Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Kuba

Użytkownik
 • Content Count

  1,854
 • Joined

 • Last visited

Recent Profile Visitors

7,593 profile views
 1. Napisałeś: Czy instrukcję użycia kleju przeczytałeś równie wnikliwie co oba znalezione przeze mnie wątki?
 2. A próbowałeś użyć opcji "szukaj"? Nie odpowiadaj - pytanie retoryczne: http://forum.wmasg.p...l__+rzep +hełm http://forum.wmasg.p...m#entry1367222 Mam nadzieję, że dasz radę to wszystko przeczytać... :bialaflaga:
 3. Po pierwsze sięgnąć trzeba do ustawy - nie do zarządzenia (?) Art. 10 ust. 5 ustawy o BiA: Pozwolenie na broń, o którym mowa w ust. 1, nie może być wydane, z zastrzeżeniem art. 29 ust. 2, na broń szczególnie niebezpieczną w postaci:(...) broni palnej wytworzonej lub przerobionej w sposób pozwalający na zatajenie jej przeznaczenia, a także broni imitującej inne przedmioty. Po drugie z tematem bezpośrednio się nie zetknąłem, ale nie mam najmniejszych wątpliwości, że FMG będzie mieścił się w powyższej kategorii. Ewentualnie można wysłać pismo z zapytaniem do organu, który wydał dane pozwoleni
 4. Na wstępie - zadałem sobie ten trud ;) i zmierzyłem. Szerokość w pasie (moich) spodni starego kroju (MTP/DPM/DDPM) to dla r. 85/88/104: 46 cm (rozmiar rzeczywisty, większy od nominalnego). Natomiast spodnie PCS w ww. rozmiarze mają szerokość 44 cm (a więc nominalną). Co do kolorystyki powinni się wypowiedzieć brytofile. Na pewno są co najmniej 2 warianty MTP, bo widzę to u siebie (różnice w barwie dość dobrze widać na zdjęciach na Armyworldzie). Spodnie tropical starego kroju, które posiadam, są ciemniejsze - z większą ilością, nieco inaczej naniesionych brązów, od innych MTP-ów które ma
 5. Albo idź do jakiejś Ikei czy innej Castoramy i urwij sobie odpowiedni zapas tego darmowego papieru pakowego co tam dają... ;)
 6. Sofizmaty przyjacielu. Po pierwsze trafnej odpowiedzi na temat rzekomego braku proporcji ilościowej pomiędzy symboliką "obu stron", udzielił już 14 lipca MarekMac. Pomimo 3 miesięcy czasu do namysłu, nie raczyłeś zauważyć sformułowanych tam tez - jw. Po drugie, to miło z Twojej strony, że zestawiasz symbole historyczne (nazistowskie) ze współczesną symbolika tzw. ugrupowań skrajnie prawicowych. Szkoda tylko, że symetria nieco Ci się wykrzywia i w dalszej części wywodu zapominasz o sukcesorach zbrodniczych ideologii lewicowych (w tym tych działających w sposób legalny) i ich symbolice. Niek
 7. Uwaga co do rozmiarów. Nabyłem ost. spodnie PCS Temperate w MTP 85/88/104 (nie stwierdzając żadnych metek z ChRL) i ich obwód w pasie jest nieco mniejszy niż spodni Tropical MTP w starym kroju w tym samym rozmiarze (analogicznie dotyczy to także posiadanych przeze mnie DPM i DDPM).
 8. Kup mundur. Będzie taniej i lepiej.
 9. Wiesz w zasadzie to on ma rację. Tylko skąd wziąć smocze sadło i skarpety z wełny jednorożca?
 10. Było już 1050 tematów o "desantach". Rzucenie ich jako pomocy humanitarnej dla czarnych w Afryce to dobry pomysł (choć mógłby zostać zakwalifikowany jako rasizm i ludobójstwo). Polecanie innym jest natomiast ideą zgoła przeciwną. Jeśli ktoś nosi ww. i mu one pasują (bo mogą - choć w najlepszym razie będzie to najwyżej bardzo przeciętny but), to powinszować. Jednak większość z użytkowników ma o nich zdecydowanie negatywne zdanie - a dotyczy to osób, które używały ich codziennie przez szereg lat (jak piszący) lub wciąż ich tak używają. Te buty to bieda. Polecanie ich innym to sadyzm.
 11. Problem polega na tym, że nie dasz takowych pktów. A na pewno nie teoretycznie Na to jak zachowuje się kulka 0,2 w zespole komora-gumka-lufa HU wpływa wiele czynników - jak np.: rodzaj lufy, gumki, dystansera, temperatura, oryginalne ustawienie gumki. Możesz najwyżej dokonać pomiarów w praktyce, na włączonym i wyłączonym HU i na tej podstawie wyliczyć jakaś średnią, dla tego konkretnego środowiska. Tylko, że to też jest rozwiązanie połowiczne.
 12. Ale skoro chodzi Ci o dokonywanie pomiaru na Twoich grach, to nie możesz mierzyć na włączonym? :zastanawia:
 13. Dokładnie jak przedmówca. Użycie HU nie zawsze powoduje spadek V wyl. W niektórych wypadkach może ją podnosić. Natomiast chyba nie do końca rozumiem problem. Skoro strzelamy do siebie z ustawionymi HU i wprowadzamy jakieś limity, to miarodajna jest dla nas przecież właśnie ta realna V wyl./energia kulki, z która trafia ona w cel w grze. A nie jakaś wartość abstrakcyjna.
 14. Po pierwsze autor zadał chyba inne pytanie niż chciał (patrz post. nr 8 ). Promować, to nie to samo co informować. Po drugie, temat był już poruszany na tym forum wielokrotnie, przy różnych okazjach. Po trzecie - co do sloganów i fetyszyzmu. Jeśli tzw. zechce zabrać się za AS, to się zabierze. Dyżurne media zrobią parę zmanipulowanych materiałów i hulaj don ...dusza. Nawet żadnych ustaw uchwalać nie będzie trzeba. Się weźmie i kolanem dognie te, które już obowiązują. Dokładnie tak samo jak stało (i dzieje się nadal) z tzw. dopalaczami. Na szczęście po pedofilach i ww., tematem zas
 15. Generalnie rozmiarówka brytyjska jest rzeczywista, z zapasem (jak napisał Errhile). Przy czym zapas ten bywa różny. Np. smocka S05 mam o jeden rozmiar mniejszego, niż teoretycznie powinienem. Natomiast z MTP-ami, z tego co widzę, problem jest raczej w rękawach - w koszulach i UBACS-ach bywają krótkawe.
×
×
 • Create New...