Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

[ICS M4A1] @ 360-380fps - jak i za ile?


Recommended Posts

Witam!

(wybaczcie za brak polskich czcionek, ale jestem za granica)

 

Po dlugiej analizie wiekszosci opinii na temat roznych replik karabinow z rodziny M16 zostalo dwoch kandydatow: CA M15 A2 Rifle @ 370 - 380 fps tuningowany na asgshop.pl lub ICS M4A1 w wersji RIS.

Osobiscie wolalbym ten drugi, ale przed dokonaniem ostatecznego wyboru musze jeszcze rozwiazac jedna kwestie: ile kosztuje i czego wymaga tuning ICS M4A1 do 360-380fps.

 

Wiem, niektorzy stwierdza, ze to nie potrzebne, ze najpierw trzeba sobie stockiem postrzelac, ale z komentarzy zanjomych wiem, ze ze stockiem to za bardzo nie poszaleje, kiedy reszta ma po 400fps.

 

Tak wiec pytam: czego potrzebuje do tuningu w/w repliki, aby osiagnac te 360-380fps, przy zachowaniu stockowej trwalosci i czy laik moze to zrobic sam? Slyszalem, ze w ICS nie jest to takie trudne. Prosilbym o konkretne modele elementow, poniewaz jeszcze sie w to nie bawilem i bylbym wdzieczny za podanie najlepszego napiecia baterii przy takim tuningu.

 

Wybaczcie za tak dlugi post, ale tak to jest jak chce sie wylozyc troche kasy na zabawke;)

Link to post
Share on other sites
  • Replies 72
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

¡Gracias amigo!

 

Wydaje mi sie, ze to powinno wystarczyc:) Tylko teraz jest problem z tym, ze przegladajac strone cybergun.pl okazalo sie, ze nie ma M4A1 w wersji RIS!!! A wlasnie glownie ta mnie interesuje... Mam nadzieje, ze to tylko chwilowe...

 

Dzieki za pomoc

Link to post
Share on other sites

W ICSie wymieniasz tylko sprężynę (na 150PDI / 170% / m110 lub podobną)

 

http://asgshop.pl/catalog.php?cat=16

 

I łożyska na metalowe, np.

 

http://asgshop.pl/produkt.php?id=261

 

 

Po pewnym czasie pewnie będziesz też musiał wymienić tłok na wzmocniony, chociażby na ten:

 

http://asgshop.pl/produkt.php?id=103

 

I to w zasadzie wszystko. Jeśli będziesz miał dodatkową kasę to możesz później dać wzmocnioną głowicę tłoka i prowadnicę sprężyny, ale to nie jest konieczne - u mnie wszystko elegancko wytrzymuje.

Link to post
Share on other sites

Ja wymieniam w moim m16 a3 ics'a sprężyne na m100 hurricane (ok. m110 systemy), łożyska ślizgowe i do tego na zapas łożyskowaną prowadnice sprężyny. Jak tłok pogubi zęby to go wymienie, zobacze ile pociągnie.

Jutro, może w środe podziele się wrażeniami :)

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Czekam na wrazenia:)

 

Tak podsumowujac to czy zainwestowane pieniadze przeloza sie na trwalosc. Ogolnie panuje opinia, ze CA moze nie wygladaja najlepiej, ale sa to takie wytrzymale czolgi. Odnosnie ICS chwala wykonanie. Dla mnie jednak najwazniejsza jest trwalosc, bo teraz mam kase, ale potem nie wiem czy bedzie mnie stac na remonty... Poza tym przyda sie te 360fps, bo ze stockiem w lesie to sie nie poszaleje. Kolega, ktory ma stockowego m4 tm i na kilkunastu strzelaniach byl uprzedzal, ze wypada troche dodac fps-ow jesli chce sie czerpac przyjemnosc z zabawy. Przynajmniej jesli chodzi o las.

 

Watek o m4 ICS przeczytalem i zaczalem sie obawiac... Glownie o hu i elektryke. Czy ta seria na licencji Colta ma wprowadzone jakies poprawki wzgledem poprzedniej wersji?

