Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

Recommended Posts

Witam.

Mam pytanie czy ktoś z was posiada dokładnie ten http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...products_id=901 model socoma?

Jeżeli tak to jak się sprawuje, czy są z nim jakieś wieksze problemy, zalezy mi na rzetelnej opini a nie domysłach czy przypuszczeniach gdyż nie jest to gaziak za 250-300zł tylko za prawie 700zł.

Czy jest to replika warta tej kwoty czy może lepiej kupić coć innego np http://www.machinegun.pl/sklep/product_inf...roducts_id=1539.

Na forum znalazłem stary temat o socomie ksc ale to był opis starszej wersji.

Czekam na opinie.

Link to post
Share on other sites

ja posiadam tytulowy model socoma. powiem tak jest to bardzo dobry gaziak firmy KSC. zasieg ma taki sam jak kazdyt gaziak z bb. dodatkowo ma mocniejszego kopa przynajmniej od beretki TM bo tez taka posiadam. u mnie jedynym mankamentem w tym socomie bylo pekanie zamka(nie wiem czy to wada fabryczna czy uzywanie mocnego gazu faktem bylo tez to ze panowie z mg nie chcieli mi przyjac reklamacjo mimo to ze mialem tego socoma jeszcze na gwarancj) i musialem wybulic kase na metalowy zamek. generalnie dorabiam m.in. do socoma czesci. tutaj masz fotki mojego socoma z roznych okresow :)

socom1gi6.th.jpgsocom3vg7.th.jpg

obraz017az4.th.jpgobraz008br4.th.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Mam małe pytanko Anioł. Wyczytałem w internecie, że Socom KSC ma ABSową lufę zewnętrzną i trzeba uważać przy zakładaniu metalowego tłumika. Czy dotyczy to MK23 w wersji z 2005 r.

 

PS. Do wszystkich czekających na więcej opisów SOCOMa KSC. za jakieś 2 tygodnie powinna dotrzeć do mnie wersja Heavy Weight z WGC, więc postaram się coś wyklepać.

Link to post
Share on other sites

Mam małe pytanko Anioł. Wyczytałem w internecie, że Socom KSC ma ABSową lufę zewnętrzną i trzeba uważać przy zakładaniu metalowego tłumika. Czy dotyczy to MK23 w wersji z 2005 r.

Tak model 2005 tez ma absowa lufe zew. Co prawda nie wiem jak to jest z tym metalowym tlumikiem dzwieku bo nie zakladalem wtedy na ta lufe takowego :)

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedź, ale mam jeszcze jedno małe pytanko. Jako, że Socom to bedzie mój pierwszy gaziak i z takowymi nie jestem obyty, to chciałbym wiedzieć czy magi mam trzymać z odrobiną gazu w środku, czy może mam wystrzelać cały gaz z maga i zostawić pusty. Nie bardzo chce, żeby mi się coś z wcale nie tanimi magazynkami stało, dlatego pytam. Byłbym wielce wdzięczny za odpowiedź ;-)

Edited by mike2156
Link to post
Share on other sites
  • 2 months later...

Pisze już, pisze :-P Musiałem trochę z gnata postrzelać, żeby móc coś napisać.

 

Zacznijmy od tego, że to moja pierwsza recenzja w życiu, więc pewnie nie będzie jakoś rozbudowana. No ale do rzeczy...

 

Wersja, której jestem posiadaczem to wersja Heavy Weight, czyli ta za 915zł na machinegunie, ale nie kupowałem w Polsce tylko sprowadzałem, więc wyszło 580zł :mrgreen:

 

Pudełko - proste, zielone, z napisem "Mk 23 SOCOM PISTOL", a niżej " Military Offensive Handgun". Z boku pudełka napis "HW Model" informujący że to ten cięższy model. Dobra koniec o pudełku, jest raczej mało ważne. Teraz zawartość. Wiec tak:

-SOCOM

-Instrukcja, katalog KSC i inne zakrzaczone papiery, z których ani słowa nie rozumiem

-Drążek do ładowania magazynka

-Dźwigienka do regulowania hopsiupa

-Trochę kulek

-Dwa imbusy

 

A teraz to co nas interesuje najbardziej, czyli gnat.

