Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Tuning L85A1 G&G.


Recommended Posts

Witam

Chciałbym stuningowac L85A1 ze specshopu firmy G&G, ile by wyniusł by mnie ewentualny tuning tego modelu. Jak bym mugł prosić to bym poprosił...:roll: o dokładniejsza tabele części do wymiany. Myślę o tuningu do 440fps.:twisted:

 

ps. Był bym rad gdybyście podawali części bdb jakości które mogły by starczyć na lata. Z góry dzięki... [/i]

Link to post
Share on other sites

no i tu sie zaczynają schody :-)

 

1. Replika jest nowa i nikt jeszcze jej nie tuningował :D

 

2. Niestandardowy gearbox, zębatki i tłok (ew. od PSG-1), czyli narazie niema wzmocnionych części jakichkolwiek.

 

3. Nie da sie wpakować większej baterii na ogniwach large niż 9.6V

 

Jedyne co przychodzi mi do głowy to włożyć mocniejsza sprężynę (tak 140m/s) i zobaczyć co się stanie :twisted: , bo ponoć wszystkie części są juz wzmocnione.

 

Na twoim miejscu bym jeszcze z tuningiem poczekaj aż sie giwera przestrzela to powina dojść sama do 380 fps (chyba ze redwolf miał lepszy egzemplarz).

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 3 months later...

Nie proponowali, sam sobie zazyczylem ta m120 systemy.

Chrono na strzelance bylo robione i jest miedzy 380-390 FPS na 0.2g .

Co do mocniejszych sprezyn niz m120 to bym juz sie obawial troche czy cos sobie nie poleci(jak naprzyklad w Sabata ganie nagminnie tłok to robi).

Jesli chodzi o pomiary ze specshopu to im wyszlo u mnie 393fps.... Swoja droga nie wiem czy mierzyli czy policzyli :P bo 120m/s = 393,6 Fps.

A co do 390fps sabata to zapewne moze u mnie gdzies ucieka powietrze na łaczeniu hopa z lufa albo cus...doszczelnie , pomierze, dam znac.

Poki co nic pewnego oprocz sprezyn nie jest wiadomo na temat tuningu.

Oj tak sobie marze ze wyjdzie Bore-up do l-ki :) .

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Szukalem i znalazlem cos takiego: http://www.specshop.pl/product_info.php?pr...4a981c69cf6164e

Biorac pod uwage ze L85 STARa jest normalny GB to ta czesc pasuje do naszej giwerki z G&G!

Fakt...biedne to troche bo nie bore-up ale napewno sie sabat ucieszy :P.

 

ps: ma ktos namiar na zetaw Bore-Up do PSG-1?

Bo wiecie....skoro to to dalsze moze....

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

zmieżyłem na chrono moją elkę ,w stocku ma 375-378 fps na 0,20g i tobył maks,na 0,25g daje 328-335 fps.Myślę że wszystko zależy od sposobu jej złożenia w fabryce.Co do tuningu to wielce prawdopodobne może być pojawienie się najpierw nowej dyszy, głowicy tłoka+ sprężyny dedykowanej do niej.I tak mamy nięzłą armatę jak na stock.Niektórzy wydają więcej na zestaw Level 1 z asgshopu.

Link to post
Share on other sites

NO to niezle masz!

Chyba moj egzemplarz jest gdzies nieszczelny bo na m120 mam 380-390FPS, oczywiscie na 0.20g .Doszczelnie lufe/hopa sposobem M6 czyli teflon tasma i zobaczymy co to dalo.Jak dorwe chrono to sie dowiem.

 

EDIT: Literowka :P

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

tak sam się ździwiłem jak zobaczyłem wyniki,ale to wszystko zalezy od indywidualnych cech repliki.mam taki przypadek z G36k CA jest stokowa i strzela jak jej się chce ale zawsze ma wiekszy zasięg od inych stokowych gietek K o jakiś 3-4 metry.Moja opinia jest taka że wszystko zalęży od sposobu złożenia. Moja jest nowa i za mocno nie ostrzelana, z czasem jej osiagi spadną.Ravic ty i tak masz niezłe osiągi na tej 120 M.Ciekawe czy ta metoda M6, pomoże...?zastanawia mnie tylko po co wam repliki powyzej 400 fps.U nas na Pomorzu często repliki dochodzą do 380 fps i to styka.Np RBB obniżyła moc swoich L 85 replik Stara do 330-340 fps.Ale i tak czekam na wynik twego majsterkowania( może się skuszę ;-) )

 

pzdr Invi

Link to post
Share on other sites

Polaczenie lufy z hopem jest OK bo sprawdzalem .

