Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

zamiast silikonu teflon


Recommended Posts

hej mam pytanie. nie mogłem kupić do swojego gaziaka (abs+metal) oleju silikonowego, wiec zamiast tego kupilem w sklepie mysliwskim teflon w sprayu. sprzedawca polecił mi go ponieważ jest to podobno najlepszy środek konserwujacy do wiatrówek. a pistolety gazowe to w sobie coś z tych wiatrówek mają :D Czy dobrze zrobiłem??? Czy rzeczywiście teflon jest równie dobry jak silikon??? Proszę o pomoc :lol:

Link to post
Share on other sites

spokojnie. ciekawa sprawa wpadlem na ten sam pomysl kiedys. okazuje sie ze teflon po wyschnieciu ma wieksza lepkosc przez co zamek nie zawsze dostaje odpowiednio silnego blow backu. a sprawa 2 to to ze teflon jest lubrykantem mineralnym i nie bedzie dzialal zbyt dobrze na twoje uszczelki, a juz na pewno konserwolal ich... narazie

Link to post
Share on other sites

Coś tam bylo Chopin, kołacze mi sie na koncu mozgownicy, ale napewno nie był to specjalny osobny wątek, lecz kilka inf. w jakimś innym temacie.

Co do teflonu to mam takowy i raczej go nie używam, bo skorupka która wytwarza po wyschnięciu jest bardzo gęsta i lepka i kiepsko się nadaje do pistoletów gazowych, bo czasami nawet przeszkadza przy BB. Moim zdaniem najlepszym zamiennikiem oleju silikonowego jest wazelina techniczna, bardzo dobrze daje rade :)

Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...