Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

wally

Użytkownik
 • Content Count

  1024
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

7918 profile views
 1. Używanie jakichkolwiek pagonów to używanie stopnia do którego nie ma się uprawnień. Jest tak samo nielegalne jak używanie munduru obowiązującego w armiach.
 2. W każdej lunecie i kolimatorze, w pewnym ustawieniu względem obserwatora, będzie widoczne podświetlenie. Rozwiązanie - wyłączyć podświetlenie.
 3. wally

  NOKTOWIZJA

  Przecież termowizja "nie widzi" przez szkło - więc założenie termowizora za luneta mija się z celem. Jeśli w jakieś lunecie miałeś obraz to prawdopodobnie ta luneta miała plastikowe soczewki. Jedyny sensowny sposób montażu termowizora to "przed" lunetą.
 4. wally

  Słuchawki aktywne

  gruszka Baofenga na oryginalnym kablu z Impactów daje odsłuch na obie słuchawki.
 5. Laser, przy patrzeniu na wprost to też wielka czerwona kropa.
 6. Dobrą alternatywą są tez latarki z serii Ultrafire 501 z modułem IR, najlepiej 930 nm.
 7. Szukaj latarek jednotrybowych takich firm jak Solarforce albo Ultrafire 501. Jeśli chcesz dobrą, tanią i jasną latarkę to szukaj Ultrafire C8 z diodą XM-L. Na Alle sa juz z włącznikiem żelowym, i montażem RIS.
 8. Hardoxy to blachy trudnościeralne - zazwyczaj wykorzystywane jako wyłożenie wnętrz wywrotek. Ta stal ma za zadanie wytrzymywać długotrwałe tarcie (właściwie ścieranie) a nie jest optymalizowana do udarności. Następne pytanie to czy pociski 7,62x39 były z rdzeniem stalowym czy z ołowianym? To samo dotyczy pocisków 7,62x54R czy to były rdzenie ołowiane czy stalowe? I tak jak Wegorz nadmienił, bardziej miarodajne by były testy ostrzału z prostopadle do lufy ustawioną blachą.
 9. http://www.formacjasgo.pl/portfolio-view/techniki-pokonywania-drzwi-wykorzystywane-w-cqb/
 10. Mundury wz 201 szyje pare firm. Nikt nie robi kopii tego munduru. W polskiej armii nie ma tzw. kontraktu więc nie ma rozróżnienia na koszerne i niekoszerne mundury. Jeśli jakaś firma szyje mundury dla wojska to każdy taki mundur to "oryginał".
 11. W VFC, przy tłumiku płomienia był pierścień, on może służyć do tego żeby niwelować tę różnicę długości gwintu na lufie i w tłumiku płomienia.
 12. Ja mam na spyl jakby co. Kontakt przez PW
 13. Dwuczęściową lufę w HK miały np HK z VFC i właśnie tak to wygląda.
×
×
 • Create New...