Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KAMA3

Użytkownik
 • Content Count

  86
 • Joined

 • Last visited

 1. Podejrzewam, że za dużo niewiadomych, aby dać jednoznaczną odpowiedź. Czyli bez mosfetu działa normalnie ? Strzela singlem i auto, ma ok. 200 fps ? Jeżeli tak, to wywal ten mosfet, daj jakiegoś Peruna i po sprawie. Te cymoklamki są niedzięczne w serwisowaniu, brak do nich części mechanicznych, a jak są to drogie. Nigdzie nie widziałem u nas np. silniczka, podobno można dopasować modelarski RC. AEPy w zakupie są względnie tanie, więc jak padną, to kupuje się nastepną. Sam kupiłem sobie kiedyś taką z ciekawości, co da się z niej wycisnać. Niewiele, z 200 doszed
 2. Jeżeli twój oring pochodzi z szybkoładowarki, to bez niego mogą z niej uciekać kulki, bo nic ich nie będzie blokować na wylocie. Ale to kwestia 1-2 kulek, da się bez tego żyć :) Ale pisałeś wcześniej, że podczas strzelania kulki potrafią ledwie wylecieć z lufy. Tutaj bez oględzin repliki przez kogoś doświadczonego trudno podać przyczynę i sposób naprawy. Jeżeli replika jest nowa, to proponowałbym wysłać ją na gwarancję. Bo jeżeli winna jest dysza, to samodzielna jej wymiana wiąże się z otwarciem gearboxa, a to oznacza utratę gwarancji.
 3. Ale gdzie znalazł uszczelkę do głowicy tłoka ? W magazynku ? Wybacz, ale jest to raczej niemożliwe ;) Uszczelka głowicy tłoka ma inną średnicę, ok.23 mm i nie wiem, jak mogłaby wejść do maga. Oring to nazwa techniczna uszczelek o przekroju koła. Jeżeli ta twoja znaleziona w magu ma ok. 6-7 mm średnicy, to raczej pochodzi z szybkoładowarki. Pooglądaj na YT filmiki z serwisowania AEGów, to ci wiele wyjaśni :)
 4. Nie wiem, jakie wymiary ma ta gumka (fachowo oring ;) ), ale w szybkoładowarkach często występują oringi, aby nie gubić kulek. Podczas ładowania kulek do maga zdarza się, że taki oring zostanie do niego wepchnięty. A to, ze po wypięciu maga wypada kilka kulek to normalne. O reszcie się nie wypowiem, bo to może być cokolwiek ;)
 5. Ten shotgun to nie jest szczyt finezji wykonania, więc jakieś problemy zazwyczaj w niej występują ;) Problem z wypadającymi lufą kulkami może być związany ze źle ustawionym hopkiem, na zero. Przesuń suwak trochę, jak problem nie zniknie, to problem jest w komorze. I prawdopodobnie tak jest, skoro kulki wpadają do środka. Jakbyś rozbierał tą replikę, jeżeli tego nie robiłeś wcześniej, to obejrzyj jakiś filmik z rozbiórki AGM. Zazwyczaj podczas rozbiórki wystrzeliwuje sprężyna i wypadają dźwigienki, jak źle ja z powrotem powkładasz, to lipa. Komora w AGMie jest trag
 6. Poszukaj na YT filmików o rozbiórce tego pistola, ja na szybko znalazłem dwa. Pewnie jest filmików więcej, to dosyć stara konstrukcja. ja niestety nigdy w nich nie grzebałem.
 7. Ciaśniejsza lufa powinna dać przyrost prędkości kulki, bo mniej gazu spierdziela pomiędzy ściankami a kulką, przynajmniej teoretycznie. A co do celności, to bardziej liczy się jakość wykonania powierzchni wewnętrznej lufy, jej jednakowa średnica na całej długości. Biorąc na chłopski rozum, to przecież kulka jest podkręcana przez HU, więc porusza się w lufie w jej górnej części. Jeżeli lufa będzie w środku nierówna, to kulka może obijać się po niej i wylatywać losowo. Ale to są rozważania teoretyczne, bez dokładnych testów nie można na 100% powiedzieć, że tylko konkretna luf
