Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Stała kolba Mp5 (mały problem)


Recommended Posts

Witam,

 

mam problem ze stała kolba w mp5 CA, a mianowicie rusza sie na boki.

 

Czy ma ktoś na to jakiś patent ?

 

I na jakiej zasadzie w ogóle ona sie trzyma ? Śruba która mocuje kolbę swobodnie ma przelatywać przez dziurki w kolbie ? ( gdy jest nie zamocowana ? )

 

Pozdrawiam Cappuccio

Link to post
Share on other sites

No i nie miałem czasu obmacać swego pistolca maszynowego :)

Jutro po strzelance coś wymyślę.

 

[ Dodano: Nie Maj 07, 2006 19:06 ]

No dobra, oglądałem sobie tą swoją kolbe i doszedłem to takich wniosków:

Doraźnie można pewnie sobie poradzić dobierając podkładki tak aby ciasno weszły w otwór na łeb śruby po lewej stronie kolby (tam gdzie gniazdo śruby jest najczęściej uszkodzone).

Może to spowodować problemy z długością śruby, pewnie trzeba dobrać inną dłuższą (może z G36).

Inny sposób to nawiercenie i nagwintowanie dwóch otworów w body tuż za końcem gearboxu.

Po prawej stronie body jest wcięcie i dosyć mało miejsca między gb więc trzeba tu precyzji.

Wywiercić w odpowiednich miejscach otwory na śruby w kolbie.

Łeb najlepiej stożkowy tak aby po wkręceniu schował się w odpowiednio zfazowany otwór w kolbie.

Moim zdaniem będzie trzymać lepiej niż oryginalne mocowanie.

Link to post
Share on other sites

U mnie pojawił się identyczny problem. Sklejanie działało przez tydzień. Jedyną metodą jest wyłamanie tego całego plastiku i zamiast tego dodanie metalowych podkładek do śrub. U mnie jest to przyklejone na poxilinę. Trzeba też spiłować ząbli w pinie, bo nie przejdzie przez podkładki. Aczkolwiek po pół roku i te metalowe podkładki się wyłamały... i czynność musiałem powtórzyć.

Link to post
Share on other sites

Z radości ze mi sie udało zapomniałem sie pochwalić....

 

Tak jak pisze squarek plastiki trzeba powyłamywać do końca, spiłować małym pilniczkiem i/lub papierem ściernym, przykleić (super glue) podkładki ja z jednej strony dałem podkładkę zwykłą płaską (M6) a z drugiej, tej co wchodzi sruba z wypustkami, podkładkę sprężynową (M6 trochę ją porozginałem by dopasować do rozmiaru śrubki)

 

Na razie kolba wytrzymała intensywny dzień strzelania.

 

Pozdrawiam Cappuccio,

 

dzieki Wam za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...