Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Nietypowy problem z elektryką AK-47 CYMA


Recommended Posts

Wszystko było dobrze, dopóki pewnego dnia broń nagle przestala reagować - gdy nacisnąłem spust nic się nie działo (żadnego dźwięku) a bateria narzewała się z przerazającą szybkością. Spróbowałem z inną baterią, sprawdziłem bezpiecznik i styki - to samo. Postanowiłem wysłać broń na gwarancję.

 

Po trzech tygodniach znalazłem czas na wysłanie paczki ale wcześniej postanowiłem sprawdzić aega jeszcze raz, o dziwo działa sprawnie.

 

Jedyne co zauważyłem to szybko nagrzewająca się bateria - nie wiem czy po wystrzeleniu 350 kulek jednym ciągiem to normalne?

 

Moje pomysły są takie:

1 albo aeg lekko zawilgł i doszło do zwarcia ale jak poleżał w pudełku to wysechł i działa - do następnego razu bo gdzieś coś jest nie tak.

2 Zwarcie dalej jest i przejawia się szybkim rozładowywaniem baterii (dlatego się nagrzewa)

 

Co Waszym zdaniem powinienem z tym zrobić, żeby w serwisie nie odesłali mi z powodu braku opisanej usterki ("przecież dziala")?

Z góry dzieki za pomoc.

Link to post
Share on other sites

Jerry87 - co oznacza jednym ciągiem? seria 350 kulek z przerwami na podkręcanie hi capa? O_o

 

nic dziwnego, że się grzeje. Jak na początku w czasie testow wystrzeliłem około 2-3 hi capy w ciagu godzinki to też silniczek był ciepły.. tak samo z baterią.

 

tu płyną prądy rzędu 10A a to sporo jest...

Link to post
Share on other sites

Faktycznie, nie chcę nic mówić.. ale 350 strzałów jest strasznie dużym obicążeniem jak na replikę. Co do awaryjności serwis miał rację.. "przecież działa". Opisz dokładnie problem. Ogólnie replikę AK4 (CYMA) można z powodzeniem wstawić pod wodę... zero awaryjności.

 

Jednak co do:

szybkim rozładowywaniem baterii (dlatego się nagrzewa)
, bateria nie ma nic wspólnego z szybkim nagrzewaniem się silnika. Jeżeli opisałeś, że działa bezproblemowo, to nie może być to.

 

Nie wiem jaką taktykę ogniową stosujesz (czyżby Twoja replika była karabinem wsparcia na kształtu M249, M60 lub RPK? ;) ) jednak staraj się strzelać pojedyńczo, wyceluj dokładnie i oddaj strzał... Nie biegaj na "commando" ;), wtedy nie będzie takich obciążeń..

 

Swoją drogą? Wiesz w jakim celu istnieje olej silikonowy? Co 400 - 500 strzałów nasmaruj replikę (głównie HU i elementy, które najbardziej narażone są na zniszczenia) w celu polepszenia jej żywotności...

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

a co ma olej silikonowy do grzejacej sie baterii? hm powiem tak... ja swojej emki urzywam prawie jak broni wsparcia. zdarza sie ze w ciagu kilkunastu minut wypruwam 700kulek bo tyle zazwyczaj przenosze w magach, ale nie zauwazam zeby bateria sie grzala. silnik owszem ale nieznacznie. kolejna sprawa silikon nic na 100% nie ma do tego ze replika nagle zaczela znowu strzelac.

 

mialem R6, ktoregos tam razu rozizolowaly mi sie kable podczas skladania body do kupy, kabelek z plusa dotykal obudowy GB. efekt byl taki - replika nie strzelala, bateria mocno sie grzala. po zaizolowaniu i zmianie bezpiecznika(ktory uratowal baterie przed zjaraniem) bron zaczela znowu strzelac. mozliwe ze po wlozeniu do pudelka kabelek pod wplywem grawitacji przestal sie stykac z GB i wszystko narazie jest ok. jak bym sprawdzil okablowanie. END.

Link to post
Share on other sites

przy czestym wyciąganiu GB grubsze kable(nie stockowe) wrzecierają sie szczególnie w tylnej czesci GB, tj. tam gdzie przestają iść wzdłuż GB i schodzą w stronę silnika. Kable ''stockowe'' są tak cienkie, że przy dłuższej serii robią sie dosłownie czerwone, pali sie bezpiecznik i topi body od wewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Witam. Można silikonowe w modelarskim za 10 zyla i można silikonowe (głośnikowe - samochodowe) w media - market za 3 zyla za metr (podwójne) :twisted: ja takowe posiadam od jakiś 3 miesięcy w swojej replice i wyjmując i wkładając baterię (przy okazji wyginając kable w rózne strony) co tydzień przed i po strzelance jeszcze nie mam żadnych pęknięć czy przetarć ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 years later...

Te głośnikowe chyba są z miedzi beztlenowej własnie . Na pewno za cena idzie jakość ale ja osobiście posiadałem i silikonowe i zwykle głośnikowe jedynie w kwesti przecierania widziałem plus w kablach silikonowych miały lepsza izolacje ale tak poza tym nie odczułem różnicy pomiędzy nimi za to w stosunku do stokowych kabli w obu przypadkach różnica była znacząca.

 

Fakt znakomicie odgrzałem kotleta :bialaflaga: tylko jak to zrobiłem przeglądając "ostatnio na forum" nie mam pojęcia :zastanawia: Sorry

Edited by Retiarius
Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...