 

Wygląd Zewnętrzny

 

Moja pierwsza reakcja po wyciągnięciu gnata z pudełka:

"Łojezu! Jakie to ciężkie, jakie to wielkie, a jakie ładne 8) "

Gnat jest piekielnie ciężki, jak się go bierze do rąk po raz pierwszy, ale można się do jego wagi przyzwyczaić. Na temat rozmiarów nie będę się wypowiadał, bo każdy zainteresowany SOCOMem wie jaki on duży. Pewnie gdybym miał mniejsze łapy to nie mógłbym zwalniać magazynka kciukiem. W każdym bądź razie chwyt jest wygodny(przynajmniej dla mnie) i pistolet nie ślizga się w rękach.

Teraz oznaczenia. Wszystko jak w oryginale za wyjątkiem dwóch rzeczy. Pierwsza to logo KSC widoczne po ściągnięciu w dół dźwigni zwalniacza napiętego kurka, czy jak to tam się nazywa, a druga to napis "JASG" koło takiej srebrnej płytki pod lufą.

Co sprawia, że replika MK23 jest taka ciężka? Plastik HW. Wykonany z niego jest zamek. Po moich wnikliwych obserwacjach śmiem twierdzić iż jest to plastik zmieszany z metalem, albo nim pokryty. Jak zostawimy pistolet w stosunkowo niskiej temperaturze, zamek będzie zimny, w dotyku podobny do metalu.

Lufa zewnętrzna niestety wykonana jest ze zwykłego plastiku ABS i podobno przy nakręcania metalowego tłumika trzeba uważać by nie zerwać gwintu. Ja tłumika jeszcze nie mam także nie mam się o co martwić.

Mała ciekawostka - zamek wersji HW jest podobno cięższy od aluminiowych zamków dostępnych na rynku :-F

 

Użytkowanie

 

Jak on strzela? Ano bardzo, ale to bardzo dobrze. Po wyregulowaniu HOP'a na kulki 0,25g i wystrzelaniu ponad 1k sztuk owej amunicji mogę śmiało stwierdzić, że pistolet jest bardzo celny i daleko niesie kulki. Zasięg skuteczny to ponad 35 metrów , to znaczy, na taki dystans kulka leci jeszcze prosto, dalej zaczyna opadać, ale wolno. Natomiast na dystansie około 15m na 10 strzałów wszystkie mogę spokojnie umieścić w okręgu o średnicy 5cm. Według mnie to bardzo dobrze, ale znajdą się lepsi strzelcy :)

Zwalniacz magazynka jest taki sam jak w USP, dla lewo i praworęcznych. Sam magazynek jest tak ciężki, że nawet jak trzymam pistolet lufą pionowo do góry, to on i tak wypadnie. Po jego zwolnieniu oczywiście :D Magazynek muszę powiedzieć jest niesamowicie wytrzymały, upadł mi już ze 3 razy na beton z wysokości około metra i gazu dalej nie popuszcza. Mieści po 28 kulek i duuużo gazu, ale to mój pierwszy gaziak, także jeszcze nie mam wprawy w ładowaniu.

A prawie bym zapomniał. O wszystkich wadach(znam tylko jedną: WAGA) MK23 zapomina się podczas strzelania, które daje niesamowitą frajdę, miedzy innymi dzięki BlowBackowi, który to bardzo ładnie kopie :D

 

Mam nadzieję, że w tej amatorskiej recenzji zachęciłem wszystkich zainteresowanych SOCOMem KSC przynajmniej do obadania tej repliki :mrgreen:

 

PS. Anioł, jeszcze nie zaobserwowałem syndromu pękającego zamka. Ba, mój sprawia wrażenie naprawdę solidnego :D

 

PS2. Jak będę miał czas(najbliższe dni) to zrobię i wrzucę zdjęcia.

