Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Kupiłem niedawno takie szelki (kosztowały grosze więc przy okazji wziąłem):

8ffe459436ebb941m.jpeg

 

I czy koś może mi powiedzieć do czego są z przodu te dodatkowe paski ??

Jedne są z takimi zaczepami do paska a drugie ze zwykłą sprzączką na końcu i jest możliwość ich regulacji. pozatym paski są tak zszyte (a w zasadzie znitowane) że te dodatkowe paski są od strony "wewnętrznej" tzn od strony ciała, a dopiero później na nich są paski do spodni.

 

Wie ktoś może do czego to ??

Link to post
Share on other sites

to sa szelki do plecaka ( NRDowskiej kostki w 'deszczyk' ). Plecak ma tylko zaczepy. Te dodatkowe paski sluza do przytroczenia dolnych zaczepow plecaka. Sam plecak rowniez mozna kupic za 20-40 PLN.

 

Generalnie te szelki sa 'kopia' niemieckich szlek oporzadzeniowych z WW2. Tyle tylko ze poza zastosowaniem do plecaka to do niczego innego nie byly stosowane, a przynajmniej ja nic o tym nie wiem. NVA do celow bojowych mialo inne szelki ( w kamo 'deszczyk' ) . O takie, tu z oporzadzeniem:

http://rangershop.pl/projector.php?product=3568

Link to post
Share on other sites

Dzięki za info :)

Tak w zasadzie to szelki potrzebuję do spodni gdyż kupiłem trochę za duże, ale te z fotki nie są za bardzo wygodne pod bluzą w szczególności jak się leży.

Może polecicie jakieś szelki czysto do spodni.

Najlepiej jakbyście dali jakieś foty bo będę próbował sam coś stworzyć :mrgreen:

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...
to sa szelki do plecaka ( NRDowskiej kostki w 'deszczyk' ). Plecak ma tylko zaczepy. Te dodatkowe paski sluza do przytroczenia dolnych zaczepow plecaka. Sam plecak rowniez mozna kupic za 20-40 PLN.

 

Generalnie te szelki sa 'kopia' niemieckich szlek oporzadzeniowych z WW2. Tyle tylko ze poza zastosowaniem do plecaka to do niczego innego nie byly stosowane,  a przynajmniej ja nic o tym nie wiem. NVA do celow bojowych mialo inne szelki ( w kamo  'deszczyk' ) . O takie, tu z oporzadzeniem:  

http://rangershop.pl/projector.php?product=3568

 

A tak na marginiesie,bo przegladalem sobie stronki....

 

PANOWIE ALE TO CZYSTE ZDZIERSTWO !!!!

 

Wiecie ile takie szelki kosztuja naprawde ??? 5 €; (PIEC)

jak nie wierzycie to popatrzcie.....

 

mini_1157034969.jpg

 

www.ranger-shop.de Art.1359700

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...