Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Wolf

Starszy Admin
 • Content Count

  2,014
 • Joined

 • Last visited

About Wolf

 • Birthday 04/09/1975

Recent Profile Visitors

21,152 profile views
 1. Lata temu kupiłem ciekawą książkę na ten temat i mogę ją tylko polecić: https://www.motorbuch-versand.de/product_info.php/info/p4001_Scharfsch--tzen.html/XTCsid/k2bdh8aigm7ul5nhi7arcj7oe0 lub: https://www.motorbuch-versand.de/product_info.php/info/p5995_Scharfsch--tzen-der-Bundeswehr.html/XTCsid/k2bdh8aigm7ul5nhi7arcj7oe0
 2. A ja się nie będę rozpisywał... Dziękuje wszystkim za wyborna wspólną zabawę, możliwość odnowienia starych znajomości, okazje do odwiedzenia lokalnego milsimu który nie był zły, ale może i musi być jeszcze lepszy. Przy organizacji kolejnej edycji chętnie służę pomocą i proszę o przydział do plutonu 3go. :icon_biggrin:
 3. Wolf

  Buty BW

  Niestety nie posiadam informacji w których latach poszczególne modele weszły na rynek. Natomiast co do jednostek, które takie obuwie noszą, mogę tylko po raz kolejny powtórzyć, że w BW jest pewno dowolność w dobieraniu sprzętu i obuwia. Jest model ogólnowojskowy, pustynny, KSK i strzelców górskich, reszta to już wolna wola i zgoda dowódcy danej jednostki.
 4. Nie do sklepu a na policje, która to wskarze właściwą drogę :icon_mrgreen: Wg niemieckiego prawa są odpowiednie instytycje federalne, które się tym zajmują. Patrz "Waffengesetz." Koszt jednostkowego badania będzie na pewno drogi, znając niemieckie realia. Żadnych dodatkowych zaświadczeń się nie wydaje. Jeśli chodzi o szpej i inne dodatki, to nie ma żadnych problemów, o ile nie mówimy o aktualnym sprzęcie Bundeswehry i nie obnosimy się z tym publicznie.
 5. Wolf

  Buty BW

  Warto zainwestować. Osobiście noszę też takie buty i doskonale się sprawdzają w różnym terenie i to przez cały rok. Są wygodne, lekko sztywne, ale swoje ważą niestety. Słyszałem jednak "różne" opinie na temat tego sklepu i jakości oferowanych towarów.
 6. Wolf

  Buty BW

  Można prosić o link to tej oferty? Buty górskie kontraktowe są zawsze godne polecenia ale akurat nie model KSK 3000 bo one mają język z cordury, co znacznie utrudnia czyszczenie oraz stosunkowo szybko przemaka.
 7. Nie zam takiego modelu, ale wystarczy wejść na stronę producenta www.texplorer.net i poczytać że wg opisu robia ubrania ochronne też dla służb mundurowych. Brakuje jednak ważnego elementu tej układanki a mianowicie numeru kontraktowego. Kurtka ma jednak flagi na ramionach, więć może to być coś nowego na rynku.
 8. Widziałem i polecam. Bez dobrej znajomości języka trochę trudno będzie zagłębić się w psychologiczne aspekty, ale widać dobrze interesujące nas szczegóły BW.
 9. Wolf

  Buty BW

  Witam, jest dokładnie tak jak piszesz. W przypadku bundes.pl są to buty z demobilu, czyli stare zapasy magazynowe, albo buty wydane żołnierzom i zwrócone nieużywane do magazynu. Mają wiec teoretycznie swoje lata, a jednak nowe to nowe :icon_biggrin: Jednak chodzi ci jednak o okres użytkowania 2-3 lata to standart bo takie buty obliczone są na max. 2 codziennego wojskowej eksploatacji.
 10. To kamizelka systemu IdZ z modułami elektronicznymi. Nie wiem która jej wersja jest aktualna, ale ten projekt jest aktywny już od lat.
 11. Wolf

  Patche

  Taki już urok nowoczesnego wojska oraz liberalizacji zwyczajów i zasad.
 12. Wolf

  Patche

  Moda. Tolerowana w jednostkach specjalnych i na misjach a tępiona u zwykłych żołnierzy.
 13. No to mnie zaskoczyłeś, bo nie sądziłem że jest tego rekonstrukcja a tym bardziej w Polsce.
 14. Warte jest to tylko tyle, ile ktoś jest gotów jest za to zapłacić. Nie wiem czy w Polsce znajdziesz zainteresowanego kolekcjonera, bo historia NRD nie jest raczej popularnym tematem.
×
×
 • Create New...