Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Uciekajacy gaz podczas strzelania


Recommended Posts

Witam,

od jakiegos czasu mam problem z replika SigSauer P226s X-FIVE co2. Problem objawia sie nastepujaco - po zaladownaniu i strzelam sobie normalnie, ale np. podczas 10 strzalu replika strzela, ale dodatkowo cala kapsula co2 zostanie opróżniona. Zamek wraca normalnie do odpowiedniej pozycji. Moze byc to problem z magazynkiem ? Ktos sie moze spotkal z podobnym problem ??

Link to post
Share on other sites

Akurat z tą repliką mam małe doświadczenie, ale proponowałbym sprawdzić dwa miejsca, które dają zazwyczaj efekt syfonowania.

Zawór magazynka - czy wciska się płynnie i wraca tak samo, bez wyczuwalnych tarć.

Najlepiej wymontować go z maga, przedmuchać delikatnie sprężonym powietrzem, sprawdzić stan uszczelek, nasmarować olejkiem silikonowym.

Drugie miejsce to zbijak zaworu razem z disconektorem.

Po ruchu zamka w tył disconektor powinien odłączyć zbijak.

Jak tak się nie dzieje, to mamy efekt syfonowania.

Przyczyną może być zużycie elementu lub silne zabrudzenie mechanizmu.

Ewentualnie uszkodzona uszczelka głowicy tłoka może blokować się w dyszy i nie pozwala zamkowi wykonać pełnego ruchu w tył, co nie pozwala zadziałać disconektorowi.

Wszystko to tylko przypuszczenia, bez dokładnych oględzin repliki słabe do zdiagnozowania.

Link to post
Share on other sites

@KAMA3

Dziekuje za odpowiedz. 

Replika raczej zabrudzona nie jest. Ma co prawda dwa lata, ale w zasadzie ona byla zakupiona nowa i nigdy wczesniej nieuzywana. Zostala wyciagnieta z pudelka po dwoch latach od zakupu. Gwarancji juz niestety na nia nie ma. Moze oddam do jakiegos serwisu ? Jest Pan moze w stanie mi polecic jakis serwis w okolicach Warszawy ? A Moze Pan byl by w stanie mi pomoc i rzucic okiem na ten sprzet jakbym wyslal kurierem ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...