Zapewne nieszczelnosc i mniejsze osiagi wynikaja z nieszczelnosci glowicy tłoka bo da sie zauwazyc podczas proby z dmuchaniem do dyszy, tlok sie uszczelnia ale i tak czesc powietrza przechodzi(wyraznie slychac).

Uszczelnialem juz GB v3 wiec wiem z czym to sie je :) .

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

Wiec narazie nie rozbieram repliki bo chce sobie zakupic wiecej bajerow i wtedy bedzie rozbebeszanie GB.

A co do tego co sledczy ravic wywachal to pasuja nastepujace rzeczy:

Wszystkie głowice tłoka (nie bore-up i nie ciche)

ps: używanie metalowej moze wiazac sie z uszkodzeniem głowicy cylindra!

Cylinder : http://asgshop.pl/produkt.php?id=1593

Tłoki: http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1955

http://www.specshop.pl/product_info.php?products_id=1975

Narazie tyle, ale troche juz tego jest :>

 

Śledztwo w toku ;)

Edited by ravic
Link to post
Share on other sites

Hop powinien byc suchy ale tez czysty ;) .

Poczyśc lufe(w srodku of kors :P ) ladnie szmatka bawełniana z olejem silikonowym, przetrzyj do sucha i przestrzelaj. Przyjrzyj sie gumce czy nie ma jakichs zadziorów, różnie moze byc.Ew wymiana napewno nie nastreczy ci problemów, tylko najpierw zapytaj sie czy mozesz zrobic to na własną ręke bez utraty gwarancji!

Link to post
Share on other sites

Dziś podczas czyszczenia L-ki a dokładniej lufy w niej zauwazylem ze w mosieznej lufie odkłada sie jakas sniedź( utlenia sie bydle)! By temu zaradzić załozyłem lufe o 1mm krótsza precyzyjna SRC (6.03mm/509mm) + gumke Guardera silikonową czarną.Na testy musicie chwile poczekać gdyż poki co nie mam kiedy na strzelanie sie wybrać.

Z dodatkowych rzeczy zauważonych to miejsce w plastikowej komorze hopa gdzie wciska sie pierścień ustalający sie mi wyrobiło, nie wplywa to na szczelność ale podczas czysczenia trzeba uważać by nie przekrecić lufy!

Link to post
Share on other sites

Ravic lufy miedziane tak mają,nawet jeżeli są pokryte powłoka tytanową on tuz się utlenia,chrom też.Przejżyj też wszystkie śruby mocujące,rdza się lubi osadzać,można zardzić pokryciem to mieszanką farbek humbrola w stosunku 1/1.Numery ich to 33matt oraz 21 gloss.Dodam że trzeba użyć farbek olejnych nie akryli.Nadają się też do zamalowania odprysków powłoki lakierniczej u elki.

Link to post
Share on other sites

@ Invictus

Akurat w kwesti farbek mam doswiadczenie bo mase modeli kiedys zrobilem :P.Do malowania modelarskimi to nie jestem przekonany bo sa bardzo wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne.

Co do utleniania to lufa jest z mosiadzu ( fakt ze to stop miedzi).Akurat ta ktora założyłem jest mosieżna ale pokryta powłoką chromu wiec utlenianiem to bym sie w tym momencie nie martwił ;) . Każdy metal sie utlenia, kwestia tylko w jakim stopniu :) .

Link to post
Share on other sites

z humbrolkami to niema strachu że odpadną,warunek to tzw humbrolki w puszeczkach olejne.Używam ich bo kryją metale,lubią znal z powodu jego krystalicznej struktury.Maluję nimi też modele armat wykonanych z metalu.Co do powłoki lakierniczej na naszym sprzecie jest ona dobra ale nie b.dobra.Uwazac wszyscy musimy na śruby bo one maja tendencję do podrdzewiania, szczególnie gdzie przechodzą przez znal.

Co do lufy to się nie wypowiadam bo jeszcze niemam takowej.

Czekam na twoje testy ravic.Co do problemu pierścienia mocującego który opisałeś zastowałem patent z gumą od rękawiczek medycznych.jej grubość pasuję do tej szczelinki.

 

Pozdrawiam ciebie i wszystkich naszych braci z elkami w dłoni :-P

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...