Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • 1 month later...

Witam

 

Znalazłem chyba ostateczne remendium na główną dolegliwość CZ'tek jaką jest nieszczelność powstająca na styku magazynek tłok Blow Back.

 

Poniżej zamieszczony jest opis jak dokonać poprawki magazynka CZ-75 v.1 od KSC w domowym zaciszu, autor nie ponosi odpowiedzialności za wszelkie uszkodzenia powstałe przy tej czynności, a całą operację wykonujesz na własną odpowiedzialność.

 

Więc zaczynajmy, głównym sprawcą całego zamieszania jest pewien „feler” w koncepcji działania samego zespołu BB. Otóż w momencie strzału kiedy to tłok BB powoduje odrzucenie zamka do tyłu, opiera się o uszczelkę oraz dolną część szczęk magazynka.

 

mag1ay4.png

rys1. Widać wyraźne otarcia w miejscach gdzie opiera się tłok.

 

 

Powoduje to że uszczelka w magazynku zaczyna się lekko deformować w miejscu styku z szczękami magazynka. Deformacja ta objawia się nierównym stykiem który jest łatwy do zauważenia jeśli posmarujemy uszczelkę olejem silikonowym i oddamy 5-6 strzałów. Widoczne będą wtedy miejsca gdzie olej jest całkowicie wytarty i miejsca gdzie właściwie nie jest ruszony.

U mnie miejsca z niezebrany olejem znajdowały się po obydwu stronach otworu w uszczelce oraz częściowo w tylnej części uszczelki.

Z całość problemu jest odpowiedzialna wcześniej wymieniona deformacja uszczelki która powstaje poprzez złuszczanie się kauczuku tuż przy samych szczękach magazynka i pogrubianie uszczelki w tym miejscu. Samo Zgrubienie powoduje jeszcze jeden problem ponieważ uszczelka podwija się pod tłok i lekko go unosi co ma negatywny wpływ na płynność jego ruch posuwisto-zwrotnego ;-) po dyszy.

 

Aby rozwiązać ten problem należy za pomocą ostrego noża tapicerskiego ściąć powstałe zgrubienie na uszczelce tak aby tłok opierał się całą powierzchnią na szczękach magazynka a na uszczelkę oddziaływał jedynie siła potrzebną do utrzymania szczelności.

Ścięcie jest wykonane prostopadle do szczęk magazynka i musimy zadbać o równomierne ścięcie uszczelki na całej długości cięcia (za pomocą ostrego nożyka tapicerskiego nie jest to problematyczne).

 

mag2qa1.png

rys. 2 Na czerwono jest zaznaczona płaszczyzna powstała po ścięciu zgrubienia

 

 

Ilość zebranej uszczelki musi zostać dobrana eksperymentalnie, u mnie wystarczyło ścięcie ok 0,5mm od górnej części uszczelki. Natomiast każdemu użytkownikowi polecam ścięcie cienkiego paska uszczelki następnie dokonania 9-10 strzałów bez kulek jeżeli zamek po każdym strzale pozostanie na zatrzasku to powinniśmy oddać 4-5 strzałów z kulkami (jedna kulka w magu i sprawdzamy czy zamek zostaje na zatrzasku po wystrzelonej kulce). Jeżeli obydwie próby są zakończone powodzeniem to możemy cieszyć się „zregenerowanym” magazynkiem.

 

Osobiście w ramach testu wystrzeliłem 30 magazynków po 15 kulek i uszczelka nie wskazuje żadnych dodatkowych objawów nadmiernego zużycia a samo uszczelnienie jest dokładne.

 

Mam nadzieję że powyższy opis pomoże fanom CZ'tek z powrotem cieszyć się swoją czeską legendą.

 

Pozdrawiam

 

wantacz

 

P.S. Wybaczcie jakość zdjęć ale fotograf ze mnie jak z koziej dupy trąbka i do tego cyknięte telefonem bo chwilowo jestem pozbawiony lepszego sprzętu.

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Witam, ja mam pytanie odnośnie tej CZ-tki http://taiwangun.com/?str=product&prId=727 .

 

Z tego co zauważyłem jest to troszkę inny model od tej opisywanej w temacie... i stąd moje pytanie... czy ma ktoś z Was ten egzemplarz i czy w nim również występują te same problemy co w tej która jest opisana w temacie??

 

z góry dziękuje za odpowiedź

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Rozważam zakup CZ75 KWA który obecnie jest w promocji za 199zł ale czytając tyle negatywnych wypowiedzi zwątpiłem. Czy faktycznie pistolet ten nie jest wart zakupu. Ciekawy jestem obiektywnych opinii na jego temat.

 

Ujmę to tak; jeśli ma to być replika na półkę będąca ozdobą kolekcji i oczkiem w główce (jak moja ;-) ) którą będziesz używał czysto rekreacyjnie to możesz kupić ;-) .

Ale jeśli potrzebujesz replikę bezobsługową i będącą airsoftowym wołem roboczym to kup klocka od KSC albo KWA i będziesz zadowolony na 110%

 

W przeciwnym wypadku będziesz spędzał wieeele czasu na dopieszczaniu CZ'ty co bez ślepej miłości do niej będzie powodowało zbyt wiele frustracji twojej osoby :uśmiech: .

 

Pozdrawiam

 

wantacz

Link to post
Share on other sites
  • 7 months later...

Odswierzę temat. Mam problem z CZtką. Gdy próbuję załadować maga gazem, ten jest cały czas wybijany. Poza tym, jak już udało mi się trochę go nabiłem, replika zaczęła strzelać na full auto. Również zamek przestał się blokować w tylnym położeniu po wystrzeleniu ostatniej kulki. Ogólnie podejrzewam, że to wszystko wina małej ilości gazu, no ale właśnie, co zrobić żeby nabić nim magazynek, skoro gaz jest cały czas wybijany? Czego jest to wina i jak to ewentualnie naprawić?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...