Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Błąd Gate Aster V2 Specna SA-H21


Recommended Posts

Witam

Mam problem jak w tytule z fabrycznym Asterem. Wyłączył się w losowym momencie na strzelance ( gdzie do końca replika strzelała normalnie ). Nie posiadam USB linka więc jedyne co mogę odczytać to "świetlne" kody błędu. Po podpięciu baterii dioda miga dwukrotnie pomarańczowo - czerwono łącznie z kolejno niską i wysoką wibracją. Wedle instrukcji na stronie Gate jest to błąd wewnętrzny - lub "other error" :) tak, w tym samym akapicie instrukcji jest sprzeczność ponieważ self test failure powinien migać na pomarańczowo - niebiesko. Rozebrałem replikę do zera, sprawdziłem czy nie ma zacięć, umyłem płytkę astera i przepatrzyłem pod kątem ewentualnych uszkodzeń - na tyle na ile da się sprawdzić bez wylutowywania elementów uszkodzeń brak, tranzystory sprawne, LDO również podaje prawidłowe napięcie dla STMa. Sprawdziłem również kilka baterii, przewody pod kątem zwarć. Ogólnie wszystko wewnątrz również mechanicznie wygląda idealnie. Przywracałem go kilka razy do ustawień fabrycznych bez efektu. jedyna jego reakcja przy podpiętej baterii oprócz startu opisanego wyżej jest taka, że kolejno naciskając spust ( bez znaczenia pozycja selektora - przy każdej tak samo) raz - nic, drugi - wysoki dźwięk, trzeci - wysoki- niski, i tak w kółko. Dodam jeszcze że po podpięciu baterii jakby zanim zacznie się cały powyższy proces słychać że silnik dostaje napięcie na ułamek sekundy ( być może dopiero teraz zwróciłem na to uwagę i to poprostu self test astera).
W związku z tym moje pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi na żadnym forum ani w żadnej instrukcji brzmi: Czy jeśli aster wykrył błąd sprzętowy, który go wyłączył to jest on zablokowany do momentu jego skasowania? Czy reset do fabrycznych jednak kasuje błędy co znaczy że błąd u mnie jest ponownie wykrywany? Miał ktoś podobny problem z tym układem?

Z góry dziękuję i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...