Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Szyna na AK47S


Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

nie, alez skad- korzystaj tylko z bocznego montazu:

 

dwa linki do zdjec (bardzo wielu):

http://www.arniesairsoft.co.uk/forums/inde...ic=14066&st=420

i

http://www.red-alliance.net/phpBB2/viewtop...r=asc&start=525

 

 

znajdziesz tam az zbyt wiele zdjec AK'owskiego montazu

 

kamil- coby postow nie mnoszyc- ja swoj montaz wykonuje sposobem gospodarczym za 5 zlotych ( blaszki + srubki, odsylam do opisu jonyboya) nie upadlem na glowe zeby do cymy za 500 zlotych dawac montaz za 300 (czy cos kolo tego ?)

Ale tanio ruski celownik zakupilem :twisted:

 

niemniej powtarzam- mnie szyna na pokrywie razi. Takie jest moje osobiste zdanie. Co robicie ze swoimi ak-wasza sprawa, niemniej publikujac zdjecia i opisy na forum, poddajecie je ocenie i wlasnie z taka opinia ( z mojej strony) sie spotkacie.

Link to post
Share on other sites

Ja nie szastam pieniędzmi i doszedłem do wniosku że zamiast wydawać 50% ceny AK na szye z montażem bocznym to domowym sposobem (ok. 40zł-szyna+wiertło) wykonałem swój montaż. co widać na zdjęciach na 1 stronie w poście użytkownika Kamciolinka.

Link to post
Share on other sites

słuchaj jakbyś miał baterię 9,6 3000mAh KAN to też byś tak zrobił i to tylko przejsciowe ,zeby się batka nie poniewierała , bo z Cordury jej ubranko konstruuję tak właśnie jak sa ładownicę na kolbe do magów , tak ja zrobię takie coś na baterię.A foty sa w moim poprzednim poscie

Link to post
Share on other sites

Diablo bardzo fajnie to zrobiłeś :)

 

Ja właśnie kołuję tą płytkę przykręcaną do body (zamówiłem u frezarza i czekam, może będę sprzedawał :) ).

Mam identyczny montaż (tylko czarny) i taką samą lunetkę :)

 

Udało ci się zgrać celownik z kulkami? Ja przymierzałem lunetkę na paskach elektrycznych zaciskowych i niestety kulki widzę w lewej części celownika. Regulacja nie jest możliwa aż w takim zakresie. Zastanawiam się czy podłożenie czegoś pod płytkę i odsunięcie bardziej lunety od body by nie pomogło.

Link to post
Share on other sites

ehhh a widzicie.mnie sie czepiacie ze zrobilem cos co nie jest oryginalnie stosowane w AK..ale rownie dobrze moge powiedziec ze bateria na zwenatrz to badziew i profanacja 8)

ja mam tak :twisted: :

zdjcie27sf5.th.jpg

zdjcie29yj8.th.jpg

zdjcie30rg0.th.jpg

 

A problem ruszajacej sie komory zamkowej rozwiazalem zwyczajnie pozostawiajac w srodku ta aluminiowa rurke i wpasowujac ja w dwie srubki ktorymi polaczylem komore z szyna.

 

Pozatym daze do tego zeby kalaszek wygladal jak prawdziwy i mam w nim kilka czesci z oryginalu a w planie kolejne :wink:

 

ai jeszcze taka mala ciekawostka 8)

szynayr2.th.jpg

 

Pozdrowionka

Link to post
Share on other sites

przepraszam za bardzo chamski zart , ale czy to kolba od AK , czy kawałek wiosła przykręcony zamiast kolby?....

apropos masz MNIEJSZĄ baterię niż ja! i mi za bata nie wejdzie do kolby dlatego muszę mieć ją na zewnątrz.

 

 

Do Indianina: luneta IDEALNIE zgrała mi się z kulkami :D taki fart mozna to nazwac bo w sumie po przynitowaniu szyny złożyłem montaż i stwierdziłem ,ze dbybym dał to milimetr nizej , to optyka by nie wlazła:D

Link to post
Share on other sites
Pozatym daze do tego zeby kalaszek wygladal jak prawdziwy i mam w nim kilka czesci z oryginalu a w planie kolejne  :wink:

 

To proponuję kupić oryginalną kolbę od AK :twisted:

 

A co do montażu to przed przynitowaniem przymierzę to wszystko w imadle, żeby potem jakiegoś zonka nie było.

Link to post
Share on other sites

Stary odpowiedzialem najlepiej jak umialem :) zreszta ona NIE LATA a ni troche wlasnie dzieki temu bajerowi w srodku ( taka aluminiowa rurka).

Ajesli ci lata to polecalbym moze jakies ciasnijesze wpasowanie jej pod celownik.

No i istnieje tez mozliwosc ze w cymach jest luzniejsza niz w TM.

 

 

Zreszta kupilem do niego pokrywe od AKM ale jakjuz przyszla to okazalo sie ze nie pasuje :wink:

Link to post
Share on other sites
Nie nie kupie kolby wlasnie dlatego ze bende musialmiec baterie na zwnatrz..zreszta bylby sporyproblem z przymocowaniem..mialem taka w rece i srednio to widze.Alemoze w cymie to inaczej wyglada troche.

