Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Piasecznik

Użytkownik
 • Content count

  139
 • Joined

 • Last visited

 1. Piasecznik

  Steyr Aug z CA

  Na zacinanie się kulek w hicapie TM do AUG jest rada. Trzeba go rozkręcić i podpiłować letko krawędzie tej dziury która jest w kanale kulek na samym dole. Chodzi o to aby te krawędzie były jaknajbardziej ostre a więc kulki po złożeniu do kupy maga, będą sobie tamtędy przemykać bez zbędnego schodka. Dno maga robi za ściankę do tej dziury i standardowo plastik tam nie jest przypiłowany na ostro, co stanowi pewien opór w przetaczaniu się tamtędy kulek.
 2. Piasecznik

  tania rozładowywarka

  Przekaźnik stosujesz dodatkowo. Tak jak pisałem w opisie układu, stabilizator puszcza niewielki prąd po zgaśnięciu żarówki. Po paru godzinach potrafi to wysuszyć ogniwa na amen. Przekaźnik jest podłączony tak, że chwilowym włącznikiem daje mu zasilanie a on już sam się zasila tym co dostaje ze stabilizatora. Kiedy napięcie spadnie poniżej 5V, cewka nie jest w stanie utrzymać styków i cały układ się rozłącza pobierając dokładnie 0A.
 3. Piasecznik

  tania rozładowywarka

  Jeśli zastosowałeś stabilizator LM7805 czyli na 5V to przy 7V na wejściu jeszcze stabilizuje, poniżej powinien już się wyłączyć. Teoretycznie więc bez żadnych diód, układ powinien rozładować pakiet złożony z 7 ogniw do wartości zalecanej (czyli 1V na ogniwo) bez jakichkolwiek dodatkowych diód. Ja dałem 6V przekaźnik który rozłącza sam cały układ żeby już żaden prąd nie płynął.
 4. Piasecznik

  Borne Sulinowo/Kłomino co ty o tym myslisz?!

  Moja szukać koza. Jakiś <tfu> hamerykanin wypożyczyć na 15 minut i nie oddać. Moja potrzebować ta koza :D Jakość każdego zlotu w 90% zależy od ludzi którzy w nim uczestniczą. Pod tym względem było OK. Mam nadzieję że organizatorzy wyciągną wnioski z krytycznych uwag i na przyszły rok będzie naprawdę tak jak obiecywano. Niezapomniane wrażenia.
 5. Piasecznik

  tania rozładowywarka

  Dodaj jeszcze jedną diodę.
 6. Piasecznik

  problem z gearboxem v3

  Dałbyś jakieś zdjęcia, bo z opisu to nie wiadomo gdzie jest problem. Na 130Pdi wystrzeliłem 80k kulek, na 150Pdi conajmniej tyle samo. Szkielet mam oryginalny, replika AUG TM.
 7. Wszyscy tu gadają o bateriach, może porozmawiajmy o akumulatorach? Na bateriach to pilot od telewizora chodzi. Każde ogniwo NiCd ma ograniczoną ilość ładowań. Każde ładowanie zużywa ogniwo. Ogniwa przechowuje się w stanie naładowanym (nie koniecznie pełnym). Można przechowywać ogniwa w gunie pod warunkiem że gun w stanie spoczynku nie pobiera energii (czyli nie jest mokry i nie ma przebić na izolacji).
 8. Piasecznik

  Both Elephant Steyr AUG Metal GB

  Potwierdzam ;) Westie - daj sobie spokój z tym Elephantem. Kup AUGa by Tokyo Marui i będziesz się cieszył po wieki z najzajebistrzej repliki jaką widział świat ;)
 9. Piasecznik

  Kolimator Guarder ACOG (punkt czy krzyż??)

  Dlatego na przyrządach sa nastawy na różne odległości :) Niestety nie dlatego :)
 10. Piasecznik

  Kolimator Guarder ACOG (punkt czy krzyż??)

  W sprawie regulacji przyrządów celowniczych: Każdy oddalony od osi lufy przyrząd celowniczy jest obarczony błędem paralaksy. Im dalej leży on od osi lufy, tym większy jest to błąd. Polega on na tym że linia poprowadzona między muszką i szczerbinką (w tradycyjnym układzie celowniczym) lub między okiem a pozorną plamką kolimatora, może być równoległa do osi lufy, lub przecinać się z nią w jednym i tylko w jednym punkcie w przestrzeni. Gdzie leży ten punkt i czy wogóle istnieje, to kwestia regulacji. Nigdy jednak nie będzie tak że broń będzie strzelała w punkt który wskazują przyrządy celownicze na każdej możliwej odległości od celu.
 11. Piasecznik

  Delikatne zwiększenie fps w augu.

  Podobno, dzięki kąpieli w gorącej wodzie, można odkręcić głowicę tłoka kręcąc samą głowicą.
 12. Piasecznik

  Both Elephant Steyr AUG Metal GB

  To że się okno wyrzutnika łusek otwiera to nic jeszcze nie znaczy. Nawet jeśli nie otwierałaby się to tylko lekkie utrunienie w regulacji hopup. Otóż komora hopup w AUG jest częścią lufy zewnętrznej i jej montarz do niej jest dosyć powiedziałbym "charakterystyczny". Radzę obejrzeć u kogoś konstrukcję lufy, zobaczyć wszystkie śrubki i części składowe lufy zewnętrznej. Dzięki sprężynie w komorze hopup, lufa wewnętrzna wraz z komorą hopup może poruszać się w zakresie 3mm względem lufy zewnętrznej. Dzięki takiemu rozwiązaniu, wszelkie niedopasowania między GB, dyszą GB a komorą hopup są niwelowane. Nie widziałem replik Elephanta, widziałem za to wiele innych replik TM i CA i w żadnej z nich nie było takiego rozwiązania.
 13. Piasecznik

  Delikatne zwiększenie fps w augu.

  W moim AUG miałem taki zestaw: Sprężyna 130PDI Zestaw cichej głowicy tłoka/cylindra łożyskowany Tłok wzmocniony systema Prowadnica sprężyny łożyskowana Łożyska ślizgowe stalowe Cylinder polerowany, karbowany Dysza uszczelniana Na takim zestawiku miałem 373fps Po jakiś 50k kulek zmieniłem sprężynę na 150PDI i wzrost fps już tylko o 10. po kolejnych 30k kulek poleciały zębatki (z winy tłoka). Zębatki były już mocno zużyte. Po dokładnym odtłuszczeniu zęby wyglądały jak w pile tarczowej, przechylone (wytarte) na jedną stronę.
 14. Aluminiowy tłok poza mniejszą szybkostrzelnością ma też, moim zdaniem, poważniejszą wadę. Ze względu na swoją masę, uderza w głowicę cylindra z większą energią, co może prowadzić do uszkodzenia szkieletu GB.
 15. Zmieniasz baterię na 12V ? Na zębatkach SuperTorqueUp spadnie Ci ROF o 60% Musisz więc pomyśleć o większej baterii oraz szybszym silniku.
×