Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Grubość drutu w sprężynach do APS i M24


Recommended Posts

Zamierzam wsadzić mocniejsza sprężynę do Sig Sauera 90, a z tego co wyczytałem na forum to sprężyny z APS i M24 będą pasować gabarytami. Nie znalazłem jednak nigdzie informacji na temat grubości drutu dla tych sprężyn o różnych mocach, a chcę mieć rozeznanie ile grubsze są od mojej (nie wiem jaką ma wartość procentową).

 

I teraz prośba do posiadaczy takich karabinów: moglibyście podać grubość drutu dla sprężyn z przedziału 210%-300%?

 

Ewentualnie pytanie: czy ma ktoś może do sprzedania sprężynę z takiego przedziału?

Link to post
Share on other sites
nie pyta się o grubość drutu, tylko o średnice wew. i średnice zew.

i tu sie kolego mylisz.

 

Bo ktoś sobie moze dorobić samą sprężyne o innych parametrach (śred wew i zew) i do tego inny tłok i prowadnice.Wiec nie są wyznacznikiem srednice tylko wszystkie trzy parametry.

 

Sam jak dorabiałem sobie sprężyne 350% to musialem zachować jedną średnice (zachowałem zewnętrzną) żeby w tłok (wykonany na wzór stocka- z takim samym otworem na spr) mi weszła.

 

Kosztem tego było to ze dorabiając prowadnice musiała być nieco węższa aby sprężyna na nią mogła wejść.

 

Dlatego Gizbern jak prosisz owymiary to również poproś o średnice wew i zew sprężyny.Wszystkei te trzy wymiary(średnica zew i wew oraz grubość drutu).Dadzą Ci to co Cie interesuje.

Link to post
Share on other sites
tak, ale posiadając te dwie średnice bez problemu policzyć można grubość drutu

co racja to racja.

Ja do mojej musiałem użyć(tzn w firma ktora mi to robiła) drutu innej grubości w porównaniu do stocka(wiadome że grubszego)czego efektem była zmiana średnicy całej sprężyny.

Link to post
Share on other sites

Jak słusznie zauważył Eddie, średnice zewnętrzne i wewnętrzne są dla mnie mniej istotne ponieważ mam mozliwość dorobienia tłoka i prowadnicy pod sprężynę. Ograniczeniem jest tylko średnica zewnętrzna sprężyny (13,5 mm) bo to maksymalny rozmiar otworu w tłoku.

 

Ponieważ dostępnych jest parę sprężyn o różnej mocy produkowanych przez różne firmy do podanych karabinów zakładam że ich gabaryty są podobne, a niewielkie różnice w średnicach są dla mnie nieistotne i pomijalne. Interesuje mnie tylko dokładna grubość drutu.

 

Eksperymentowałem z kilkoma sprężynami o róznych grubościach i mniej więcej mam rozeznanie co do ich siły. Nie potrafię natomiast powiedzieć jakie to ma przełożenie na przyjęte ogólnie wartości (200% czy 300%?).

Dlatego proszę o podanie grubości najlepiej dla kilku sprężyn o różnych mocach.

 

Jeśli będę miał rozeznanie, będę wiedział jaką sprężynę (ile %) mam kupić żeby poprawić osiągi w porównaniu do mojej, a nie zniszczyć sobie repliki. W sklepach dostępnych jest parę różnych sprężyn do M24/APS, chyba że ktoś kto przerzucił się na mocniejszą i będzie chciał starą odsprzedać :)

Link to post
Share on other sites

Wiec tak jakbym miał przy sobie moją spręzyne 350% to bym napisał, najwcześniej moją broń bede widział za ok 2 tygodnie więc jak nie zapomne to zmierze.

 

W okresie wakacyjnym bede miał na sprzedarz springa 350%, bo bede kupował 380%.Niewiem czy bedziesz do tego momentu czekał ale jak tak to cena bedzie wynosiła ok 25zł.

 

Pozdrawiam Eddie :!:

Link to post
Share on other sites

Hmm, 350% to może być troszkę dużawo... Póki co mam jeszcze stockowy cylinder i głowicę (ale już niedługo). Myślałem o czymś z przedziału 200-300%. Ale zobaczymy. Cena nie jest zła, a ja po prostu chciałbym ją zobaczyć i pościskać metodą na czuja :)

 

Jak już będziesz sprzedawał to daj znać ;)

 

Póki co oferta nadal zakupu aktualna. I nadal czekam na jakąś informację o grubości drutów.

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...