 

Ja w swoim AK mam kolbę od ostrego, wersja z litego drewna. Zrobiłem w niej miejsce na dużą baterię 1500mAh. Zajęło mi to jeden dzień pracy. Jak tylko dorwę aparat wrzucę zdjęcia.

 

Dziwi mnie więc twoja wypowiedź, że chcesz dążyć do oryginału, a masz na końcu broni jak to określił Diablo: "wiosło" :lol:

Link to post
Share on other sites
no zart kiepski 8O  bo kolby do AK byly ruzne.A niestety musialem zrobic troszeczke szersza zeby bateryjka...
A owszem były różne - ale wiosła jeszcze nie widziałem. :wink: Wskaż mi kto montował takie kolby, bo może o czymś nie wiem.
Nie nie kupie kolby (...) bylby sporyproblem z przymocowaniem..mialem taka w rece i srednio to widze.

Nie no - normalnie dokonałem cudu! I kilka innych osób również...

:ściana:

A tego mi nikt nie skomentuje?  

szynayr2.th.jpg

A co tu komentować? Mam na stanie, tylko z potrójną szyną zamiast pojedynczej.

 

I wiesz co Ci powiem - nie da się całkowicie wyeliminować poruszania się a już na pewno wypadania pokrywy, bez zamocowania jej do wypustu mocującego kolbę i "zafiskowaniu" z przednią cześcią body. Cokolwiek o tym wiem, bo sam u siebie to robiłem oraz użytkowałem(/ję). I żadne rurki, nie pomogą - taka jest konstrukcja repliki. Zresztą "kilka" osób w PL miało okazję to widzieć.

 

Zaś w opowieści dziwnej treści i zdjęcia w jakości "aparat w komórce nocą" nie dam wiary. Proponuję Ci "mistrzu" np. wyskoczyć z tym karabinem z wysokośc, powiedzy wysokiego parteru. Albo w inny sposób go intensywniej poużytkować. Ja wiem co się stanie, a Ty...

Link to post
Share on other sites

ok chyba jednak nie powinienem tu pisac.

Sorki jesli kogos urazilem itd itp :roll: .

 

Ja tam kocham swojego AK 8)

 

Z replika jeszcze nie bylem w terenie po zamontowaniu lunety wiec mozesz miec racje i nie kluce sie o to.

 

a co do wiosla :lol: to naprawde nie wyglada tak zle jak myslicie :) musielibyscie miec go w rekach na zdjeciach to ch.. widac

Link to post
Share on other sites

Diablo

wyrazy glebokiego uznania za prace metaloplastyczne. W pierwyszm momencie myslalem ze to oryginalna szyna.

Korzystales z planow jakie jonyboy podrzucil w watku o ak cymy?

rozumiem, ze uzywales slifierki kątowej?

Jakiej grubosci blach uzyles?

Skad je brales ? (sklep metalowy, kawalek parapetu? czajnik babci? ;) )

 

Dziekuje za zdjecia- pokazuja wiecej nawet niz chcialem :)

 

ps. to jest montaz od mosina z allegro prawda? skurczybyku, sprzatnales mi go sprzed nosa.

 

pzdr

Link to post
Share on other sites

Montaz został zakupiony jako od MOSINA :F :wink: No ale do rzeczy.

Kupiłem w Leroy Merlin płaskownik o grubosci 3mm. Plany jonboya przerysowałem(markerem do pisania na płytach CD) z komputera na płaskownik. Założyłem do szlifierki nową tarcze i do dzieła prawie 2,5 godziny wycinania:D(cholerstwo strasznie twarde)później szlifowanie na szlifierce stołowej i wiertarce z zamontowanym kamieniem szlifierskim efekt wyszedł taki jak na zdjęciach tylko z,ę miała być jeszcze jedna śruba , lecz brak precyzji z mojej strony i otwór przesunął mi csię za bardzo do góry i został ślad po wierceniu widoczny na zdjeciach.Całośc pomalowanma Sprayem , lecz od zakładania i ściągania opryki szlag trafił lakier :P wygląda jeszcze fajniej ;p.

 

 

 

 

A to przed chwila znalazłem....

http://asgshop.pl/produkt.php?id=1172

 

trochę za WYSOKA cena jak za kawąłek metalu .. ale jak sie komus nie chce robić samemu moze isc na łatwizne

Link to post
Share on other sites

Kupiles plaskownik aluminiowy?

Jezeli tak, to trzeba bylo go schladzac woda- wyrobilem ten patent przy wierceniu- gorace aluminium robi sie plastyczne. Po polaniu woda wchodzi wietlo jak w maslo.

 

A jakiej szerokosci plaskownik kupowales i jakiej srednicy srubki brales?

No i jakie podkladki- sory za te pytania, ale chodzi mi juz o proaktyczna strone hehe.

 

Co do opryskow to racja- wygladaja bosko.

 

jak mi nie wyjdzie- to najwyzej kupie ten montaz

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...