Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Czy warto wydłużyć lufę?


Recommended Posts

Wkrótce planuje kupić sobię prec lufę + gauderowski HopUp. Mam MP5A5 którego standardowa lufa mierzy 230mm. Bez wymogu zmiany cylindra mógłbym ją spokojnie wydłużyć do 250mm albo nawet lepiej (ukryje się ją w tłumiku dźwięku). Wymagałoby to jedynie spiłowania pewnej zaślepki przy wylocie lufy zew. i oznaczało wydłużenie broni czyniąc ją mniej poręczną w wąskiej przestrzeni.

 

Mam pytanie - czy wydłużenie lufy wpływa w jakiś znaczący sposób na celność repliki? Czy dodaje tych kilka fpsów? Natknąłem się na różne opinie i sam już nie wiem czy warto bawić się w taką modyfikację. Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to post
Share on other sites

A to już od Ciebie zależy. Niektórzy mają fiołka i chcą mieć nawet ten jeden metr zasięgu. W mp5 lufa jest krótka, więc jej wydłużenie powinno Ci dać wiele. Ale najlepiej będzie jak się wypowie ktoś, kto już robił taką operację na mp5 (lub jakieś broni z krótką lufą - np beta)

 

Celne i Precyzyjne pozdrowienia :P

Link to post
Share on other sites
PS: jak juz precka to Prometheusa/ KM Head  :)  

Bo takie lufy jak CA/SRC to nic nie dają, a wręcz zabierają (kase z protfela)

 

 

tak sie składa że mam lufe CA 650mm w moim SPR-ku i różnica miedzy stockiem a tą lufą jest kolosalna, mam na myśli skuteczny zasieg ,celnosc i skupienie

 

wiec twierdzenie ze lufy CA zabierają kase z portfela można włożyc miedzy bajki... :roll:

 

jak jest z SRC to nie wiem....

 

a co do Prometheusa i KM to zbyt często zdarzają sie zacinki żeby ich bezproblemowo uzywać (tak ,wiem, to zalezy od kulek jakich sie uzywa... ale jak dotąd chyba nie ma kulek które w 100% nie zacinałby się w tych lufach)

Link to post
Share on other sites

Bo te lufy są najlepsze ;) Uzywać dobrych kulek, czyścić często lufę i będzie dobrze.

 

A co do CA - to chyba nie warto ich porównywać z tymi markami.

Ale jak na precki, to spełniają swoje zadania :P Nie mówię, że to totalna strata kasy, ale myślę, że warto przyoszczędzić na cos lepszego.

 

A jak kogoś nie stać - to jest to chyba dobra alternatwywa, bo ceny CA powalają :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Dobrze, że przypadkiem znalazłem temat, mnie też ciekawi czy warto przedłużyć lufę mam real sword type 56 która ma 545mm (jeśli mnie pamięć nie myli) chciałbym przedłużyć jeszcze z 5-10 cm, w temacie o tym karabinie pisali o tym, że lepiej strzela na kulkach 0.28 bo te mniejsze znosi. Pomyślałem, że to pewnie za wielka pojemność cylindra do lufy ale co ja się tam znam. Poradzi ktoś : )?

Link to post
Share on other sites

Z doswiadczenia swojego - nie tyle dlugosc lufy ma znaczenie co jej jakosc.

I bajki o zacinaniu sie kulek w lufach promyka czy kmheada ... moze gunfire czy inne tanie kulki.

Ale gg nigdy sie nie zaciela (tak samo przy przebiegu ponad 200 k kulek na systemie 6.04 - nawet Pj sie nie zacinaja. Jedyny wyjatek to jak zle zalozy sie gumke hopa - ale lufa i jej srednica nie ma tu znaczenia).

 

Wydluzenie lufy - tez kiedys probowalem. Nie bylo widocznych oznak ze jest lepiej. Znaczy - roznica miedzy krotka a dluga precka.

Roznica miedzy stockiem a dluga lufa zawsze jest - bo wstawia sie precke.

Kumple maja repliki p90 ktore mimo krociutkiej lufy maja skupienie i zasieg lepsze niz z lufami 509.

Kwestia farta i zlozenia repliki.

Sam kupilem kmheada do auga nie 509 ale 470 mm.

 

I tak - robilem testy, na tej samej replice tak samo zlozonej z 5 roznymi lufami od 300 mm do 550 mm.

Roznica jest kosmetyczna.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...