raz


Recommended Posts

Dzień dobry,

Wracam z problemem związanym z Golden Eagle 3329 (jest to Colt zasilany Green Gazem, wzorowany na hi-capie 4.3). Otóż zauważyłem, że przy pełnym nabiciu magazynka green gazem (niezależnie, czy Smart Gas, ProTech, Predator, czy WE 2x) zawsze przy pierwszych 3 strzałach wylatują po 2 kulki. Początkowo, tak jak doradzono mi na forum, za co bardzo dziękuję, sądziłem, że wina leży jedynie w zbyt mocnej sprężynie magazynka, ale:

1) włożyłem magazynek do DB 839, który jest przystosowany do CO2 i powyższy problem nie wystąpił 

2) w przypadku GE 3329 problem występuje zawsze, gdy magazynek jest nabity do pełna, niezależnie od ilości kulek w magazynku

3) gdy GE 3329 nabije 75-80% gazu, czyli niepełny magazynek, problem nie występuje, od razu leci 1 kulka.

Stąd pytanie, czy to na pewno wina sprężyny w magazynku, czy może zaczyna się psuć gumka HU, czy jakaś nieszczelność układu gazowego? Bo magazynek wygląda ok.

Tu już trochę żartem, może w tej replice obowiązuje zasada, jak w przypadku aut zasilanych lpg, że można zatankować tylko 80% zbiornika, że względu na ciśnienie.

 

Z góry dziękuję za pomoc. Replika jest jeszcze na gwarancji. 

Link to post
Share on other sites

Ja prawdopodobnie zwracałem uwagę na możliwość takiego problemu ze zbyt mocną sprężyną magazynka, ale to tylko jedna z możliwości.

Osobiście nie spotkałem się z takimi objawami, tutaj może przyczyną być wszystko, nawet zbyt luźne szczęki maga.

Oddaj zabawkę na gwarancję, bo na odległość to wróżenie z fusów, bez zajrzenia do repliki ja się nie podejmuję trafnej diagnozy.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję.

Co do sprężyny to dziwne jest to, że w innej replice magazynek podawał dobrze kulki. Widziałem na YouTube na kanale dot. 1911, że generalnie magazynki GE są dość dobre w stocku.

Chciałem dziś nagrać filmik do reklamacji, a tu nagle magazynek prawidłowo podaje kulki. Czy to może być kwestią ciśnienia i szczelności? Że przy wyższej temperaturze idzie więcej gazu pod wyższym ciśnieniem i wylatują aż 2 kulki? Zauważyłem, że przy pierwszych strzałach dużo gazu idzie też bokiem, aż widać taką małą chmurkę i czuć. Przy kolejnych strzałach już mniej gazu wylatuje bokiem. Bo z drugiej strony zamek działa prawidłowo, więc mechanicznie pod wpływem ruchu zamka 2 kulki nie są podawane do komory.

A przy okazji zapytam, jak najlepiej osłabić sprężynę w magazynku? Bo to może być i to, co Pan podejrzewał w pierwszym wątku, czyli zbyt mocna sprężyna. Zauważyłem, że sprężyna w Double Bell jest jednak słabsza. Czy lepiej jest zostawić magazynek naładowany kulkami, skrócić sprężynę, czy wymienić na inną?

I na koniec jeszcze jedno pytanie. Czy decydując się na replikę typu KJW lub TM uniknąłbym tych pewnych niedoskonałości, jakich doświadczam w GE i DB?

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję 

Edited by Panda ASG
Link to post
Share on other sites

Naprawdę nie widzę związku z nabiciem na full maga a podawaniem dwóch kulek naraz, to są różne układy w replice.

Sprawdź może w jakim stanie jest dosyłacz kulek w dyszy.

Powinien być taki jak na fotce, to jest dysza do Colta.

Jeżeli ta część jest pęknięta, odpadła, co się zdarza, to tutaj mogą być problemy z podawaniem kulek.

Ale wtedy te problemy powinny być cały czas, niezależnie od stopnia nabicia magazynka.

Chmurka gazu zazwyczaj wskazuje słabą szczelność górnej uszczelki maga względem dyszy albo nieszczelność cylinder dyszy-głowica dyszy.

To jest typowe dla replik budżetowych, a w sumie i droższym się zdarza ;) 

Sprężynę najłatwiej osłabić przez ucięcie kilku zwoi, ale tak jednorazowo max 2-3 i sprawdzić efekt.

Ale to czynność nieodwracalna, jak nie pomoże, albo pogorszy podawanie kulek, to trzeba założyć nową, więc robimy to z głową :)

Repliki KJW i TM to wyższa klasa wykonania, ale i one nie są idealne, zaawansowani użytkownicy je też poprawiają.

IMG_20230730_182057109.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Dziękuję za wszystkie porady.

Mam dosyłacz kulek nieuszkodzony.

