Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Blizna // Nigdy Już


Recommended Posts

Blizna

 

Sceneria

Scenarusz rozgrywa się na terenie niemieckieg ośrodka broni rakietowej w Bliźnie. Na terenie ośrodka należy umieścić dwie rakiety typu V-2 (może być to dowolny kawał złomu, byle do przenoszenia go potrzebne było dwóch graczy, waga ok 20kg, pomalowany na jaskrawy kolor.)

 

 

Plutony

W rozgrywce biorą udział dwa plutony. Niemieccy strażnicy oraz wywiad AK. Liczebnie na trzech AK'owców powinno przypadać dwóch strażników. Lokalizację szczątków rakiet V-2 zna jedynie pluton niemiecki.

 

 

Czas

Rozgrywka trwa 60 minut, ew. do momentu wycofania się dywerasntów lub wybicia ich przez Niemców.

 

 

Misja

Niemieccy naukowcy wystrzelili dwa prototypy rakiet V-2. Pech chciał, iż nie spadły w rejonie silnie strzeżonego poligonu, a zaraz obok ośrodka broni rakietowej. Informację o tym zdarzeniu przechwycił wywaiad AK i zorganizował grupę mającą za zadanie przechwycić prototyp nowej niemieckiej broni.

Zadaniem AK'owców jest odnalezienie na terenie ośrodka szczątków obu rakiet, przetransportowanie ich na pobliskie lotnisko. Po upływie 50 minut od rozpoczęcia gry na lotnisko przylatuje samolot, który zabiera AK'owców wraz ze szczątkami rakiet do Londynu. Samolot czeka na lotnisku przez 10 minut.

Niemcy maja nie dopóścić do wykradzenia tajnej technologi. Niemieccy żołnierze mają rozkaz nie dotykania szczątków rakiet V-2.

 

 

Podsumowanie

Rozgrywkę wygrywa pluton Niemców jeżeli nie dopuszczą do wykradzenia rakiet. AK'owcy wygrywają gdy po odnalezieniu oby rakiet uda mi się wraz ze zdobyczą przedostać na lotnisko, oraz odlecieć do Londynu.

Dla uproszczenia rozgrywki można wyeliminować fizycznie samolot ;). AK'owcy poprostu muszą się wycofać w odpowiednim czasie na umówione wcześniej miejsce (lotnisko).

 

autor: Yarlan - Kompania Nigdy Już

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest Kret

Nie jestem specjalistą od Drugiej Wojny, ale stałem przed V2 i naprawdę nie wydaje mi się, żeby 2 osoby były w stanie to przenieść i żeby ważyła ona 20 kg. To gówno miało wysokość piętrowego domku.

 

Polecam wizytę w Peenemuende, to niedaleko granicy. Lokalni zrobili tam wspaniałe muzeum rakiet i broni rakietowej, polecam szczególnie z lokalnym przewodnikiem (są w wersji po angielsku).

 

O ile rozumiem chodzi o szczątki lub jakieś ważne ich elementy. Proponuję to jeszcze raz przeczytać i wprowadzić poprawki, bo jak to pierwszy raz czytałem to się dziwiłem.

 

Pozdrawiam serdecznie

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Wiem jak wyglada V2 - myslalem ze to dosc logiczne ze chodzi o najwazniejsze elementy rakiety, a nie calosc. Oczywiscie jak ktos chce mozna uzyc elementu trzynasto-tonowego - ale czy to wplynie pozytywnie na grywalnosc scenariusza nie jestem wstanie zagwarantowac.

Link to post
Share on other sites
Guest Kret

Kwestia co myślisz pisząc scenariusz a co ludzie myślą którzy mają go wykonać to dwie różne rzeczy. Mój ostatni scenariusz poprawiał mi Sybir chyba z 5 razy, bo jedno słowo nawet wprowadzało w błąd.

 

Pamiętaj, że im bogatsza historia tym mniej osób to czyta, więc musi być logicznie i prosto podany powód operacji.

 

Pozdrawiam

 

Kret

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...