Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

jaką kupić krótkofalówkę?


Recommended Posts

Witam :!:

to zależy jakie wymagania stawiacie urządzeniu?

 

Osobiście wybrałem ten model, a za mną poszli inni z ekipy:

 

http://maxcom.apnet.pl./?p=/pl/inne/3/1/3

 

Stosunek ceny do jakości jest ok :ok:

A jak na warunki AS jest super.

Jeżeli bedziesz miał szczęście to wylicytujesz nówki na allegro za grosze(sam takie kupiełem za 150zł jak w sklepach były po 299)

 

To tylko moja propozycja...chetnię poczytam o innym sprzęcie :mrgreen:

 

Pozdrawiam Eddie :!:

Link to post
Share on other sites

Stawiam głównie na zasieg i jakośc rozmowy ew. możliwość kodowania i myslalem o tym modelu:

 

http://maxcom.apnet.pl./?p=/pl/inne/3/1/1

 

Parametry techniczne prawie identyczne z WT 508 a dodatkowo ma m.in. 2 dodatkowe funkcje:

funkcja scrambler - szyfrowanie rozmowy

funkcja niania - monitoring pomieszczenia - cokolwiek miało by to znaczyć :)

 

Czy ktos moze używa tych krótkofalówek?

Link to post
Share on other sites

ok przyznaje miałem z taką kontakt już ale....

 

Na zasięg nawet nie patrz bo 5km to jest w otwartym terenie bez zabudowania i innych przeszkód.

 

Co do tych dwóch cech to tak:

1)Szyfrowanie - wporzo jak sie boisz ze ktoś bedzie prowadził nasłuch specjalne żeby was podsłuchać i przewidzieć wasze ruchy.

2)Niania - jak chcesz pilnować dziecka to wpooorzo hehe :wink:

 

O ile sie nie myle to działą to na zasadzie nasłuchu tzn jedna krótkofalówka jest przy dzidzi z włączonym trybem a druga jest tylko włączona.Jak dziecko zaczyna płakać to przekazuje na bieżąco to do drugiej)

 

Ale czyto nie to samo co VOX MODE?? Niech ktoś mi to wytlumaczy??

 

Ale wiesz generalnie obie krótkofale oferują to samo.A wydaje mi sie że cena jest kusząca(coprawda nadaja na paśmie PMR no ale to już zależy jak sie dogadac w grupie).

 

Pozdrawiam Eddie

Link to post
Share on other sites

Posiadam model Wt 108 i jestem zadowolony. Zasiegu w otwartym plaskim tereni jeszcze nie testowalem. W terenie pagorkowatym i porosnietym wysokim lasem zasieg jest do 2km, w terenie mniej pofaldowanym skromniej porosnietym wysokimi drzewami zasieg okolo 3km. W terenie zabudowanym uzywam tych krotkofalowek jak na razie do 100m.

 

Pojemnosc akumulatorka jest 500mAh jak dla mnie troche malo ale mozna bez problemu zastapic wiekszym lub nawet bateriami/akumulatorkami 3XAAA.

 

Szyfrowanie to duzy + bo nikt przypadkowo nie uslyszy co gadacie miedzy soba. Mialem taki przypadek, ze w pewnym momencie uslyszalem wcinajace sie rozmowy i okazalo sie, ze ojciec z dzieciakiem wybrali sie na wycieczke do lasu i tez mieli krotkofalowki pmr, byli w zasiegu wiec bylo ich slychac wyraznie.

Link to post
Share on other sites
Pojemnosc akumulatorka jest 500mAh jak dla mnie troche malo

 

Nie gadaj to albo masz jakiś nie teges akumlator (wadliwy egzemplarz albo ki diabeł :evil: )Albo tak go eksploatujesz :wink:

 

Mi akumlator trzyma ok 3 strzelanki.

 

Szyfrowanie to duzy + bo nikt przypadkowo nie uslyszy co gadacie miedzy soba. Mialem taki przypadek' date=' ze w pewnym momencie uslyszalem wcinajace sie rozmowy i okazalo sie' date=' ze ojciec z dzieciakiem wybrali sie na wycieczke do lasu i tez mieli krotkofalowki pmr, byli w zasiegu wiec bylo ich slychac wyraznie.[/quote'']

 

Wporządku rozumiem no nam sie takie akcje nie zdarzały...oprócz jednej ale to była pod tesco bo ochroniarze używali takich samych :F

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...