Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...

M100 Huricane w TM-ie O_o?


Recommended Posts

Witam.

 

Wsadziłem ostatnio przy pomocy znajomego Spr. M100 Huricane + Głowicę CA do Mp5K TM.(GB ver.3) [Lufa prec 6,03 + dysza uszczelniona + HU sylikon + 2x 9,6V-600mAh]

Wcześniej już strzelał głośno bez tłumika .. teraz to już napier*** a nie strzela ;-)

 

W sumie jakies tam info posiadam.. ale niezaszkodzi zapytać większej ilości osób.

Czy ktoś robił już podobny Upgrade przy TMie?

Co wedłóg Was najbardziej w tym momencie narażone jest na posypanie się? :poddanie:

 

Wedłóg moich spostrzeżeń tuning dał:

1.Większą szybkość kulki (mniej matrixów)

2.Większy zasięg maxymalny

 

Z minusów:

1.Dużo głośniejsza praca

2.Prądożerność :-/

3.Większy rozrzut na full Auto.(albo mi się wydaje)

 

Zastanawiam się nad roztuningowaniem, tzn. nad zmianą springa na minimalnie mocniejszy niż stokowy czyli m90 G&G. Lub zakupieniu batki intelekta 9,6V 1400mAh.

 

 

Mam mały dylemat... z tąd też zakłądam ten temat. Czy ktoś miał już podobny tuning w TMie bez zmiany niczego innego? Czy łożyska (z tworzywa) są jedną z najbardziej narazonych rzeczy? Wiadomo że później cała reszta :] Ewentualny zakup łozysk to nie majątek .. ale zębatki.. tłok itp. to już tragedia.

 

Jak narazie strzela bez zastrzeżeń... żadnych dziwnych dzwięków nie wydaje... ale czy to jest musowo do czasu ?O_o Czy coś musi się posypać?

 

Wolałbym się o tym na włąsnej skórze nie przekonywać... i za wczasu zamienić Spr. na ten słabszy. Pewnie sporo osób robiło podobne lub nawet identyczne tuningi.. zdam się na Wasze doświadczenie w tej sprawie.

 

Wspomórzcie radą biednego Noobka w dziedzinie tuningu^_^ :-F

 

Pozdrawiam

BaUEr :wink:

 

P.S. Dodam jeszcze że na bateriach 9,6V przez Mp5K własnoręcznie przepóściłem ok ... hmm z 50 000 kulek ;-) i Kurz wymagał jedynie co parę miesięcy wyczyszczenia styków selektora oraz dbania o czystość lufy, magazynków.

Link to post
Share on other sites

Prawdę mówiąc miałem podobny dylemat. Tunning niemal identyczny M100 Hurricane, prec lufa, doszczelnione części. Z tym, że ja od razu wymieniłem niemal wszystko. Łożyska stalowe, zębatki stalowe, wzmocniony tłok, łożyskowana prowadnica i głowica tłoka itp. Chodzi jak ta lala.

 

To o co mógłbym się obawiać to szkielet Gearboxa(Ve. 2), ale wytzrymał już ponad dwa lata na stoku i 8 miesięcy na M100. Ogólnie wymiana wszystkich bebechów nie wychodzi aż tak drogo, bo zawsze znadzie się jakiś właściciel Wella, JG, BE itp który będzie chciał mieć TMowskie części w swojej broni. Nawet plastikowe łożyska udało się sprzedać:). Także tragedii nie ma a i dzięki wzmocnionym i szczelniejszym częściom wzrasta i zasięg i niezawodność.

Link to post
Share on other sites

W przypadku MP5K warto zadać pytanie, czy opłaca się podnosić FPSy kosztem szybkostrzelnośći? Wg. mnie lepiej mieć wysoki ROF i niższą prędkość kulki - dzięki temu zwiększa się skuteczność na dystansie 20-30 metrów, a i nie uszkodzimy trafionych kolegów.

Hurricane M100 daje mniej więcej tyle fpsów co Guarder Sp110. W AUGu z zestawem Hurricane M100 chronometr pokazał 385fps przy kulce 0.2g (dzięki stockowej dyszy TM, dysza Hurricane dawała 15 fps mniej). Jeżeli miałbym zgadywać, to w MP5K na takiej samej spręzynie, z powodu krótkiej lufy nie będzie więcej niż 330 fps. Widziałem jak wolno strzela MP5k na sprężynie Systema M100 i batce 9.6V600 Sanyo - na M100 Hurricane jest zapewne jeszcze wolniej. Intellect 9.6V1400 to podobno najwydajniejsza bateria do Kurza dostępna od ręki w Polsce. W USA dostępne są ogniwa Elite 1500 o jeszcze lepszych parametrach. Ambitni mogą pokusić się o umieszczenie dodatkowych ogniw w kolbie od PDW (wymaga wybebeszenia), albo zamontować zestaw szyn ris i dodać puszkę na baterię (ohyda!). Najbardziej opłaca się kupić intelekta. Druga metoda na podniesienie szybkostrzelności to silnik Systema Magnum ;-)

Na miejcu BaUEra wymieniłbym spreżynę na Guarder SP100. Jeżeli używasz żółtej głowicy CA, to wymień ją na Prometheus albo Deep Fire, ew. Systema - byleby była z tworzywa. Jeszcz lepiej wycisza dźwięk uderzenia tłoka zestaw bore up, ale to najdroższa opcja.

