Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Low Cap STAR'a (pomocy)


Recommended Posts

Witam . . .

 

Zakupiłem niedawno moją pierwszą replike AEG M15A2 [CA]. Giwera sprawuje się wybornie tylko mam jeden problem. Dostałem do niej 4 x low-cap (by STAR) i żaden z nich nie podaje kulek . . . Mam też jednego High-cap (czy Hi), który dostarcza kuleczki wręcz wybornie. Wydaje mi się, że to wina bolca zapobiegającego wyapadaniu kulek przed wprowadzeniem ich do komory. Problem polega na tym, że nie chowa się on calkowicie nawet po wsunięciu magazynka do końca. Wnioskuje to z tego, że po załadowaniu magazynka go gniazda nie słychać odłosu luzowania sprężyny i grzechotu wprowadzanych kulek do komory.

 

Proszę o pomoc może jest coś o czym nie wiem. . .

Jeśli wiesz co z tym zrobić proszę o kontakt GG: 4714855 lub MAIL'em: amic-pl@o2.pl

 

Dzięki z góry i Pozdrawiam !!1

 

P.S. Przepraszam jeśli spam'uje temat, ale przewałkowalem forum i nic nie znalazłem na ten temat . . . a nie chce mi się wierzyć że 4 magazynki mogą poprstu nie pasować : (

Link to post
Share on other sites
Wydaje mi się, że to wina bolca zapobiegającego wyapadaniu kulek przed wprowadzeniem ich do komory.

pociąć chama!

 

serio. weź jakieś bardzo ostre narzędzie (porządny nóż, skalpel) i delikatnie zacznij przycinac tego "bolca" (drapiąc najlepiej), co chwilę sprwadzając jak podaje kulki. przycinanie sprawi, ze bolec będzie krótszy, przez co szybciej będzie zwalniac kulki.

 

oczywiscie zaznaczam, że trzeba z przycinaniem się obchodzić ostrożnie i nie ponoszę odpowiedzialności za uszkodzenie magazynków, które może być wynikiem zbyt mocnego przycięcia. (no dobra, nie jest az takie trudne, ale się ubezpieczam)

Link to post
Share on other sites

Erm... może to zabrzmi głupio, ale czy na pewno dopchnąłeś magazynek do końca? Dziwnym wydaje się, aby we wszystkich czterech magach działo się to, co opisałeś. Moje np. były nieco za szerokie i ciężko wchodziły w gniazdo magazynka - pomogło lekkie zeszlifowanie po bokach (maga, nie gniazda ;P).

 

Później, kiedy już magi "siedziały" na swoim miejscu, był problem z podawaniem kulek - trzeba było puknąć w magazynek (średnio tak po 18-20 kulce, co 2 strzały należało "poprawić" ;)).

Pomogło naoliwienie (oczywiście olejem silikonowym) - teraz podaje ślicznie, strzelając ogniem pojedynczym pozostają 2-3 kulku (przypadłość low-cap'ów), natomiast podczas "wywalania" magazynka serią nie zostaje żadna kulka 8).

 

Pozdrawiama, powodzenia ;)

Link to post
Share on other sites
low-cap (by STAR) i żaden z nich nie podaje kulek

 

Też jestem posiadaczem low-cap'a Stara,i spotkała mnie ta sama przypadłość;/

 

delikatnie zacznij przycinac tego "bolca"

 

Ja nie posunałem się do takich drastycznych kroków 8) . Najpierw naoiliwiłem ten bolec, a później "rozruszałem" go, czyli wziąłem jakiś plastikowy kijek (można też śrubokręt) i poruszałem tym bolcem. dzięki temu spręzyna przytrzymująca go trochę się "wyrobiła" i teraz ów bolec chodzi gładko jak... :lol:

Po tym zabiegu nie podawanie kulek przez low-cap Stara już mi się nie zdarzyłp.

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Witam ponownie . . .

 

Faktycznie okazało się że magazynki były nowiuteńkie, o czym nie wspomniał mi sprzedawca mojej repliki. . . Stetu albo niestety w akcie desperacji skróciłęm tege bolczyka o 0.5mm i magazynek zaczoł podawać kulki . . .

 

Podejrzewam, że po naoliwieniu powinny chodzić jeszcze lepiej. Tylko pytanie czym je przesmarować . . . Wiadomo, że nie Kujawskim . . . Znacie jakieś tanie oleje i dobre oleje do smarowania ?

 

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc :]

Link to post
Share on other sites

1) Silokonowe oleje

 

2) Moje stary nie "trybiły" do momentu az nie dostały "po łbie" czyli krótko mówiąc zostały solidnie klepnięte od dołu żeby miec pewnośc że wesżły do końca. Każdy dobity przy każdym podłączaniu po jakichś 5-7 podłączeniach chodzą jak ta lala bez smarowania, bez podcinania poprostu potrzebowały męskiej ręki :mrgreen: :mrgreen:

Link to post
Share on other sites

U mnie w ICS M4 nie banglaly poniewaz :

 

- gniazdo bylo dla nich za wielkie , kazdy owinac kawalkiem izolki i bylo dobrze .

- czasem sie przycinaly - wystarczy ze przed wlozeniem magazynka do gniazda pukne nim ze 2-3 razy w helm i jest miodzio

 

po takich zabiegach ani razu mi sie jeszcze Star nie zaciol ( zaden z moich 10 ) . Podaja kulki bardzo dobrze , bez zadnych problemow . Lecz z tym pukaniem w helm nie nalezy przesadzic . W boju juz nie raz mi sie zdazylo , ze pukniecie okazywalo sie troche za silne na magazynek i plastikowy czop wystrzeliwal gdzies hen daleko . Zabezpieczylem wszystko izolka i jest dobrze :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Mam pytanie.

Czy w Wasze Real-cap'y Stara wchodzi równo 30 kulek?

Kurcze mi wchodzi około 26, minus to, że nie podaje ostatnich 3-4 kulek i w magu robi się koło 20 kulek do wystrzelenia. Ciut mało.

Macie jakie rady na to?

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...