Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Gumka HU uniwersalna, Kilka pytań POMOCY


Recommended Posts

Witam

Kupiłem uniwersalną gumkę HU

od wewnątrz ma jakieś rowki, do czego one służą

Jeden rowek(właściwwie wypust) prowadzi równolegle po długości gumki,

a drugi krótszy w poprzek

Gumkę tą kupiełm gdyż zgubiłem oryginalną w AUG Steyr (Both Elephant)

Tylko że ta uniwersalna wogóle nie pasuje, czy ktoś adoptował

takową do Steyera?

 

Jak sobie z tym poradzić

 

HELP

Link to post
Share on other sites

Dzieki chlopaki za odpowiedz.Zalanczam zdjecia 3 zdjecia i omowie o co chodzi

 

foto1ls4.th.jpg

 

Na foto 1 widnieja 2 lufy od Steyer'a. 1 od gory jest z koncowka dorabioana przezemnie, 2 na fole jest orginalna,ta orginalna ma koncowke plastikowa,tam w te widoczne wyciecie przychodzila gumka o nietypowym ksztalcie, czyli wygladala ona mniej wiecej tak jakby zaslepiala to wyciecie wlasnie na dole. Na ta orginalan gumke przychodzila taka jakby "rurka" ktora jest rowniez obok widoczna na zdjeciu,ta rurka unieruchomiala wlasnie ta orginalan gumke, a w calosc juz wchodzila w taka jasno mleczna komore.

 

Poniewaz nigdzie nie szlo kupic takiej nietypowej ksztaltem gumki,kupilem wiec gumke uniwerslana u Krakmana. Koncowke postanowilem dorobic z rurki aluminiowej standardowej i ma zdjeciu widac ze wypilowalem otwor w tej rurce na ten poprzeczny garb ktory sluzy do podkrecania kulki, a po przeciwnej stronie ( nie jest to widoczne na zdjeciu ) wypilowalem na zewnatrz podluzny rowek tak aby mogl wejsc podluzny wypust tej gumki uniwersalnej.W tej chwli jest wszystko doscyc fajnie spasowane bo gumka po zalozeniu na ta aluminiowa rurke dobze sie trzyma.Niestety zasieg jest tragiczny ( 3-6 m ) dodatkowo probowalem dorobic HU w ten sposob ze nawiercilem otwor w tej mleczno bialem obudowie i wstawilem srubke ktora wkrecajac sie popychala ten poprzeczny garb w ten sposob ze widoczne bylo we wnetrzu lufy ze on sie podnosi, ale Hu zamisat jakby podkrecac ta kulke to jescze jakby ja spowalnial.Mierzylem chronometrem predkosci wylotowe i bez podkreconego HU whalo sie to od 36 M/s do nawet do 56 ms/s przyczym zasioeg nadal byl kiepski.Po prubie regulowania tego dorobionego HU predkosc wylotowa wynosila conajwyzej 28 m/s, nie wiem w czym rzecz, co zrobilem zle ze poprostu nadal jest kiepski zasieg i raz stzrela na 5-6 m,raz strzela na 10-15

 

Foto 2 i 3 przedstawia juz zalozona gumke uniwersalna na dorobiona konowke ze standartowej rurki aluminiowej.

 

foto2yj7.th.jpg

 

foto3yd5.th.jpg

 

PROSZE O JAKIES PORADY

Link to post
Share on other sites

Nie chcę być złym prorokiem, ale wydaje mi się, że masz nieszczelny układ.

 

Czy mas możliwość pożyczenia od kogoś standardowej lufy i przełożenia jej "ze wszystkimi dodatkami" do swojej zabawki. Później sprawdzić czy zasięg wrócił do normy?

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Powód słabego zasięgu był trywialny 8);

wkleiłem gumkę na silikon, uszczelniło ja i unieruchomiło

uszczelniłem silikonem miejsce połączenia rurki dorobionej z rurką główną

Prędkość

od 55m/s do 74 m/s :)

Czy warto zastosować dyszę uszczelnioną do tego modelu?

Jak doszczelnić tłok?

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pią 01 Wrz, 2006 ]

acha hopup dorobiłem z dołu a nie z góry- fajna zmoka :wink:

ale już poprawiłem i jest u góry 8)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...