Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

czyszczenie konserwacja scyzoryków, noży oficerskich itp.


Recommended Posts

Victorinox swoje scyzoryki poleca myc pod kranem i kapnac po jednej kropli oleju w miejsca, gdzie slizgaja sie sprezyny (kto ma victorinoxa, wie o co chodzi ;)).

 

[przepraszam, ze bez polskich znakow, ale pisze z innego komputera i nie ma tu polskich znakow]

Link to post
Share on other sites

Nie kuchenny. Taki np. do maszyny do szycia, maszynki do włosów itp. Od biedy silnikowy. Powtarzam - jak prysniesz WD40 tez bedzie dobrze. Ten produkt ma wlasnosci smarujace (wosk, slabe ale ma, moje scyzoryki chodza cacy), jest silnie penetrujacy i niezle potrafi wyplukac nawet piasek. Tylko pamietaj by wytrzec z plastikow.

Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

A teraz pytanie z zupełnie innej beczki- czy znacie jakichś magików od noży (w okolicy Wrocławia), którzy podjęliby się naostrzenia foldera? Nie czuję się na siłach sam spróbować, wolałbym zapłacić i niech to załatwi fachowiec. Zależy mi jednakoż na tym, żeby nie robił tego na szlifierce, a ręcznie... Z góry dziękuję za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Do oliwienia victorinox'ów można używać olejów i smarów przeznaczonych do zwykłych urządzeń mechanicznych nawet WD40 czy też niemiecki wurth o podobnym składzie co WD, ale jeśli ktoś używa go do art. spożywczych, które zamierza zjeść najlepiej kupić olejek firmy victorinox który jest na bazie naturalnych składników. Można go kupić na allegro chodź go teraz nie widzę albo na stronie Victorinox PL (www.victorinox.com.pl) trzeba się zgłośić do kogoś z obsługi ja już kiedyś pytałem i mi powiedzieli że mogą wysłać. Jak zauważyłem teraz ta stronka nie działa. Cena olejku Victorinox to 10-12 zł za malutką buteleczke.

Link to post
Share on other sites

1. Oliwę wpuszczasz na oś, nie kąpiesz w niej całego ostrza. Kapnij, poruszaj, usuń nadmiar oliwy chusteczką higieniczną i po kłopocie.

2. Polecam olej lniany, dostępny w sklepach dla artystów. Olej silikonowy też jest niezły.

3. WD ososbiście nie używam, zapach jest nieszczególny.

Link to post
Share on other sites

mam w domu kilka scyzorykow VICTORINOX'a

maja od kilku do ok 10 lub wiecej lat, zaden nie byl nigdy smarowany chyba ze ojciec robi to bez mojej wiedzy w co watpie, czynnie biora udzial na wszelkich wyjazdach do np otwierania puszek, wydlubania czegos ze skal, krojenia chleba, strugania drewna... czy tez innych czynnosci w ktorych zachodzila koniecznosc umycia go w wodzie...

i ciagle dzialaja jak nowe

Link to post
Share on other sites

ja używam oleju teflonowego do części przerzutek rowerowych - smaruje dobrze lecz z racji swojej konsystencji (na poczatku płynny lecz po góra 30 minutach odparowuje i pozostaje warstwa teflonowa) nie ma genialnych właściwości penetrujących.

czyszczenie : miska z ciepłą wodą i paroma kroplami mydła/płynu do mycia naczyń.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...