Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

KAMA3

Użytkownik
 • Content Count

  129
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Ewentualnie spróbuj mocniejszego GG, ale to tylko doraźna pomoc.
 2. Jeżeli jest nowa, to najprawdopodobniej problem ze słabą szczelnością. Jeżeli jesteś techniczny, to poszukaj na YT filmików Krackena1911 o poprawianiu replik. Jak nie jesteś techniczny to daj na serwis.
 3. Na odległość to wróżenie z fusów ;) Ja bym stawiał wstępnie na niewłaściwą współpracę dyszy i głowicy tłoka, czyli najczęściej słabe ich wzajemne uszczelnienie. Nie pozwala to na mocniejsze odrzucenie zamka w tył i w rezultacie pobranie kulki z magazynka. Sprężynka powrotna dyszy, jeżeli jest za słaba lub uszkodzona, również może nie cofać dyszy i odsłonić szczękę magazynka. Czasami też się zdarza, że dosyłacz kulek dyszy jest zbyt mocno dociskany przez sprężynę magazynka i dysza za słabo oskakuje do tyłu, uniemożliwiając pobranie kulki do komory. Nie wiem, też jakiej
 4. Pewnie w wersji S jest więcej stalowych elementów. Patrząc na dane techniczne obu, to RK-10S jest cięższa. A może się mylę ? ;)
 5. Te tłoczek to jest fachowo dysza, ewentualnie cylinderek gazowy :) Tłoczek z uszczelką jest w środku dyszy. Dysza powinna poruszać się po tłoczku, aby odsłonić po strzale szczęki magazynka i kulka mogła być wprowadzona do komory. To tak w skrócie. Zaklinowanie się w takiej pozycji dyszy świadczy np. o niedostatecznym nasmarowaniu układu pneumatycznego, zbyt ciasnym spasowaniu dyszy z głowicą tłoczka, uszkodzonej/słabej sprężynce powrotnej tłoczka. Ogólnie replika wymaga rozbiórki i przeglądu.
 6. Idzie zrobić :) Mam tak przerobionego trzylufowego Double Eagla. Dodatkowo połączyłem trzy cylindry w jeden, więc FPS'ów ma ponad 400 na 0.25g. Raczej nie jestem w stanie opisać słowami, jak wykonywałem mody, trzeba by było zrobić o tym filmik. Jeżeli jesteś "techniczny", to po rozłożeniu repliki na kawałki, i przeanalizowaniu pracy mechanizmów, możesz dojść do tego sam, przynajmniej w kwestii strzelania z jednej lufy.
 7. Kawałek blaszki stalowej o grubości 1 mm, nawiercić, wykręcić śrubkę mocującą styk, włożyć zrobiony styk, dokręcić śrubkę, gotowe. Chciałbym mieć tylko takie problemy ;)
 8. Jedną z możliwych przyczyn jest brak szczelności w układzie pneumatycznym, czyli pomiędzy dyszą a uszczelką głowicy. Można też sprawdzić, czy zaworek dyszy działa poprawnie. Dobrze jest też sprawdzić replikę na innym magu, aby wykluczyć uszkodzenie zaworka strzałowego. Wszelkie diagnozy na odległość to loteria, nie znając faktycznego stanu technicznego repliki. A ten stalowy zamek w KP13 to ciekawostka, powinien być aluminiowy.
 9. Z Wawy to tylko znam Krackena 1911, można go znaleźć na YT. Ja osobiście też mogę się podjąć, konkretne ustalenia na PW.
 10. Akurat z tą repliką mam małe doświadczenie, ale proponowałbym sprawdzić dwa miejsca, które dają zazwyczaj efekt syfonowania. Zawór magazynka - czy wciska się płynnie i wraca tak samo, bez wyczuwalnych tarć. Najlepiej wymontować go z maga, przedmuchać delikatnie sprężonym powietrzem, sprawdzić stan uszczelek, nasmarować olejkiem silikonowym. Drugie miejsce to zbijak zaworu razem z disconektorem. Po ruchu zamka w tył disconektor powinien odłączyć zbijak. Jak tak się nie dzieje, to mamy efekt syfonowania. Przyczyną może być zużycie elementu lub silne zabrudzenie mech
 11. 20C wystarczy w zupełności. Pamiętaj, aby nie dopuścić do rozładowania się batki lipo poniżej 6V. Traci wtedy swoją pojemność i problemy zaczynają się od nowa.
 12. Przyznam szczerze, że nie rozumiem za bardzo Twoich opisów jak działa czy też nie działa ta cymka. Na odległość się nie dogadamy. Daj replikę do serwisu lub jakiemuś znajomemu, co ogarnia temat. Możesz też wysłać do mnie, do Wrocławia, spróbuję zdiagnozować ją za free. Jak coś to pisz na PW.
 13. Chcesz kupić taką batkę, aby tylko sprawdzić swojego cymo-klocka ? Twoja kasa, więc nic mi do tego, może będziesz używać jej w innej replice. Zakładam, że ładowarkę do akumulatorów lipo masz ?
 14. Wg mnie mechanicznie wszystko jest w porządku. Nie masz u siebie nikogo, kto mógłby użyczyć sprawnej batki lipo 7,4, nim kupisz swoją ? Bo coś cały czas stawiam na niesprawnego nimha. Jeżeli na niej cymka dalej by szwankowała, to stawiam na problem z silnikiem. Możesz też sprawdzić styki, czy dobrze je zamontowałeś, bo jak pojawił się na nich nagar, to prąd nie przechodzi.
 15. No i brawo Ty ! :) Nie wiem, czy to wina nagranego dźwięku, ale tak jakby silnik trochę za bardzo jęczał ;) Może trochę trzeba podregulować jego docisk do zębatki ? Ale ok, działa ? działa ! :)
×
×
 • Create New...