Jump to content
Search In
 • More options...
Find results that contain...
Find results in...

thor_

Weteran
 • Content Count

  4073
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by thor_

 1. Thewojtz... Właśnie - poruszyłeś bardzo konkretną kwestię - Producenci produkują repliki pod jakieś techniczne wytyczne, standardy i dedykowane wg nich gazy i kulki. A jak ktoś nie potrafi zgodnie z wytycznymi stosować odpowiedniego gazu, kulek to potem mu się repliki sypią, rozszczelniają, słabo strzelają. Dziwne, że 90% replik gazowych które "same się psują" najczęściej jest używana z gazami których producent nie podaje w specyfikacji produktu... Przecież w Polsce można "mocniej" to dajemy czadu... A potem biadolenie, że replika jest szajs bo się zepsuła... Może warto się zastanowić jak się jej używało? Dziwne, że praktycznie 100% replik tak gazowych jak i np. AEGow które mam, które mają znajomi a w których nikt nigdy nie grzebał - bez względu na to czy to TM, HFC, WE, KJW - po średnio 10 latach nadal działają bez problemów... Tyle, że są używane z głową, i na "materiałach" dla nich dedykowanych. Może wskaż mi najsłabszą technicznie replikę z powyżej podanych kupię ją i co roku będę Ci zdawał relację z tego jak się zachowuje? Przyjmiemy jakiś sensowny jak na boczną klamkę przemiał kulek na miesiąc i tyle będę wystrzeliwał dokumentując to filmami. Tylko teraz zanim ją kupię napisz po jakim czasie wg Ciebie się rozleci.
 2. Dokładnie jak piszesz.... Ersoftowi komandosi potrafią strzelać lepiej, celniej i dalej ze swoich zabawek niż ludzie strzelający z ostrej broni. Przez ostatnie 10 lat resortowe repliki zastąpiły ostrą broń a mnie to ominęło - tak jestem nic nie wiedzącym głupolem. Przy okazji zakrzywiły się prawa fizyki...
 3. thor_

  AA/Srg 12 Tm

  Wybacz ale nie rozumiem? Pytasz o wynalazek który jest raczej propozycją dla kolekcjonerów niż dla aktywnie chcących go używać. Piszesz, że dwa Cymogloki dają więcej. Hmm zależy co kto lubi. CQB... W tego typu zabawie najlepiej sprawdzają się krótkie i szybkostrzelne repliki. Ale co kto lubi. Kupowanie strzelby po to, żeby z niej zrobić karabin... Co kto lubi...
 4. W kwestii lufy - jeśli rezygnujesz z jakości to nie skracaj długości. Bierz dłuższą, to jakaś namiastka -rekompensata jakości.
 5. Możliwość regulacji HU w replikach Beretty za 400 PLNow... Może jestem głupi, ale ŻADNA z tych replik nie wiem jak byś jej nie regulował nie strzeli lepiej niż nieregulowany M9 TMa sprzed 10 lat. Obcowałem z tanimi replikami... Skoro repliki TM takie jak właśnie M9 czy Mk 23 należą do tanich... Powiedz mi ilu ludzi używa którejś z tych Berett za 400 w poważnym IPSC ersoftowym?? I proszę powiedz mi jakie masz osiągnięcia na więcej niż 25 metrów z którejś z tych replik... Może po wymianie magicznej gumy w HU i super regulacji strzelają tak jak średniej jakości AEGi na 50 metrach pozwalając trafić cel 10x10 cm w 8 na 10 strzałów? Powiem Ci Omon tylko tyle: Sprawdź na jakie odległości strzela się z OSTRYCH pistoletów i wtedy wypisuj brednie o strzelaniu do sensownego celu z plastikowych kulek "zasuwających" z prędkościami rzędu 100m/s Taak co ja wiem o strzelaniu na więcej niż 25 metrów. Obawiam się, że Ty nie wiesz ile to jest te 25 metrów... Właśnie się dowiedziałem od Ciebie, że repliki ersoftowych ułamek przerastają osiągami swoje palne pierwowzory... Gratuluję i podziwiam. Faktycznie moja wiedza jest niczym...
 6. Otto z ilu replik Betetty WE zeszła farba? Powiedzmy z ostatnich dwóch partii produkcyjnych? Ile takich przypadków widziałeś OSOBISCIE? Nie interesują mnie "widziane u kolegi, kolegi o którym opowiadał kolega" Konkretnie ILE? I, co równie istotne,-po jakim czasie użytkowania? Odnośnie HU, jasne, że ktoś może chcieć wymienić gumę, ja zadałem pytanie o to jakie są istotne różnice przy strzelaniu z Beretty ze stałym HU a taką z regulowanym zakładając używanie DEDYKOWANYCH WAGOWO KULEK. I nie próbuj mi wciskać różnic przy strzelaniu na więcej niż 25 metrów... Omom uważasz, że standardowa Beretta M9 TM jest malowana? Co do trybu auto w tego typu replikach to głupota i wybaczcie ale nie brałem pod uwagę tego typu wersji. Replika Beretty to replika, a nie wynalazek z ogniem ciągłym i opcją wystrzeliwania pocisków międzykontynentalnych. Jeżeli chodzi o jakieś wynalazki to nie polecam żadnego. Wszystko się rozsypie prędzej czy później o ile nie jest konstrukcja w 100% zbudowaną pod "wynalazek".
 7. thor_