Edited by mike2156
Link to post
Share on other sites

Sprawdz dobrze czy nie miesci Ci sie 30kulek w magu bo u mnie sie tyle miesci tylko zeby zaladowac maga do mk23 musze odciagnac zamek wiec to wychodzi mniej wiecje 29 w magu + 1 w komorze. Aha i jeszcze jedno magazynki ksc sa bardzo dobre i nie spotkalem sie jeszcze z opinia ze przepuszczaja gaz :) Generalnie jesli planujesz kupic tlumik do socoma to odradzam. Bedzie to kosztowny zbedny dodatek. Lepiej skoluj sobie ten od socoma stti wyjmij z niego lufe i wsadz tam gabke bedziesz mial ten sam efekt. To tyle :) Jak cos sobie przypomne to dam znac :) Ja sie pochwale nowym wcieleniem mojego mk23 :) 1005709aw4.th.jpg

Edited by upadlyaniol2
Link to post
Share on other sites

Co do pojemności maga, to chyba masz rację. Kiedyś zdarzyło mi się naładować tyle kulek, że magazynek nie chciał zaskoczyć. Dopiero jak wypchnąłem na siłę jedną kulę, to wszedł. Więc tak ze 29 to można w sumie naładować, masz rację. Informację o lufie podałem dla zainteresowanych :D W sumie jedyne co bym swojemu SOCOMowi dodał to LAM TMa przerobiony na w 100% działający bo podoba mi się z nim MK23 niesamowicie :D

 

No, no, montaż wyszedł ci bardzo dobrze :) Ale jakoś tak dziwnie to trochę wygląda. :D No ale ma być funkcjonalne, a nie ładnie :mrgreen: Chociaż ja wole jak jest i ładne i funkcjonalne ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 1 month later...

Ogladajac filmik mam wrazenie ze zamek w Twoim mk23 dziala troche powolnie i ze przydaloby sie zamontowac nieco mocniejsza sprezyne. Nie wiem moze to tylko takie moje zludzenie. A odnosnie tego montazu i tego lamu to troche jednak na to wybulisz :) nie wolalbys czegos takiego?

 

http://coenmilitaria.com/images/montaz5.JPG

http://coenmilitaria.com/images/montaz4.jpg

 

lub

 

1005808vp8.th.jpg1005809ng6.th.jpg1005810nw8.th.jpg1005811wz4.th.jpg

Edited by upadlyaniol2
Link to post
Share on other sites

No w sumie masz rację, niepotrzebny wydatek ponad 320 zeta :-F Jak dozbieram trochę kasy i kupię laser to po montaż się zgłoszę do Ciebie ;-)

 

Co do sprężyny powrotnej- wiem :D tylko że w polskich sklepach jej brak i pewnie bede musiał sprowadzać. No chyba, że jest jakaś alternatywa.

Link to post
Share on other sites

Ten pod sam laser, więcej mi do szczęścia nie potrzeba :) Tylko muszę znaleźć jakiś laser krótki dosyć, bo nie chcę żeby za bardzo wystawał pod lufą.

Szczerze to bardziej bym radzil zamontowac latarke do mk23. Jest przydatniejsza od celownika laserowego :) szczegolnie na nocnych strzelankach albo w ciemnych pomieszczeniach

Link to post
Share on other sites

Tyle że tam gdzie będę chodził na strzelanki to zbyt dużo budynków nie ma :) A na nocne strzelanki na razie nie mam zamiaru uczęszczać. Potrzebne mi tylko wspomaganie celowania, czyli laser. Poza tym na noc można go zawsze zmienić, na latarkę :D

Link to post
Share on other sites

Tyle że tam gdzie będę chodził na strzelanki to zbyt dużo budynków nie ma :) A na nocne strzelanki na razie nie mam zamiaru uczęszczać. Potrzebne mi tylko wspomaganie celowania, czyli laser. Poza tym na noc można go zawsze zmienić, na latarkę :D

Nie no spoko :) moze niedlugo bede mial na sprzedaz takie celowniki laserowe z czerwonym podswietleniem pasujace do tego montazu. :)

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...