Wymiana łożysk to jedna z najtrudniejszych rzeczy do zrobienia w AEGu. Po pierwsze mogą być problemy z ich zamontowaniem w gearboxie (np. łożyska Hurricane które trzeba do TM wbijać młotkiem). Po drugie po wymianie łożysk należy dobrać na nowo podkładki pod zębatki. Jeżeli zrobi się to niechlujnie, karabin będzie głośniejszy, będzie miał mniejszą szybkostrzelność i bateria będzie się szybciej zużywać. Mało kto potrafi zrobić tak dobry shimming jak fabryczny w tokio marui. Skoro wystrzeliłeś 50 tys kulek, to sprawdź czy ośki zębatek nie mają luzów w stockowych łożyskach. Jeżeli nie, to nie ma potrzeby wymieniać. Zębatki TM są bardzo precyzyjnie wykonane i przy lekkich upgrejdach uszkodzić się mogą raczej tylko podczas zacięcia kulki w lufie - jeśli dbasz o giwerę i używasz dobrych kulek, to nie masz się czym przejmować. Po miesciącu użytkowania pękł mi czerwony tłok systemy - na jego miejsce wstawiłem stockowy tłok Marui i działa bez zarzutu 5 miesięcy. Psipadek? ;-)

Link to post
Share on other sites
  • 2 weeks later...

Hmmm o do szybkoszczelności :

Po zmianie springa na M100 Huricane, oraz lepszym spodkładkowaniu zębatek (stokowo jakby zębatki ciężej chodziły popychając je palcem przez otwór w GB) o dziwo na świerzo naładowanej do pełna (ładowarka Microproc) bateri Sanyo 9,6V 600mAh szybkoszczelność wydawała się prawie identyczna jak na stokowej sprężynie co zadziwiło pare osób z którymi bawiliśmy się w serwis naszych zabawek. :roll: dziwne ale prawdziwe. 8-)

Niestety na tej baterji.. szybkoszczelność taka była na ok jedną rundke :poddanie: heh ... a później Rof spadał poniżej jakiegokolwiek poziomu.. aż strach było strzelać aby się coś nie blokło. Aby temu zaradzić zakupiłem baterię na ogniwach Intelekta 9,6V 1400mAh.

Na nowej baterji sądze, że na oko ROF jest spokojnie na poziomie 1100-1200 i tak przez około pierwsze 2-3h zabawy(raz po tuningu miałem pod Mp5K podłączoną batke 10,8 V Sanyo ROF był większy może o 20%).

Później jest na bardzo zadowalającym poziomie ok 950 i już nie spada. (prawdopodobnie pod koniec batki spadnie, bo to normalne ale jeszcze nie udało mi się jej rozładować do końca.. ponieważ mam ją zaledwie tydzień czyli 2 strzelanki ;-) )

 

Niestety nie jest tak kolorowo jeżeli chodzi o 9,6V Intelekta. W sklepach piszą że wchodzi do Mp5K, PDW, AKS po modyfikacjach. Co do Mp5K mogę śmiało powiedzieć że chyba nikt tego nie sprawdzał. Baterie na ogniwach Intelekta są minimalnie o ok 3mm dłóższe :???: .. mimo iż miałem modyfikacje do batek 9,6 batka niewchodzi. Uciełem bardziej tą rączke przeładowania (mod) niestety problem tkwi w tym że body ma ogranicznik na około... i aby upchnąć intelekta czeka mnie jeden z dwóch zabiegów. Albo przyszlifuję miejsce umiejcowienia Pina z tyłu pistoletu ... albo wyjmnę GB.. lufę... i podejmę się mozolnej pracy wycięcia na około body tego ograniczenia na dłógości ok 2mm... co z uwagi na dupny dostęp do tego miejsca zajmnie mi sporo cierpliwości... nerwów... i obym tylko nie oszpecił guna. Prawdopodobnie wybiorę opcje nr. 2. :wink: :twisted: ponieważ chciałbym śmiało urzywać zawieszenia taktycznego (paska) bez strachu że mi Mp5K odpadnie i się roz...czaśnie\zgubi ;-)

 

Co do FPSów:

Jak narazie czekam na zakóp teamowego Chrono ale porównywałem Mp5K z AK G&G z precką i uszczelnieniem ok 370fps które strzelało na 0,25.

Predkość wylotowa kulki w moim Mp5K strzelającym na 0,20 była bardzo podobna. Nie wiem ile to mniej więcej fps ale na oko pewnie z 320 może wiecej. Jak tylko zaopatrzymy się w chrono napiszę dokładnie.

 

Co do wytrzymałości:

Mam nadzieje Kmieciu4eveR że masz rację co do zebatek ;-) swoją drogą mój znajomy który mi wymieniał springa dziwi się że Mp5K mi nadal strzela;-) więc coś w tym mam nadzieje jest (oby jak najdłóżej). Co do kuleczek urzywam tylko prec Blasterów 0,20, ewentualnie prec Goldów 0,20 (białych) chociaż podobno to prawie to samo. Nigdy jeszcze mi się kulka nie zacieła, mimo precki 6,03.

 

Co do zadowolenia z tuningu:

Wcześniej pisałem coś o większym rozrzucie... wyjołem ponownie HU... starannie założyłem gumke.. jest już jak było wcześniej. Celnośc bardzo duża.

Wcześniej mając 250-260 fps moim utrapieniem były ciągłe matrixy... obecnie problem ten zmalał.. kuleczka bardzo szybko szybuje do celu... oraz jest mniej poddatna na działanie wiatru. Zasieg celny wzrósł może minimalnie.. ale za to maxymalny sporawo. Ostatnio udało mi się zfragować 2 kumpli dwoma pojedyńczymi strzałami z odległości na którą wcześniej niemiałbym sensu nawet strzelać.(nieruszali się jakby co ;-) )

Poza matrixami drugim utrapieniem Mp5k było to że mało kto czuł że był przezemnie trafiony.. szczególnie na zasięgu maxymalnym. Obecnie sprawa ma się podobnie jak w większośći AEGów z 300fpsami. (czyt. lepiej)

 

BaUEr.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
×
×
  • Create New...