Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

noże... pierwszy kupiłem pod koniec lat 80 gdy zostałem harcerzem ("Czerwone Berety" 8-) ), ostatni pol roku temu. to było zawsze moje hobby, ale bez jakiegos totalnego zboczenia. trzy spostrzeżenia:

-bagnet to na tyle specyficzna broń biała, że słabo spełnia się jako nóż

-i tu przechodzimy do najważniejszego-trzeba określić czego oczekujemy od noża. czy ma byc "ładny", "ciężki wiec dobry", "wyważony do rzucania", "niezniszczalny", "survivalowy" (rambo stajl z zapałką i igłą ala McGyver), czy tak jak ja uważam-przydatny i skuteczny w różnorodnych czynnościach (nie mam na mysli kopania rowow czy scinania dębow), poręczny (odróżnijmy noże od maczet ;) - ja rozumiem ze wielkośc ma znaczenie, ale bez przesady), i relatywnie tani-tak tani żeby po zgubieniu go (zdarza sie) nie pękło nam serce

-a wszystkich miłosników noży którzy nie znają artykułów pana Sergiusza Mitina odsyłam do "Komandosa", gdzie od kupy lat super pisze o nożach, lub do jego książki o wszystko mówiącym tytule "Noże" .

Edited by PrezesOi
Link to post
Share on other sites

Popatrz na grubość linera... z mocniejszej blach robią puszki na Tyskie... ;-)

A serio? Nóż z blokadą powinien być "pewny", bo ty w grę wchodzi całość Twoich palców. W pseudo-folderach mogą się zdarzyć niedoróbki uniemożliwiające bezpieczną pracę takim nożem.

Tego, który pokazałeś, używałbym chyba tylko do odcinania grzybów.

Link to post
Share on other sites

Victorinox jak najbardziej ale z blokadą ostrza ( zamknął mi sie na palcu :cry: ) . Albo tak jak napisał Szaszłyk kup fiskarsa ze stałym ostrzem , jeden z nielicznych wyjątków gdzie nóż jest i tani i dobry. Glocka możesz przypiąć do szelek lub kamizelki , bo dobrze " wygląda" , to jedyne sensowne zastosowanie dla niego.

 

A do rąbania siekiera :-P .

Edited by Brenten
Link to post
Share on other sites
  • 8 months later...

Witam. Mam nadzieję, że szanowni moderatorzy wybaczą mi, jeśli odgrzewam stary temat. Chciałbym poznać Wasze zdanie na temat szwedzkich noży takich jak S1 i F1(nie mylić z granatem). Pan Mitin opisywał je bodajże w MMS "Komandos" a ja pragnąłbym przeczytać opinię użytkowników takich noży.

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...