Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jak nasmarować M16A1 od CG


Recommended Posts

Witam!

 

Mam właśnie takie pytanie: jak nasmarować M16A1 od CG. Jest to ta replika za 199zł. Pytałem o to na temacie Opisy rozkładnia replik. ale od 8 dni nik nic tam nie napisał więc pytam na nowym temacie.

Chodzi mi o to co trzeba odkręcić, jak głęboko wejść :) żeby go dobrze nasmarować. Czy wystarczy trochę oleju siknąć od komory na magazynek? Tak mi się nasunęło bo widać tam tłok który wypycha/podaje kulkę.

 

Więc główne moje pytanie: na ile muszę rozkręcić karabin żeby go nasmarować? Z góru dzięki za odpowiedzi!

 

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Tam widać cylinder, a nie tłok. Od czasu do czasu psiknij olejkiem silikonowym na 1-wszą kulkę, załaduj i wystrzel (uwaga mogą wystąpić problemy z podkręceniem kulki (ma być lekko tłusta, a nie pływać) przez HU, ale to po kilkudziesięciu kulkach minie). Jeśli zauważysz już, że replika ma gorszy zasięg, źle się przeładowywuje to trzeba ją rozebrać (utrata rocznej gwarancji (zależy od sklepu, bo nasmarowanie repliki, a tunning wewn. to zupełnie co innego) i wyczyścić, nasmarować.

Link to post
Share on other sites

Ja miałem kilka miesięcy ten karabin, i rozkładałem go kilkanaście razy, i polecam Ci właśnie nasmarowanie po całkowitym rozłożeniu. Z czasem w środku zbiera się kurz, piasek itd, i trzeba to wyczyścić. Rozkaładanie repliki nie powinnno stanowić większego problemu, tylko uwaga na śrubki, sprężynki i małe części. W razie problemu pisz, moze uda mi się pomóc. Powodzenia ;)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 9 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...