Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Jeżeli nie satysfakcjonują cię osiągi twojego P99 HFC


Recommended Posts

Niedawno zakupiłem Walthera P99 HFC. Troche dziwnie strzelał - po przestrzeleniu różnymi kulkami zasię nigdy nie przekroczył 20 ( ani na 0,12g ani na 0,2g :( ). Pierwsze, na co padło to hop-up. Jego praca była bardzo słaba- wręcz znikoma. Co by tu zrobić :? Wymyśliłem, aby go czymś docisnąćna ten fragment gdzie jest bolec gumki, po zewnętrznej stronie przykleiłem mały kawałek plastiku ( znalazłem w szufladzie - spinerki z Ley's-ów :lol: ). Po złożeniu pomyślałem jeszcze o podkładce w tłoku- dałem 2mm. Złożyłem do kupy- pistolet nie chciał sie przeładować :| DObra, wyjełem podkładki i wszystko złozyłem do kupy.

 

Przyszedł czas testów:

 

kulki 0,12g- po ok 5-8m mocny kopniak w górę, opadają gdzies 25-30m dalej

 

kulki 0,2g- teraz one sa najlepsze do tego pistoletu, zasięgiem dorównuje, jak nie przewyższa stockowego Kałacha CYMY ( AEG, metal gearbox ) czyli donośność ok 38-43m, zasięg skuteczny- 25-30m, po czym kulka delikatnie spada w dół

 

Walther HFC to dla mnie wyjątkowa broń- ze względu na większość częsci metalowych, jednak zadziwiły mnie jego słabe osiągi.

Myślę że komuś w ten sposób pomogę

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Jackson44 napisał:  

Jeszcze kiedyś pokombinuję ze sprężyną, to osiągnę zasięg karabinu wyborowego  

 

Taaaaa

 

To był żart, chyba nie myślisz że gadałem na serio :lol:

 

 

Ten na Cybergun.pl jest firmy KWC, niegdy nie widziałem na oczy go. Ma oznaczenia fabryczne . Natomiast mój Walther produkcji HFC nie ma oznaczeń, jednak elementy zwalniające tłok ( tłok również ) wykonane są z metalu - nie sądzę żeby w modelu KWC też tak było.

 

[ Dodano: Sro 09 Sie, 2006 ]

Jackson44 napisał:  

znalazłem w szufladzie - spinerki z Ley's-ów  

 

Fajna bajka  Takie chipsy nie istnieją wiec pewnie z tym pistoletem to tez bajka. Nie wierzę.

 

Dobra, pomyliło mi się. Te chipsy to Lay's a nie Ley's. A bajka to " Kopciuszek " :wink: . Widziałeś tego Walthera na oczy ? Jutro zamieszczę fotki tego mechanizmu. Jak kolega lukasz będzie w stanie kupić i zmodyfikowac odpowiednio to się przekona :D

Link to post
Share on other sites

Jakbyście zobaczyli co mój kumpel z drużyny zrobił z Walterem P99 to byście mu bili pokłony. Miałem wersje z kompensatorem, wstawił regulowany hop-up, rozwiercił kompensator i wstawił dłuższą lufę i uszczelnił tłok. Wzrósł nie tylko zasięg ale i celność

Link to post
Share on other sites

No lufa to jest do bani w tym modelu :? Ok 7 cm to bardzo mało jak na broń. Ja myślałem też nad regulowany hop-upem, tylko tyle że regulator byłby pomiędzy muszką a szczerbinką :( Czyli zupełnie niepraktyczne rozwiązanie, więc zrezygniwałem. Ale gun i tak jest niezły :wink:

Link to post
Share on other sites

ja zrobiłem podkładkę do HU z plastiku od patyczka kosmetycznego - średną akurat pasuje do otworku w górnej części komotu hop siupa, tyle że niewiele to dało, najlepsze osiągi zdażają się tuż po smarowaniu.

 

co do części metalowych, jest ich kupa lecz mimo to problemy są. u mnie z zamkiem pękającym przy atrapie wylotu łusek i lufą zewnętrzną.

 

jak ktoś wynajdzie/znajdzie fajny algorytm wykożystania części/przerobienia go na coś innego to niech pisze na pw.

Link to post
Share on other sites

No tak, zgadzam się co napisał Necercis. Nawet po zrobienie mojego magicznego hopka po 2-óch dniach bez smarowanie jest klapa. I nie wiadomo dlaczego :? Jeszcze będe musiał pokombinować z tłumiekiem ( przedłużenie lufy ). marys1 o którego ci chodzi?? P99 KWC czy P990 KWC ?? Bo P99 waży 300g, nei ma hopka i pr. wyl. 60m/s :lol:

Link to post
Share on other sites

Chcecie tuningować waltera HFC? Obawiam się, że to nie jest dobry pomysł. Szybko popęka wam i bez niego, a jak zwiększycie moc to rozkruszy się wam po kilku strzałach. Ja i mój znajomy mielimy takie i po niedługim czasie doszliśmy do podobnych wniosków. Proponuję przeczytać komentarze do w zbrojowni.

Jeśli chcecie tylko dorobić regulowany hu to może i nawet nie jest to zły pomysł, ale dużo poważniejszym problemem jest pękający zamek, a jakiś czas po nim - komora HU (w kilku miejscach), prowadnica kulek, a ostatnio bolec przytrzymujący maga (po upadku z około 20 cm). A i jeszcze bym zapomniał o prowadnicy sprężyny cofającej zamek, jego mocowanie dosłownie się skruszyło, a samą prowadnicę zgubiłem.

No to chyba by było to tyle na co zwracajcie uwagę, jak coś mi się jeszcze przypomni to dopisze ;)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...