Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M15 A4 R.I.S. - problem: luźne szyny


Recommended Posts

Witam :!:

 

Na wstępie chce zaznaczyć iż szukałem a nie znalazłem rozwiązania mojego problemu na forum (lub temat był zabardzo zawalony innymi "śmieciami").

 

Prosze o wypowiadanie sie osób które mają / miały / mają styczność / lub wiedzą jak mi pomóc w moim problemie (z góry dzieki za inne posty :killer:)

 

No ale do rzeczy:

 

01 Jakiś tydzień temu dostałem aega (nówke z asgshopu) i na pierwszej strzelance zauważyłem iż szyny RIS nieco sie poluzowały (tzn kręcą sie dookoła lufy nieco).

Dodam iż na dolnej szynie mam rączke takt. zamontowaną (ale to nie powinno i tak sie nic z tym dziać...chyba). Niby szczegół ale niestety mi przeszkadza :cry:

 

02 puszka heh no włąśnie chyba najgorsza rzecz w całym karabinie i tez chce sie was zapytac które rozwiązanie jest lepsze:

- ready mag

- czy kolba SF

 

03 zawieszenie a dokłądnie jego mocowanie które jest z boku jakby niepatrzeć uniemożliwia montaż czegokolwiek na lewej szynie (gdyż w takim wypadku zawieszenie by obijało sie lub zasłaniało np latarke).

 

Od razu mówie że to mój pierwszy AEG ( wczesniej przez 2 lata latałem na springach / snajpach). Jeżeli coś nie tak napisałem to poprawcie mnie (i prosze bez besztania, zależy mi na dobrej radzie)

 

ps: jeżeli post taki już był to prosze o podesłanie linku na PW i skasowanie mojego topic-u)

 

Z góry dziekuje za pomoc i pozdrawiam Eddie :!:

Link to post
Share on other sites
02 puszka heh no włąśnie chyba najgorsza rzecz w całym karabinie i tez chce sie was zapytac które rozwiązanie jest lepsze:

- ready mag

- czy kolba SF

 

 

Do kolby SF nie wsadzisz wszystkich baterii no i cena kolby jest całkiem spora ok 300 zl.

W Twoim przypadku najlepszy bylby Ready Mag lub zakup innej puszki.

 

 

Pozdrawiam Bartkie

Link to post
Share on other sites
Eddie - mówiłem ci - odkręć delta ring i dobrze go zpodkładkuj . Kurde - przypomnij mi' date=' to ci w niedziele może rozkręce tą emkę po strzelaniu i coś uradzimy [/quote']

doobra przypomne Ci o tym :F, jak mi to zrobisz to zrobie mały sabotaż w niedziele :wink:

 

Do kolby SF nie wsadzisz wszystkich baterii no i cena kolby jest całkiem spora ok 300 zl.

W Twoim przypadku najlepszy bylby Ready Mag lub zakup innej puszki.

wiem że na tym tygodniu ma sie pojawić bateria 8.4 na asgshopie, a co do ready maga to nie jestem zbytnio do niego przekonany...ale cóż zobaczymy.

 

Jeżeli niebędzie miał nikt inny pomysłów to prosze o zamknięcie topic-u i do kosza :ok:

 

Dzieki wszystkim, pozdrawiam Eddie :!:

Link to post
Share on other sites
ja bym sie dolaczył ' date=' mam m15 SPC i risy ruszaja mi sie delikatnie lewo prawo (pare mm, ale jednak czuc jak sise ma w ręce) co trzeba dokladnie dokrecic bo niezabardzo rozumiem tego co mówicie (delta ring i jego podkladkowanie -??) ) [/quote']

kolego mam ten sam problem hehe...takie słownictwo jak Kozy mi nic nie mówi ale pewnie sie domyślam że chodzi o to coś co jest od strony gearboxa (tam gdzie szyny sie mocują - takie okrągłe z "zębami").

Podejrzewam że masz dokładnie to co u mnie jest...lekko sie ruszają dookoła osi lufy, razi to troszke po oczach :(

 

ale widze że problem nie dotyczy tylko mojej repliki

 

pozdrawiam Eddie :!:

Link to post
Share on other sites

Witam!

 

Moja replika zakupiona 3 tyg temu w asgshopie ma ten sam problem. Czekam na jakąś podpowiedź na forum i liczę, że to tylko kwestia poprawnego złożenia/skręcenia wszystkich części. Szkoda by było odsyłać ją do serwisu.

 

Pozdrawiam!

Gabang

Link to post
Share on other sites

To żadna kwestia, ris trzyma się na lufie a jak wszyscy wiedzą ona jest okrągła. Będzie się kręcić i już. Trzeba mocno dokręcić i dokręcać co jakiś czas albo jak już pisałem założyć rurę gazową i na niej osadzić risa, trochę się to usztywni z racji tego, że rurę mocuje się do body, które trzeba najpierw rozwiercić. Jak ktoś ma dostęp do jakiegoś g&g to może sobie zobaczyć.

Link to post
Share on other sites
To żadna kwestia' date=' ris trzyma się na lufie a jak wszyscy wiedzą ona jest okrągła. Będzie się kręcić i już. Trzeba mocno dokręcić i dokręcać co jakiś czas albo jak już pisałem założyć rurę gazową i na niej osadzić risa, trochę się to usztywni z racji tego, że rurę mocuje się do body, które trzeba najpierw rozwiercić. Jak ktoś ma dostęp do jakiegoś g&g to może sobie zobaczyć.[/quote']

 

Nie trzeba nic rozwiercac tylko kupic pierscien mocujacy risa np. g&p w tym pierscieniu jest miejsce na atrape rury gazowej. Niestety w ca tego nie ma :|

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Witam :!:

 

Sory że sie niewypowiadałem długo ale neta w krk niemam.

A więc tak:

Fakt u mnie były złamane "widełki" którze trzymają szyny do ringa przy body (sory niewładam właściwą terminologią - w AEG-ach jestem świeży ale chyba czicie o co mi chodzi).

Zgłosiłem do asgshop-u i w odpowiedzi mi napisano żebym sie przypomniał za 2 tygodnie jak im części przyjdą to mi wyślą te "widełki".

 

Niestety jak Koza mówił ta część u mnie była wyłamana (a brakującego, ułamago kawałka nie było). Zatem niedało sie dokręcić szyn śrubą od góry.

 

Tak więc radze sprawdzić każdemu czy ta część (która jest mocowana do górnej szyny) jest cała, jeśli tak to dokręcenie powinno rozwiązać problem.

 

Pozdrawiam Eddie :!:

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...