Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

AK47s CYMY Problem ze skladana kolba


Recommended Posts

Witam wszystkich! Jestem tu nowy. Chce zakupic tak wychwalana przez wszystkich replike AK47s. Zalezy mi na tej wersji, poniewaz po zlozeniu kolby lepiej nadaje sie do walki w terenie zurbanizowanym :D

Slyszalem jednak ze ta kolba jest bardzo awaryjna - psuje sie. W zwiazku z tym mam pytanie:

Czy ktos sprawdzal czy kolba od prawdziwego AKMS pasuje do Repliki AK47s ? Czy jest mozliwe jej zamontowanie ?

Link to post
Share on other sites

Było już wałkowane, że w prawdziwym "Kałaszu" mocowanie kolby idzie w poprzek przez całe body, a w replice nie jest to możliwe ze względu na gearbox. Dlatego kolba sie łamie i nic na to nie poradzisz, nawet wsadzając kolbe od wersji real-steel.

Link to post
Share on other sites

Ja mam AKs, faktycznie jest problem z kolbą. Niedawno odebrałem go z serwisu, właśnie z powodu zerwanej blokady kolby :(. Gdybym jeszcze nią szarpał, to nie byłoby pretensji. Jednakże moja kolba ustąpiła w walce, po prostu samoistnie, w pewnym momencie puściła i koniec. Teraz jest zrobiona porządnie, mam nadzieje że to się nie powtórzy :? Pozwolę sobie zacytować Czopera na poligonie: "Blokada kolby w Cymie psuje się pod wpływem grawitacji" :lol: . Zabawne i smutne zarazem...

Link to post
Share on other sites

No wlasnie dlatego chce koniecznie na samym poczatku cos z tym zrobic.

Tak sie zlozylo ze mam kolbe do AKMS i szukam jakiegos pomyslu zeby ja zamontowac do repliki. nie chce dopuscic do tego zeby rozleciala sie na strzelance. Jezeli ktos ma jakis pomysl to prosze o podpowiedz :D.

Link to post
Share on other sites

Można też zamontować sobie kolbę składaną w bok jak w berylu. Kilka osób już takie coś wykonało z powodzeniem. W sumie wystarczy mieć taką kolbę (lub zrobić), nawiercić body, przykręcić zaczep i oto mamy AK ze składaną na bok kolbą. Coś takiego (z inną niż beryl kolbą) istniało gdzieś tam w świecie. Wiem, żę to może być uciążliwe, ale przeszukaj sobie temat o AK CYMY (tak, ten ~50. stronicowy) pod kątem zerwanych kolb, a znajdziesz te kilka postów.

Link to post
Share on other sites
nie chce dopuscic do tego zeby rozleciala sie na strzelance

 

Rozlecieć się nie rozleci, ale może puścić blokada, tak że kolba będzie "latała" jak huśtawka na wietrze. Stopka jest stalowa, a ramię kolby stop alu, mocowanie też jest porządne, problem tylko z tą blokadą... Z tego powodu nie widzę sensu w wymianie kolby. Problem tkwi w mechaniźmie wewnętrzym, a ten jest niewymianialny z kolbą od wersji palnej... :?

Link to post
Share on other sites

ja np wykonałem sobie zaczep na frezarce ze stopu aluminium tz.duralu i jest zdecydowanie mocniejsze od tego "szajsu" z czego był zrobiony zaczep orginalnie :) , nawet gdzieś miałem rysunek techniczny tego elementu , wiec jak znajde to podeśle :) .

 

pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

mi poszedł ten zatrzask i bylem lekko podlamany jednak da sie z tym zyc

 

sa 3 drogi

 

nie uzywac kolby (uciazliwe)

dac do frezera czesc (kosztowne)

i wyjscie tymczasowe przy rozkladaniu kolby przechylic replike na lewa strone tak aby peknieta czesc mogla wpasc wna swoje miejsce kolba bedzie sie trzymala jednak jesli lekko ja uniesiemy do gory i przechylimy karabin na prwa strone zaczep sie zwolni i kolba bedzie sie "chustac" najlepiej jest gdy na kolbe caly czas bedzie dzialala sile skierowana w dol ktora bedzie wywierac nacisk na blokade

 

z braku finansow strzelam tak od 4 misiecy i naprawde idzie sie przyzwyczaic

Link to post
Share on other sites

Wiem co zrobie. Zdejme ten zatrzask zeby miec na wzor.

W zw z tym ze mam dostep do frezarki i dobrego frezera to dorobie od razu kilka sztuk. Jak bedzie taka potrzeba to porozsylam po kosztach kolegom , ktorzy potrzebuja takiej czesci.

Jak cos to za jakis czas mozna do mnie pisac.

Link to post
Share on other sites

A może taką ?

 

akmp1.th.jpg

 

Gdzieś takie ostatnio widziałem, nie mogę sobie przypomnieć adresu - ta na obrazku jest akurat od galila, te, które widziałem to takie, jakie się montuje do M-ek - jak na zdjęciu poniżej :

 

GR300-1.jpg

 

Strona miała w nazwie spec - cośtam.

 

(Spec ops gear, specwar gear - jakoś tak, szukałem w googlach, są jakieś strony, ale to nie ta - ludzie w temacie raczej wiedzą o co chodzi)

 

Zamontowanie takiej kolby rozwiązałoby raczej problem skracania broni, tylko pytanie jak zamocować zatrzask, w S-ce nie ma takich wystających jebadełek, jakie ma zwykły AK - te do których się przykręca kolbę stałą (a i te raczej na nic by się nie zdały - chyba konieczna byłaby interwencja wiertarki)

 

Czy body z ABS-u wytrzymałoby taki zabieg ?

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...