Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Pas do M4 - mocowanie od strony kolby


Recommended Posts

Nawet w Realu każdy sobie taki pas montuje jak mu wygodnie. Obejrzałem sporo zdjęć z pewnego hiszpańskiego czasopisma o broni (dzięki Pik!) i tam wyraźnie było zaznaczone, że każdy robi tak, by mu pasowało. Jednak najczęściej, najpierw mocujesz pas przy lufie, potem przekładasz przez górne oczko w kolbie "obejmujesz rurę kolby" i przekładasz dołem. Końcówkę łączysz z tą częścią pasa, która idzie od lufy tak, żeby było Ci jak najwygodniej operować repliką.

 

Były gdzieś na forum linki do "zalecanych" mocowań trzypunktowych - sam według nich ustawiałem w swoim M4 "pod siebie". Był też artykuł o tym jak zrobić i założyć pas na szczecińskiej stronie, ale nie link do niej już nie działa.

 

Pozdrawiam

 

Medium

Link to post
Share on other sites

Nie mocujesz nic na karabińczyki, ani kółeczka, czy też inne wynalazki.

Bierzesz po prostu pas nośny o szerokości 30 mm i przekładasz sam pas przez "szczeliny - oczka" w kolbie (przedni uchwyt ma taką samą szerokość i najlepiej też po prosu przełożyć pas przez szczelinę). Następnie końcówkę pasa montujesz do samego pasa za pomocą takich standardowych (najlepiej dobranych do szerokości pasa) klamerek - trochę ta klamerka jest podobna do tego czym reguluje się długość paska w najróżniejszych zastosowaniach: torebkach damskich, pasów nośnych plecaków, toreb na maski p.gaz i innych.

Jeszcze jedna rada - taka klamerka przyda się też po objęciu pasa przez kolbę - przed włożeniem w pierwszą szczelinę przekładasz pas przez jedno oczko klamerki, po przełożeniu przez obie przez drugą. Wtedy pas Ci się nie podwija i lekko przesuwa, ponieważ jest ukierunkowywany przez klamerkę, musi mieć tylko trochę luzu w klamerce, tzn. szczelina w klamerce musi być szersza niż grubość pasa.

 

Trochę zawile wyszło, bo chciałem wyraźnie opisać.

 

Mam nadzieję, że zrozumiesz.

 

Pozdrawiam.

 

Medium

Link to post
Share on other sites
  • 4 weeks later...

heh... ile razy juz to widzialem...

 

najpierw kombinowanie na wlasna reke, testy, proboy... a pozniej i tak sie okazuje ze najlepiej kupic i miec lepsze a nie raz i tansze :D

 

polecam to rowniez do przemyslenia tym ktorzy kombinuja jak szyc kamizelki, ladowac gaziaki z 10l butli i robic szybki do gogli z plexi :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...