Jednak na razie i tak muszę uzbroić się w cierpliwość i wstrzymać ze wszelkimi ingerencjami w replikę - ostatecznie GE został odesłany na reklamację. Zobaczymy, co powiedzą za 2-3 tygodnie. Wiadomo, że replika jest budżetowa, ale jako nowa po wyciągnięciu z pudełka powinna jednak dobrze lub przynajmniej poprawnie działać. Ja swojego GE mam od 2 miesięcy, z czego przez 1 miesiąc bardziej intensywnie go używałem (ale nie brał udziału w strzelankach asg, wiec w terenie nie był zbyt tyrany). Wiem, ze ma Pan hi-capę GE, dlatego poniżej, poglądowo, przedstawiam listę problemów, które zglosiłem. 2 pierwsze punkty skłoniły mnie ostatecznie do złożenia reklamacji.

1) zamek zacina się w drodze powrotnej przy każdym strzale na wysokości małego wcięcia, służącego do zdejmowania zamka - problem nie ustąpił pomimo czyszczenia i smarowania. Co ciekawe, przy strzelaniu na sucho zamek chodził poprawnie, a z kulkami co chwila blokował się i potrzeba było użyć dużo siły, aby go odblokować. Wiem, nie powinno się strzelać na sucho :) - ale to tylko wyjątek ramach testu.

2) replika strzela 2 kulkami na raz, zwłaszcza po nabiciu do pełna gazem - o tym już rozmawialiśmy, najprawdopodobniej to sprężyna maga. Tak, jak pisałem, magazynek od DB miał słabszą sprężynę, ale przez stopkę nie mieścił się w GE I nie mogłem sprawdzić tego tropu.@KAMA3, dlaczego w wersji green gaz mojego Colta są wcięcia w rękojeści na magazynek z kapsułą CO2, skoro repliki gg nie są stockowo przygotowane na takie zasilanie? Czy może jest to zrobione pod tuning, bo pewnie stockowy mechanizm po kilku strzałach CO2 by się rozpadł.

3) pokrętło hop-up luźno chodzi i po kilku ruchach zamka traci ustawioną wcześniej pozycję.

4) zamek w drodze powrotnej trze o kurek.

5) możliwa nieszczelność, replika puszcza chmurki gazu, zwłaszcza przy pierwszych strzałach od nabicia do pełna gg.

Zobaczymy, co powiedzą.

Wygląda na to, że samodzielnie dość dużo trzeba było by przerabiać (oring, sprężyna 3palczasta, sprężyna maga, a może nawet wymiana dyszy i koszyka) - odnośnie tych zacinek zamka.

Tu lekki offtop, ale czy mógłbym prosić @KAMA3 o poradę, aby nie tworzyć osobnego wątku. Chodzi tym razem o zabawki imitujące Glocka.

W międzyczasie przygód z GE 3329 testowałem Glocka 17 (chyba gen. 3) na CO2 - to ta wersja, która jest przekalibrowaną wiatrówką. Jednak odesłałem go, bo nie przekonał mnie pół blow-back - ta replika robiła z jakichś powodów niepełny ruch zamka, cena była dość wysoka (ok. 650) i nie podszedł mi ten podwójny spust, a właściwie bezpiecznik spustowy. I tu pytanie, jakie repliki Glocka są warte uwagi i łatwiejsze w serwisie? Co można polecić? Bo widzę, że tu wybór jest dość ograniczony, a ceny wysokie.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem za bardzo co to znaczy przekalibrowana wiatrówka ;)

Repliki broni są produkowane jako wiatrówki w kalibrze 4.5 mm i repliki ASG w kalibrze 6 mm.

Nie jestem jakimś szczególnym entuzjastą replik Glocka, szczególnie tych w wydaniu klasycznym, uważam, że są wizualnie nudne.

A dla mnie osobiście wygląd zewnętrzny repliki jest najważniejszy, w końcu to zabawka, która ma cieszyć oko dużego chłopca ;)

Potem jak leży w łapie, a na końcu jak działa/nie działa mechanika, bo z tym zazwyczaj sobie radzę i lubię trudne przypadki. 

Pochlebnymi opiniami cieszą się repliki klocków od WE, jeżeli chodzi o jakość wykonania i względnie niską awaryjność

Ale podejrzewam, że wszystkie Glocki z GBB mają "podwójny" język spustowy, tak jak palne oryginały.

Nie wiem za bardzo co Tobie się nie podoba w tym rozwiązaniu, na pewno jest mniej awaryjne, niż "klasyczne" bezpieczniki.

Link to post
Share on other sites

"... dlaczego w wersji green gaz mojego Colta są wcięcia w rękojeści na magazynek z kapsułą CO2, skoro repliki gg nie są stockowo przygotowane na takie zasilanie? Czy może jest to zrobione pod tuning, bo pewnie stockowy mechanizm po kilku strzałach CO2 by się rozpadł. ..."

Albo producent repliki ograniczył koszty produkując tylko jedną wersję, uniwersalną chwytu, albo replika ta jest faktycznie dostosowana do zasilania dual power :)

Zresztą, przerobienie fabrycznego zasilania gg na co2 i odwrotnie to nie nie jest jakaś kosmiczna technologia :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...