Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Piasek w lufie (AK Cymy)


Recommended Posts

Cześć,

w trakcie wczorajszej strzelanki nieszczęśliwym splotem okoliczności nasypało mi się piasku do lufy - wydaje mi się, że nie wiele, ale jeszcze nie rozbierałem guna.

 

Czy jeśli po rozebraniu, na/w hopupie będzie piasek, to istnieje możliwość, że przedostał się do wnętrza gearboxa? Jego samodzielne rozebranie kończy gwarancję, a wysyłanie go do krakmana i wydawanie pewnie 100zł za przesyłkę i czyszczenie guna za 400zł nie ma chyba sensu...

 

Czy jak rozbiorę i wyczyszczę replikę bez rozbierania GB to jedynym sprawdzeniem czy nie ma w GB piachu to porównanie "dźwięku"

strzelającej repliki?

 

Pozdro,

yanek

Link to post
Share on other sites

Jakis tydzien temu podczas strzelanki do mojego cymowego ak tez dostal sie piach (w modatku mokry, przy czym szczelnie zablokował lufe). W wyniku tego kilka kulek zablokowalo sie w bebechach i dopiero przestrzelanie na sucho bez maga na full auto pozwolilo na przepchanie gun'a (z lufy wylecialo przy tym z 15 kulek na raz). Po powroce do domu nie rozkrecałem niczego, odlozylem na miejsce zeby piasek wysechł ,a potem potraktowałem sprezonym powietrzem w areozolu (taki do czyszczenia sprzetu elektornicznego) i dokladnie wymiotlem caly syf. Hop up troche sie przestawil ale po szybkiej regulacji wszystko dzialalo poprawnie i do teraz nie mam najmniejszych zastrzezen. Zatem ,bez paniki, ak to ak i byle piasek mu krzywdy nie zrobi :wink:

Link to post
Share on other sites

Gun wyczyszczony, piasek nie dostał się tylko do lufy, ale również do wewnątrz body i _na_ gearbox. Rozebrałem, wymiotłem piach, przedmuchałem sprężonym powietrzem, nasmarowałem, wyczyściłem lufę i hopka podłączyłem i gra.

 

Boję się czy piasek nie dostał się gdzieś "do zębatek". Jeśli tak, to na pewno zmniejszy ich żywotność. Jak coś się zatrze, dam znać, Na razie działa, więc dzięki za sugestie ;)

 

pozdro,

/yanek/

Link to post
Share on other sites

Tylko, ze po każdej przygodzie z piaskiem w lufie trzeba sprawdzić czy nie została porysowana. Też miałem prypadek ze piasek dostął się aż do cylindra i o ile sam gearbox nie został uszkodzony, to lufa była w opłakanym stanie(i tak była stara :wink: ). Kulki dosłownie zabetonowały się w niej i trzeba było niezłej siły zeby je usunąć. Tak czy inaczej teraz po wymianie lufy i gruntownym wyczyszczeniu culindra, głowic itp jest ok. Raczej mało prawdopodobne żeby piach dostał się na zębatki(ale mogę się mylić).

 

PS nie było to w Cymie co prawda tylko w TMowskim M16, ale podejrzewam, ze w obu przypadkach piasek w lufie nie jest wesołym zjawiskiem i objawia się podobnie.

Link to post
Share on other sites
  • 4 years later...

Witam

Ostatnio miałem podobną przygodę i też mam problem.

Podczas strzelanki cymą 48 trafiłem zacinkę. Kulki wyszły dopiero po rozkręceniu.

Okazało się że w lufie jest piasek/ziemia.Kiedy podłużny wacik włożyłem do dyszy został przybrudzony.

Zastanawiam się czy to może był smar, ale kolor miał podobny jak po czyszczeniu lufy.

Karabin ma 9 miesięcy, dlatego nie chcę rozkręcać gearboxa ( nigdy tego nie robiłem).

Dlatego chcę się spytać:

1. Czy trochę ziemi/piasku jest niebezpieczne dla mechanizmu jeżeli jest w cylindrze?

2. Czy do korzystnie wtryskiwać przez dyszę smar silikonowy( dla konserwacji)?

Link to post
Share on other sites

zarysowanie cylindra, głowicy cylindra szczególnie prowadnicy dyszy i samej dyszy.

zniszczenie cylindra, oringa głowicy tłoka.

jak masz piach w cylindrze to bezsens, zakleisz otwory w głowicy tłoka syfem, poza tym nie smaruje sie tak.

Link to post
Share on other sites

Witam

Ostatnio miałem podobną przygodę i też mam problem.

Podczas strzelanki cymą 48 trafiłem zacinkę. Kulki wyszły dopiero po rozkręceniu.

Okazało się że w lufie jest piasek/ziemia.Kiedy podłużny wacik włożyłem do dyszy został przybrudzony.

Zastanawiam się czy to może był smar, ale kolor miał podobny jak po czyszczeniu lufy.

Karabin ma 9 miesięcy, dlatego nie chcę rozkręcać gearboxa ( nigdy tego nie robiłem).

Dlatego chcę się spytać:

1. Czy trochę ziemi/piasku jest niebezpieczne dla mechanizmu jeżeli jest w cylindrze?

2. Czy do korzystnie wtryskiwać przez dyszę smar silikonowy( dla konserwacji)?

1. Nie używaj pojęcia karabin, bo to ani karabin, ani nawet karabinek. To po prostu replika.

2. Im mniej wszelkiego rodzaju smarów dasz ---> masz mniejszą szansę na zabrudzenia kurzem i dalsze problemy.

3. Jeśli masz piach w girboksie, a nie chcesz tracić gwarancji etc. oddaj go do serwisu. ASG to sport, który kosztuje ... no niestety.

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...
kurz nazbierał się i inne ustrojstwo

W moich GB pływa smar a nie jakieś dziadostwo..

 

Jak miałem m16, mimo że nigdy nie wywracałem sie z repliką w błoto albo piasek, szczególnie lufą w dół, to i tak co dwie strzelanki jak wyzerowałem komorę hopup i przeczyściłem lufę wyciorem z chusteczką, zawsze była brudna

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...