Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

kolimator i szyna do mp5


Recommended Posts

Ta 2 cyfra mówi o średnicy obiektywu kolimatora/lunety, pierwsza cyfra mówi o powiększeniu.

 

Co do przesłaniania plamki kolimatora przez celownik hm...... kumpel ma własnie taki kolimator jak z linka podanego przez Procenta na niskiej szynie. Plamka jest troszkę ponad celownikiem. Bez problemu można celowac.

Link to post
Share on other sites

mogli byście dać jakiegoś linka do jakieś dobrej i taniej szyny nieskiej ?

 

i czemu z górnej się kiepsko celuje ?

 

[ Dodano: Fri 14 Jul, 2006 ]

mogli byście dać jakiegoś linka do jakieś dobrej i taniej szyny nieskiej ?

 

i czemu z górnej się kiepsko celuje ? chodzi tylko o to ze bedzie dosyc wysoko w porownaniu do korpusu jak opre go na ramieniu ?

 

bo + jest to ze mozna tez ze standardowych przyzadow kozystac...

 

macie moze jakies zdjecia jak to z wysokim i nieskim wyglada ?

Link to post
Share on other sites

Niskiej szyny poszukaj na allegro. Z wysokiej szyna dlatego celuje się kiepsko, bo policzek nie jest dobrze podparty na kolbie. Trzeba po prostu zadzierać głowę żeby zgrać punkt celowania z celem. Broń staje się "nieskładna".

Link to post
Share on other sites

Długość tego niskiego montażu to 10cm. Jest to Długość "szyny" stricte a nie całego montażu. Cały montaż jest dłuższy z przodu o około 2cm. Kurde troche zawile to wyszo. Jak ktoś będzie chciał moge zrobić rysunek "techniczny" w Paintcie, bo mam moją MP5 pod ręką.

 

pozdrowiszony

Link to post
Share on other sites

Kwestia gustu, ale i funkcjonalności.

Z otwartym kolimatorem masz lepszą widoczność, na to co dzieje się po bokach. A zamknięty Ci nie zaparuje. Ale to kwestia do nieco dłuższej rozmowy.

 

http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=165

 

Link do dobrego otwartego kolimatora. Co prawda nie jest to 100 zł ale 40 zł więcej. A jakość jest bdb. Jeżeli chodzi o jasność plamki to możesz używać go nawet w bardzo słoneczne dni. A lepiej dopłacić te pare złotych, czy troche poczekać (gdzie człowiek się spieszy...) i kupić coś lepszego

:idea:

Link to post
Share on other sites

słyszałem ze kolimator zamknięty jest lepszy na zewnątrz, a właśnie na zewnątrz będe strzelał się częściej, chociaż najlepszy był by jakiś uniwersalny :P

 

juz sam nie wiem co robić :P

 

narazie wybrałem szyne niską, i ją napewno wezme.... a kolimator ... hymmmm

Link to post
Share on other sites

A ja mam ten kolimator: http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1143 na wysokiej szynie i nie narzekam. Kolimator na szynie wysokiej jest na prawie tej samej wysokości co na standardowej szynie w G36C, a nie przypominam sobie, żeby ktoś narzekał na montowanie tam celowników. Co do kolimatora, to znaki są wyraźne, jednak mogłyby być trochę jaśniejsze (w lesie jest ok, ale na polanie zostaje tylko czwarty znak na maksymalnej jasności)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...