Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Naprawa silnika CA


Recommended Posts

Naprawa silnika Classic Army

 

Witam w związku z moimi kłopotami z silnikiem i naprawieniem problemu pragnę opisać jak to zrobić.

 

Problem Silnik nie odpala po przekręceniu powiedzmy o „klask” startuje. Przekręcamy silnik o jeden o dwa silnik rusza. Powód pęknięte łączenie uzwojenia z komutatorem.

 

Jak naprawić zacznijmy od zdjęcia sprężyny dociskającej szczotki delikatnie śrubokrętem wyjmujemy i przenosimy na górę. Znajdują się tutaj:

 

 

mini_1150729788.jpg

 

 

Następnie rozbieramy silnik odkręcamy zębatkę zdejmujemy sprężynę z góry odkręcamy z tyłu śrubki zdejmujemy tył:

 

32lf.jpg

 

I wyjmujemy ze środka okrągły kawałek, do którego wkręcane są śrubki taki z dwoma otworami.

 

Wyjmujemy środek.

 

I tutaj jest nasz winowajca.

 

mini_1150729791.jpg

 

Teraz bardzo prosta czynność potrzebna lutownica dolutowujemy kawałek tam gdzie brakuje przy każdym powinny być dwa kable. Lutujemy silnik składamy trzeba dobrze zlutować żeby luty wytrzymały. Teraz już powinno być ok. silnik rusza za każdym razem.

 

Pozdrawiam i czekam na komentarze jeżeli nie ten dział proszę przesunąć.

 

Juby

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Bardzo dobry opis przydał mi się przy rozbieraniu Silniczka . Miałem takie same objawy z tym że u mnie drut od uzwojenia nie był pękniety. :roll:.

Był dosyć stablnie przymocowany . Przeczyściłem złącze ,poprawiłem lekko druty i działa poprwanie . :wink:. :P

 

Temat powinien być w dziale elektrycznym . (bo to dotyczy tylko AEGów) Tu nawet nie przyszło mi na myśl aby szukać. :roll:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...