 8. Crazy Jety mają na wylocie lufy "separator", który podobno oddziela powietrze od wylatującej kulki, aby poprawić jej stabilność w locie. Raczej naukowo nie potwierdzone ;) Do swojej hcapy bierz lufę 112-113 mm, bo za długa będzie wystawać z lufy zew. :)
 9. Bierz od ML, będziesz mieć komplet z gumką od jednego producenta :)
 10. Sorki za OT, ale tak przy okazji luf, to mam wrażenie, że lufy stalowe 6.02 od Specny wyglądają identycznie jak lufy ZC. Identyczny krój czcionki określający średnicę, identyczny wykrój okienka, nawet takie same zaślepki. Dla mnie to byłoby nic dziwnego, gdyby Specna oprócz np. luf od promyka, kulek od BLSa, sprzedawała lufy ZC ze swoim brandem. Sam używam luf 6.02 SA w AEGach i jestem z nich bardzo zadowolony, tanie i naprawdę poprawiają skupienie. Nie widzę w ofercie Specny luf krótkich, do pistoletów, przynajmniej u nas, ale prawdopodobnie kiedyś zrobię eksperyment. Najkrótszą ich
 11. A dlaczego obowiązkowy zakup gumki czy lufy ? Owszem, stockowe gumki są zazwyczaj gorzej wykonane, ewentualnie z gorszego tworzywa i pod wpływem zimnego gazu mniej stabilnie kręcą kulki, ale to nie musi być regułą. Celność repliki GBB jest wypadkową gumki, dystansera, jakości i stabilności lufy, szczelności układu, wagi kulek, umiejętności strzelca, czyli np. pracy na spuście. Kup kilka gumek o różnej twardości i różnych kształtach docisków, wybierz najlepszą. Jak dalej nie będziesz zadowolony, kup preckę, Jak nie ma dostępnych od ZC, to weź tą CJ.
 12. Wg mnie najlepszy stosunek cena/jakość https://www.taiwangun.com/pl/lufy-precyzyjne-vsr-gbb/lufa-wewnetrzna-6-02mm-ze-stali-nierdzewnej-do-gbb-112-4mm-zci oczywiście sama lufa roboty nie zrobi :)
 13. Mam CJ w jednej replice i zasadniczo nie widzę różnicy do ZC, a jak nie widać różnicy, to po co przepłacać ;) Ja w pistolach stosuję twardość gumki do 60, ale nic nie stoi na przeszkodzie, abyś spróbował 70 :) Dużo grzebię w replikach dla własnej przyjemności i przekonałem się, że co klamka, to inne ustawienia trzeba stosować, aby efekt był najlepszy. Najpierw stawiam na dopracowanie mechaniki i szczelności, potem bawię się celnością, jeżeli potrzeba. Części wymieniam, jeżeli stockowe ewidentnie nie chcą dobrze działać. Zazwyczaj jest to gumka.
 14. Ja jestem bardzo zadowolony z luf ZC 6.02 i gumek ML Autobot o twardości 50-60. Dla uzyskania większej prędkości zawsze robię maksymalne uszczelnienie gumki i lufy w komorze oraz gumki z dyszą. Zazwyczaj największą poprawę celności widzę po ustabilizowaniu komory HU względem ramy. To są moje wnioski, inni pewnie mają swoje doświadczenia.
 15. A tą dedykowaną dyszę założyłeś teraz ? Na pewno dobrze uszczelnia się na rurce głowicy cylindra i w gumce ? Wątpię, aby producent komory był w stanie przetestować wszystkie możliwe konfiguracje sprzętowe, może akurat w twoim bildzie trzeba pokombinować z którymś elementem. Tutaj ważne są dziesiąte części milimetra, nawet grubość przodu listwy popychacza dyszy.
×
×
 • Create New...