Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

budowa sprężyny ala STEN


Recommended Posts

projektbq4.th.jpg

 

chodzi mi o komentarze do mechanizmu spustowego i sposobu umieszczenia tłoków. słowem: czy takie coś będzie działać?

 

zakładam że umieszczę tłok i cylinder bezpośrednio wewnątrz rury która za razem będzie stanowiła body. mechanizm spustowy będzie zamocowany na płytkach metalowych przyspawanych do rury. (tak jak w prawdziwym stenie) proporcje musiałem nieco zmodyfikować tak aby pasowały do wnętrza. magazynek będzie umieszczany z boku tak jak w oryginale. czerwone linie oznaczają otwory zrobione w rurze. póki co przewiduję 3

 

- jeden z boku na magazynek

 

- jeden z boku na (cholera) ten cyngiel za który się ciągnie żeby przeładować (będę wdzięczny za przypomnienie mi bardziej profesjonalnej nazwy) w każdym razie będzie to zamontowane bezpośrednio do przodu cylindra. (jak się przyjrzeć to mozna zobaczyć taki jakby mały "tapez")

 

- jeden na dole rury na (cholera) ten wystający element tłoka który się zaczepia o mechanizm spustowy (j.w.)

elementy tłoka i cylindra "wystające na zewnątrz" zapobiegałyby jednoczesnie obracaniu się ich dookoła własnej osi wewnątrz rury.

 

białe kółka w mechanizmie spustowym oznaczają osie po których elementy będą się poruszały, czarne - ograniczniki.

żółty element to o-ring - byłbym wdzięczny gdyby ktoś powiedział mi z czego to się robi (generalnie coś więcej o tym elemencie). elementy mechanizmu stalowe. pomysł na mechanizm zaczerpnięty od Dolasa.

 

cylinder będzie zbudowany ze stalowej rurki o średnicy zewnętrznej 34mm i wewnętrzej 26mm. z zaślepką do której przyspawana będzie nawiercona śrubka 6mm.

 

tłok bedzie aluminiowy z zamontowanym stalowym pierścieniem (czy ktoś mógłby mi poradzić jak wykonać takie połączenie ponieważ zdaję sobię sprawę że na idą na nie duże obciążenia) dopasowany do średnicy wewnętrznej cylindra. "pracowałby" w nim na długości 7cm. daje to objętosc około 37cm szesciennych

 

co do elementu niebieskiego to nie mam pojęcia co tam ma się znajdować i jak to ma wyglądać (chodzi mi o komorę w której znajduje sie kulka po przeladowaniu. tam zdaje się powinno się zrobić hop up.) będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

 

tym samym proszę o wyrozumiałość bo projekt ten robię "w ciemno" i nie mam o tym pojęcia ale bardzo chciałbym coś spróbować zrobić samemu (a w zasadzie z kumplem :) [tutaj pozdrowienia dla Radosnego]) nie chciałbym żeby pojawiały się tu komentarze z cyklu "weź się schowaj" tylko opinie i uwagi do tego "projektu"

 

oczywiście wszystkie podane wymiary są bardzo przybliżone i podane "z głowy" dlatego mogą być niedorzeczne :P

Link to post
Share on other sites

dzięki. myślałem właśnie o tym rozwiązaniu tyle że mam wątpliwości co do tego czy tłok będzie płynnie chodził wewnątrz tej rury, bo moga byc np. jakieś nierówności? tą "wypustkę" który wypycha kulki z magazynka faktycznie można zrobić dłuższą i umieścić cały cylinder w zaślepionej rurce a ta wypustka wystawała by przez nawiert w zaślepce. to by załatwiło problem z dziwnym ksztłtem magazynka. co do tego forum to zaglądałem, ale nigdzie nie mogę znaleźć tych planów stena (wymiarów itd) i z tego co widzę to tam ktoś starał się robić eletryka a mój ma być spężynowy :P

 

i cały czas zastanawiam się jak wykonać tłok. myślałem o aluminiowej zaślepionej rurce z nałożonym na jeden koniec stalowym pierścieniem o tej samej średnicy co cylinder. tylko że nie wiem jak można zrobić takie połączenie aluminium-stal żeby było wytrzymałe, bo poxipol raczej odpada ;)

Link to post
Share on other sites

tylko trzeba mieć odpowiednie narzędzia

pamiętaj że jeden gwint musisz zrobić wewnątrz a drogi na zewnątrz ale w sumie rozwiązanie proste i moze obeszloby się bez kleju jakby to dobrze zrobić. swoją drogą jakby mieć możliwosc obrobienia takiego tłoka ze stali też by było OK. Radosny uruchom kontakty!!! ponoć miałes jakiegoś kumpla. pozatym trzeba się ustawić na ponowne przedyskutowanie tematu. Dolas, masz może jakiś pomysł na zrobienie komory w której lezy kulka po załadowaniu? (niekoniecznie z hop upem)

Link to post
Share on other sites

możecie mi powiedzieć skąd wziąść te uszczelki8 na tłok (o-ringi) one zdaje się są samouszelniające, znaczy się że pod wpływem ciśnienia ona się roszerza i sama uszczelnia (dociska do ścianek cylindra jeżeli wiecie o co mi chodzi) gdzie sie takie coś kupuje ? co do tej komory na kulki to przed wejściem do lufy musi byc jakaś blokada np. gumka taka okragła żeby kulka nie wypadała przez lufę?

Link to post
Share on other sites

siemka ,. chciałbym zrobic jakis Karabin sprezynowy napodstawie pomysłu cioola ( czy dobrze napisałem ? ) wszystko ładnie pieknie tylkoo martwi mnie jedna rzecz , jak to zapakowac w jedna rurke (bebechy) na moje to trzebaby spawac juz od srodka tzn. włozyc cylinder od jednej strony przyłozyc sówadło i spawac. wiec to jest troche trudny pomysł , czy macie pomysły na jakies body proste w wykonaniu ?? z góry dzięki

Link to post
Share on other sites

Dolas wysłałem Ci wiad. powitalna ;) , (mały OT, sorka) dzis zrobiłem body z rurki PCV takie jak Ciool ma w projekcie dzis jeszcze pokombinuje czy mozna to zrobic jakos inaczej np, wycinając nie tylko prostokadną "dziure" tylko to konca no by tak wyglądało : http://img443.imageshack.us/my.php?image=projekthd7.jpg tak mozna zrobic takze z tłokiem , a prowadnice spr. planuje zrobic z duzej śruby ;d

Link to post
Share on other sites

Skype ppprzybylski.

Mozna z rury aluminiowej ale musi dyc polerowana lepiej podpasowac rurę stalową z anortyzatora (złom) jest polerowana.

Cylinder jw .

Tłok aluminium z zatoczonym miejscem na oring i gwintem do przymocowania go do tłoczyska.

Tłocztsko cienkościenna rura stalowa powiercona lub jak na rysunku wycięte podłużne otwory celem uzyskania minimalnej wagi podzespołu +Przyspawany język spustowy

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...