  AA/Srg 12 Tm

  Nie miałem tego w rękach, ale to raczej nie jest replika której jest potrzebny zasięg i więcej fpsów. Z założenia to strzelba wiec po co? ;)
 8. Bardzo podobnie temat wygląda jak sprawa "składanych" płetw dla wodnych szpesjalsów swojego czasu ;) Zanim ktoś się zaczął poważnie zastanawiać tu u nas w kraju czy nie dać zarobić rodzimemu wynalazcy - producentowi pół świata już ich używała ;)
 9. Omonon no to powiedz dlaczego na 4 repliki M9 (plastikowe TM, metalowe KJW, WE i aktualnie plastikowe LS) które miałem żadna jakoś nie padła, nie odlazła z nich farba ba nawet żaden magazynek się nie rozszczelnił. Może czas zacząć dbać o repliki a nie oczekiwać, że będą same z siebie o siebie dbały? No coś Ty klamka na GG bez regulowanego HU... No to powiedz mi po co przy replice pistoletu mającego max 300 fpsów i do którego producent ZALECA konkretne wagowo kulki regulacja HU? Będziesz z niego strzelał na 50 metrów do tarczy?? No to powodzenia... Każda z tych replik to dokładnie taki sam zestaw części, ruchomych elementów działających dokładnie tak samo. Kwestia Twojego pecha jeżeli trafisz na egzemplarz który będzie felerny i tyle. W magazynkach nie ma co się psuć bez względu na producenta - podstawa pilnować kondycji uszczelek i zaworów. Aktualnie mam dwa magazynki od starego TMa które mają ponad 10 lat i jeden od KJW w podobnym wieku... kurde działają i nie chcą zdechnąć - aktualnie napędzają plastikowe badziewie "marki" LS. W samej replice standardu TM tez nie ma co się psuć o ile nie zasuszysz jej na amen. Ok napisz mi jeszcze co jest "wewnętrznie" udziwnione w M9 od HFC? Wg mojej wiedzy to taki sam klon TMa jak inne. Ale z chęcią się czegoś dowiem skoro czymś się różni.
 10. Jak uczy historia, lepiej uderzyć do "obcych" sił zbrojnych i tam zarobić kasę... W Polsce zwłaszcza przy obecnych decydentach tylko fundacje i firmy zrzeszoną dookoła pewnego radia mogą liczyć na szybkie i "rzetelne" programy wdrożeniowe pozwalające wydoić budżet państwowy.
 11. Jeżeli nie chcesz wymieniać przesuszonych lub popękanych uszczelek to dobrym zwyczajem jest zostawiać w magu trochę gazu.
 12. Wszystkie są takie same... Wszystko to kopie systemu TM, każda z nich posypie się jak trafisz na pechowy egzemplarz, jak nie będziesz dbał - smarował i pilnował żeby w magach był zawsze gaz. Magazynki są w większości wypadków zamienne i najlepiej kupić te od TMa w przyszłości. Takie mam o nich zdanie. Ja kierowałbym się tylko i wyłącznie kwestią detali które sprawiłyby mi większą radość - oznaczenia oryginału (ale o to ciężko w tym przedziale), szyny ris, fikuśne okładziny itd.
 13. Woda to woda... Gazowana jest "wzbogacona" o CO2. Jeśli pozbędziesz się dwutlenku węgla "odgazowując" ją to masz zwykłą wodę.
 14. Jesteś w stanie ocenić czy po strzale zamek cofa się do końca? Może być tak, że zawór puszcza więcej gazu niż powinien, pierwsze kilka kulek jest ok a po nich dawka gazu jest słabsza i blowback nie cofa wystarczająco zamka żeby załadować kulkę. Inna kwestia to zmiana w "zarządzaniu" gazem "na kulkę" i na blowback. Być może masz nieszczelność gdzieś w okolicy tłoka i przez to zbyt mało gazu pcha zamek... Byłoby dobrze gdybyś zmierzył prędkości wylotowe kulek i porównał te kilka "dobrych" z prędkościami tych ładowanych"ręcznie". A już idealnie by było gdybyś wiedział jakie prędkości byly przed "awarią". To dałoby jakiś obraz tego jakie ilości gazu były i są aktualnie wypluwane.
 15. thor_