Link to post
Share on other sites

Ja zakupiłem ten firmowy zestaw ICSa i nie miałem żadnego problemu z montażem czy spasowaniem części. Do wymiany może byc jeszcze tylko głowica tłoka i cylindra, bo te chyba są niezmienione w stosunku co do stocka. Do tego oczywiście łożyska. Jakiej drogi by się nie wybrało, to up-grade wyniesie nas niweiele. Ja wziałem ten ICSa, ponieważ zawsze, jakby co to mam drugi, kompletny górny gearbox, do wymiany nawet na strzelaniu. Taki typ QD :P. Na razie mam w nim springa dostarczanegorazem z całym kompletem (M120?), pewnie wytrzymałby więcej, ale jak włozyłem mu M130 to już brzęczał i ogólnie jakiś dzik i praca były mniej harmonijne.

 

Tyle

 

Percent

Link to post
Share on other sites
M130 wymaga jóż pożądnego łożyskowania i shimingu...

 

Zalezy jak kto ma zamiar guna używać. Mnie przy prowadzeniu ognia pojedynczego przez ponad rok na 210PDI nic się praktycznie nie zuzyło, a pracowało to w stockowej skorupie CA z łożyskami ślizgowymi, a łozyskowanie miała prócz tego tylko prowadnica sprezyny. Oczywiście nie mówię tutaj o M'ce ICSa, a TMie.

 

Jak ktoś ma zamiar siać seriami na prawo i lewo na M130 to polecam replikę SAWa produkcji CA :wink: .

Link to post
Share on other sites

Miałem opisać moje wrażenia z upgradu :)

 

Zamontowałem:

 

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=494

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=576

http://www.asgshop.pl/produkt.php?id=574

 

Montaż zajął mi cztery godziny, najtrudniejsze było "wbicie" łożysk do gear boxa.

 

Niestety, wystrzeliłem tylko jakieś 50 kulek i bateria padła.

Jak zobaczyłem jak to strzela :twisted: .... Zasięg poprawił się o jakieś 10-15 m , a kulka leci o wiele szybciej. Z moich obliczeń wynika, że powinien mieć jakieś 370 fps (m100 hurricane = m110 systema ), lecz ja stawiam ja jakieś 380-400 fps . Odgłos strzału bardzo sie zmienił, ale za bardzo mi to nie przeszkadza.

 

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z mojego m16 oraz upgradu :twisted: :twisted:

Link to post
Share on other sites

Dokładnie - miałem aluminiowy tłok ICSa w swoim ICSie :) Potem dałem poliwęglan Systemy... i wróciłem do alu-tłoka :) Ten odgłos jest piękny. Za to nienawidze dźwięków silnika, zgrzytu zębatek i - przede wszystki - odgłosu rozprężającej się sprężyny. Jak strzelałem z MP5 i AK od CA to aż mnie uszy bolały od tego "brzdęęęęęk" po każdym strzale. A u mnie słychać tylko "łup, łup, łup!" :P

Musze sobie kupić metalową głowicę tłoka i cylindra :)

Link to post
Share on other sites
  • 3 weeks later...

Czy po zamontowaniu FTK HurricanE mozna bez obaw dokupic wzmocniony aluminiowy tlok tej firmy, czy lepiej jakis poliweglan? Pytam, bo podobno przydaloby sie go rowniez wymienic w seryjnej M4 ICS.

 

Poza tym przeczytalem, ze wersje na rok 2006 maja metalowe lozyska. Czy to oznacza, ze mozna sobie darowac ich wymiane?

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

W ICSach czesto zdaża sie, że po upgradzie blokuje sie GB. Lubi też pękać górna połówka szkieletu GB w miejscu gdzie znajduje się głowica :(

Rozsądny upgrade to granica 350 FPSów. Powyżej trzeba się już liczyć, że pęknie dość szybko:( Mardok, ma już kilka połamanych GB w swojej kolekcji.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...