Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK Cymy strzela dwoma kulkami naraz.


Recommended Posts

Mam nadzieję że temat mieści się w pojęciu "Poważny problem techniczny" (to do Kozy) ;)

 

Jak niektórzy wiedzą, ostatnio wstawiłem do mojego AK preckę Systemy 6.04, metalową komorę HU i silikonową gumkę Guardera. Wsio było ok (znaczy karabin strzelał bardzo ładnie), ale w sobotę podczas strzelanki ni stąd ni zowąd zaczął strzelać dwoma kulkami naraz, na singlu jak i na auto. Wystrzeliłem sporo kulek i problem nieco zanikł, tzn. na singlu strzela dwoma raz na kilka strzałów. Na auto za to, bardzo rzadko, ale też się zdarza. Zapytałem się o to Olega_lutajeva co jest przyczyną i jak usunąć usterkę (on też miał ten problem). Oleg powiedział że to wina zbyt szerokiej silikonowej gumki i że trzeba albo wymienić gumkę na stockową, albo odpowiednio nawiercić komorę (co u niego zadziałało). Z pewnością nie chce wyrzucać gumki za którą zapłaciłem 30zł, a wiercenie uznaję za ostateczność.

A więc tu moje pytanie:

Czy ktoś zna rozwiązanie tego problemu? A w każdym razie mniej inwazyjną metodę naprawy?

Link to post
Share on other sites
okazalo sie ze nie zatrznasnąłem odpowiednio lufy tym pomarańczowym elementem od komory hop up src.

 

8O

 

A ja myślałem że ta część to jakaś osłonka którą się zdejmuje przy montażu i wywala do kosza 8O Dzięki Bogu że tego nie zrobiłem. Ok, założe ją i sprawdzę jak strzela.

Link to post
Share on other sites

Zasięg się bardzo nie polepszył, zmiana jest przedewszytkim w celności. Przedtem rozrzut był ogromny, w tej chwili powtarzalność strzału jest wspaniała :) Seria leci jednym ciągiem a nie jak chmura z rozpylacza gazu. HU mam ustawiony na minimalny, przedtem żeby uzyskać maksymalną skuteczność HU był ustawiony na 1/3, czyli widać o ile lepiej podkręca gumka silikonowa. Zastanawiam się czy nie zacząć używać kulek 0.25. Oczywiście to co mówię to jest truizm, ale skoro ludzie się pytają ;)

 

No a już jutro relacja z "wsadzania pomarańczowego elementu" ;)

 

edit

 

A i proszę narazie nie pisać nic ściśle nie związanego z problemem, dopóki nie napisze jak mi poszło z komorą HU. Nie chciałbym żeby moderator zamknął temat z powodu offu, gdyż sprawa jest dla mnie ważna. :roll:

Link to post
Share on other sites

Hej! Mam podobny problem z M16A2 z TM. Choć nie jestem pewien, czy to jeszcze TM. Wstawiłem 150%sprężynę, wzmocniony tłok, metalową głowicę, nowe łożyska, wzmocnioną obudowę gearboxu, lufę precyzyjną, baterię 3000, a ostatnio połamało mi się body, więc wymieniłem na metalowe z SRC razem z metalową komorą HU. (teraz do mojej Emki mówię: "Moja Droga!" :wink: ) A ta paskuda wypluwa dwie kulki na raz. W komplecie HU był taki metalowy pierścień mniej więcej średnicy lufy, nie wiedziałem po co to i nie montowałem. Czy ta część ma jakieś przeznaczenie? I drugie pytanie: jak "oswoić' replikę, żeby jedną kulką strzelała?

Link to post
Share on other sites

No więc rozmontowałem całą komorę HU, wyjąłem gumkę, włożyłem ponownie, poskładałem wszystko do kupy, założyłem pomarańczowy element. Jak narazie strzela normalnie, przestało pluć podwójnie. Mam nadzieję że tak już zostanie, bo ostatnio na początku też było dobrze i spieprzyło się po jakimś czasie.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Link to post
Share on other sites

A mogłbyś przed zadaniem pytania czytać posty ?

 

 

Zasięg się bardzo nie polepszył, zmiana jest przedewszytkim w celności. Przedtem rozrzut był ogromny, w tej chwili powtarzalność strzału jest wspaniała  Seria leci jednym ciągiem a nie jak chmura z rozpylacza gazu. HU mam ustawiony na minimalny, przedtem żeby uzyskać maksymalną skuteczność HU był ustawiony na 1/3, czyli widać o ile lepiej podkręca gumka silikonowa. Zastanawiam się czy nie zacząć używać kulek 0.25.
Link to post
Share on other sites

Ten pomarańczowy elemncik nie ma nic wspólnego z podkręcaniem kulek. Montuje się go na zewnątrz i ma za zadanie (tak mi się wydaje) mocniej trzymać lufę w komorze.

I tak jak mówię, nie widzę specjalnej zmiany w zasięgu, pozatym że kulka przestała skręcać w prawo (co jak wiem występuje w wielu AK Cm) i max. zasięg uzyskuje się przy minimalnym ustawieniu HU (przy większym kulki lecą za bardzo do góry).

Link to post
Share on other sites
Jednak ja korzystam tylko z opcji strzelania ciągłego, a tam problem podwójnych kulek raczej nie występuje.

 

Dokładnie. Panowie z AsgShopu poradzili mi żeby rozłożyć wszystko i skręcić do kupy jeszcze raz, bo gumka dopasowuje się dopiero po jakimś czasie. Możliwe że trzeba będzie to skręcać kilka razy, no a jeśli i to nie pomoże będę nawiercał komorę tak jak to radził Oleg. Narazie jest ok, oby się tylko nie spiepszyło po wystrzelaniu większej ilości kulek (tak jak to było ostatnio).

Link to post
Share on other sites

Nie wyciągałem gb ani nic . Wcześniej mi się kabel odlutował od silnika to go przylutowałem . I nie chodzi o ta śrubke bo to jest nawet jak chwyt jest w połowie na założony . :cry:

 

edit:

to jest tak jakby silnikowi brakowało powietrza xD wiem głupia teoria ale tak jest

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...