  NOKTOWIZJA

  Nie znam repliki która mogłaby rozwalić obiektyw w PNW57. A miałem kiedyś AR-11 plującego kulkami 0,25 ponad 750 fpsów ;)
 16. Więc na czym Ci zależy? Na 450fpsach, czy na skutecznym zasięgu 60 metrów? Bo nie kumam skoro masz zasięg jaki Cię interesuje, po co wzmacniać replikę i robić sobie problem przy strzelaniu na krótszych dystansach? Wymień lufe, hopupa i będziesz szczęśliwy. Wsadzisz mocniejszą sprężynę, i przesuniesz o 10 metrów bezpieczną minimalną odległość strzału a zyskasz może 5 na maksie...
 17. Teoretycznie oznaczenie M XXX to prędkość jaką dana sprężyna w optymalnych warunkach pozwala uzyskać kulce w metrach na sekundę Np. M120 teoretycznie powinno dawać okolice 120 m/s. Ale na dziś to loteria i nie wiadomo w jakiej konfiguracji GB miało by to być "przyjęte". W każdym razie tak należy rozumieć oznaczenia. Daje to jakieś tam pojęcie o różnicach między sprężynami ale czysto szacunkowe.
 18. Ale wiesz, że sprężyny od AEGów nie wejdą do MB01?
 19. Zgadzasz się z Falloutpl?? Tyle, że to co piszesz o samochodach to śmiech... Wg Ciebie każdy kto kupuje NOWY samochód powinien pojechać do warsztatu "Staszka" i wymienić pół silnika, zawieszenia itp... A wg tego co pisze Falloutpl - każdy kto kupuje NOWY samochód i nim jeździ przez kilka lat bez wizyt w warsztatach jest nieświadomym idiotą jeżdżącym szmelcem... Wasze rady, dotyczące wymiany zębatek, tłoków, cylindrów itd w świeżo kupionych replikach przez ludzi nie majacych pojęcia o ich bebechach, to nic innego jak budowanie sobie marketingu i wciskanie ludziom, że wszystko co kupują to szajs. Niestety te repliki, które trafiają do serwisów z powodu ZEPSUCIA/ZNISZCZENIA ich części wewnętrznych to nawet nie 10% replik sprzedawanych w Polsce. Do Ciebie Wallop takich replik trafia może 1%. A Ty na tej podstawie ferujesz wyroki co do jakości i trwałości całych serii produkcyjnych liczonych w tysiącach egzemplarzy... Gratuluje poczucia samozejebistosci... Radź ludziom w kwestii tuningu, podpieraj się swoim doświadczeniem w wymianie i konfiguracji bebechów, ale skończ z wypisywaniem bzdur o tysiącach sztuk konkretnych modeli replik konkretnych producentów na podstawie kilku sztuk które do Ciebie trafiły - bo to były te pojedyncze felerne egzemplarze... Przemyśl dokładnie co napisałem bo na każdą przez Ciebie niepolecaną replikę firm takich jak G&G, VFC, ICS i innych NA ŚWIECIE JEST KILKANAŚCIE TYSIĘCY tych samych replik działających w stocku bez problemów...
 20. thor_

