Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Za długie sprężyny w cymie 0.40


Recommended Posts

Posiadam Cymę 0.40 w której chciałem wymienić sprężynę oryginalną ponieważ po 3 latach dawała już mało mocy. Jednakże wszystkie sprężyny które kupowałem okazywały się za długie i niemożliwe do zamontowania. Jedyne które pasują to te cymy które są około 2cm krótsze ale są fatalnie wykonane i po 2 strzelankach już tracą moc.

Wydaje mi się że gearboxy w tej serii są jakieś krótsze bo znajomy do 0.28 wsadził bez problemu identyczną jaką ja próbowałem.

Czy zna ktoś firmę której sprężyny pasują do tej serii?

Czy może musze po prostu sam skrócić tę sprężyny by pasowały?

Sprężyny które próbowałem zamontować:

ASG m125 Orange - za długa

Cyma m110 - pasuje idealnie ale po 2 strzelankach kulki ledwo lecą

SHS m120 - za długa

20240403_2310191.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Sprężyny są w standardzie aeg tak że muszą pasować. To raz. Problemem może być podwójne łożyskowanie, lub w przypadku niektórych replik stockowych - badziewna tuleja w tłoku

Za długie według ciebie to takie które nie pozwalają na prawidłowe cofnięcie tłoka, czy masz problem ze złożeniem?

Załóż tą "za długą" sprężynę, włóż klucz imbus przez dyszę i popchnij tłok do tyłu, w v3 widać czy da się go dopchać do prowadnicy i czy cała sprężyna mieści się w toku.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...