  JG0838

  Raczej bez stresu możesz brać. O ile nie trafisz na felerny egzemplarz (a to może się zdarzyć przy każdej, nawet markowej replice) to powinieneś być zadowolony.
 21. thor_

  JG0838

  O ile mi wiadomo to wewnątrz dokładnie to samo.
 22. Wallop wybacz ale Twoja filozfia jest tak "nie z tego świata" że głowa boli... Wyjasnij mi jak kulki wpływaja na "osiowość" GB - komora HU - lufa?? Guma HU ma pwływ na osiowość? Ja niby tak napisałem? Mas zproblem z czytanem ze zrozumieniem... Guma HU, oringi uszczelniajace w dyszy jak i wszystkie inne na tłoku czy głowicy cylindra mają za zadanie uszczelniać układ plus NIWELOWAĆ problemy z osiowością właśnie. Ale uszczelnianie nie osiowo pracujacej dyszy w gumie HU to nie wpływ gumy na osiowość tylko "niwelowanie-uszczelnianie" nieosiowego układu. Teraz wiesz o czym piszę? Gdyby projektujący ludzie założyli ZEROWE odchyłki od osi to zamiast gumy HU miałbys byc może teflonowe tuleje wejściowe spasowane na ZERO z dydszą. Ale niestety jak ktoś myśli to wie, że w takich miejscach połączenia, uszczelnienia musza byc elastyczne, żeby mimo braku trzymania osi umożliwiały utrzymanie szczelności. Cóż jak ktoś nie potrafi złożyć do kupy elementów repliki tak, żeby były na swoich miejscach to różne rzeczy się mogą zdarzyć. Ale zakładam, że ktoś kto rozbiera replikę to raczej potrafi ja złożyć w sposób w jaki byc powinna złożona. Jak ktoś zamontuje GB tyłem do przodu to nie ma znaczenia żadna osiowość... Magazynek moze pływać na komorę HU i jej położenie jak każdy ruchomy element współpracujący z każda z części układu GB-komora-lufa. Ameryki nie odkryłeś. Dlatego właśnie komora HU jest wyposazona w GUMĘ, żeby w przypadku przesunięcia w granicach przyjętych jako zakres normy, umożłiwić utrzymanie szczelności dyszy która w nią wchodzi. Nie wiem z kim masz na codzień doczynienia ale to wszystko to fakty znane każdemu kto kiedykolwiek widział wnętrze repliki ersfotowej... Ogólnie Twoje "nowinki" to coś, co w świecie ersfotu funkcjonuje już dobre 26 lat... albo i więcej. Śruba prowadnicy kolby wpływa na oś? Na oś czego? Może sprecyzuj, że w konkretnej replice tak jest bo stawiam, że nie wiesz jak jest mocowana prowadnica kolby w np M4A1 ICSa z tego co czytam... O chińczykach już nie raz pisałem... mam kilka i jakoś od początku do końca działają, dają sie rozkładać i składać bez ryzyka, że coś jest z plasteliny... Ba zaryzykuję stwierdzenie, ze 60-70% replik ersfotowych w Polsce to chińczyki w tym jakieś 50% to full plastik body repliki i ludzie się nimi bawią bez większych problemów. Może gdyby wiedzieli, że ich repliki są krzywe, psują się po wyjęciu z pudełka itp to by się nimi nie bawili, ale niestety nie wiedzą o tym i w najlepsze się nimi bawią... Tak samo jak 90% posiadaczy replik markowych nie wie, że od razu trzeba w nich wymieniać połowe bebechów i świetnie się nimi bawią na stockowych bebechach... O dziwo repliki strzelają na swoje 50-60 metrów trafiają w to co ich właściciel chce, żeby trafiały.
 23. No to oświeć te 90% użytkowników co do działania ich replik... Zwłaszcza tych uważanych za markowe...
 24. W stocku ma 400 fpsów, sprężynę M120, spokojnie zasięg "skuteczny" powinien oscylować w okolicach 60 metrów więc po co chcesz w nim grzebać? Wymienić lufę na preckę i po sprawie.
×
×
 • Create New...